به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدرس خصوصی زبان انگلیسی

چه نکاتی برای فراگیری زبان لازم است

ممکن است شما همه نکات فراگیری زبان را بدانید ولی اگر آنها را بکار نبرید نتیجه ای برای شما نخواهد داشت اگر میخواهید به زبان مورد نظرتان مسلط شوید باید زندگی روزمره خود را کمی تغییر دهید .
بطور مثال :
شما میتوانید در برنامه روزانه تان مطالعه یک کتاب خارجی را به مدت یکساعت بگنجانید .
میتوانید به یک منبع شنیداری گوش دهید و آنقدر تکرار کنید تا کاملاً درک کنید .
میتوانید مطالبی را به زبان مورد نظرتان بنویسید و از طریق جستجو مطمئن شوید تمام کلمات به درستی بکار برده شده اند .
هنگام قدم زدن در خیابان درباره چیزهای اطرافتان به زبان مورد نظرتان صحبت کنید .
تدریس زبان انگلیسی و سایر زبان ها را بصورت خصوصی فراگیری نمایید.ما لزوما آموزش خصوصی زبان را توصیه می نماییم.
اگر میخواهی بخوبی زبان مورد نظرتان را بیاموزید بایستی به همین شکل عمل کنید . همه زبان آموزان میخواهند به زبان مورد نظرشان بخوبی مسلط شوند ولی اکثراً نمی خواهند برای فراگیری آن وقت صرف کنند . کمبود انگیزه باعث میشود که زبان آموز برای فراگیری زبان وقت صرف نکند و یا بطور مستمر و منظم یادگیری را انجام ندهد . اگر زبان آموزی فاقد انگیزه لازم باشد روز قبل از یک آزمون ممکن است ساعتها هم مطالعه کند اما در روزهای بعد حاضر نخواهد بود روزی نیم ساعت هم به مطالعه یک کتاب به زبان خارجی بپردازد و به نظر او یادگیری زبان دوم چندان جذاب نیست و تنها زمانی که مجبور باشد به مطالعه می پردازد .
باید این نکته را در نظر داشته باشید که مطالعه مستمر و روزمره حتی به مدت کم باعث پیشرفت سریع شما میشود در غیر اینصورت شما آنها را فراموش خواهید کرد . اگر انگیزه برای فراگیری زبان داشته باشید ازیادگیری آن لذت میبرید و وقت بیشتری روی آن می گذارید و بطور مستمر و منظم انجام می دهید . علاوه بر آن انگیزه بالا باعث بخاطر سپردن کلمات و جملات میشود زیرا مغز انسان چیزهایی را که مورد علاقه اش است به آسانی به خاطر می سپارد .
تکنیکهای علمی وجود دارد که باعث افزایش انگیزه شما جهت فراگیری و لذت از آموزش زبان می شود . در زیر به چند نمونه اشاره می گردد .
خود را در آینده تصور کنید :
تصور کنید که زبان مورد نظرتان را می توانید مانند زبان مادریتان صحبت کنید و به راحتی با افرادی در سراسر دنیا مکاتبه کنید . این تصورات انگیزه شما را برای فراگیری زبان افزایش می دهد .
تا جایی که میتوانید از زبان مورد نظرتان استفاده کنید این نکته بسیار مهم است هر چقدر بیشتر از زبان استفاده کنید بیشتر تمایل دارید آنرا یاد بگیرید . در اینترنت برای یافتن اطلاعات مورد علاقه تان به آن زبان جستجو کنید . فیلمها و کارتون های به زبان اصلی را تماشا کنید کتابهایی به آن زبان بخوانید .
با دیگران و دوستانتان به زبان مورد نظرتان حتی بصورت چند جمله صحبت کنید و مثلاً لغاتی را که آنروز یادگرفته اید بازگو کنید و از آنها بپرسید آیا معنی آن لغات را می دانند و وقتی در مورد این مطالب صحبت می کنید بدانید علاقه و اشتیاق شما نسبت به آن زبان بیشتر میشود .
دوستی پیدا کنید که به فراگیری آن زبان مشغول باشد در اینصورت در شرایط بسیار مناسبی قرار خواهید گرفت و علاقه شما را نسبت به آن زبان بیشتر می کند و فراگیری آن برای شما آسانتر می شود و از طرفی چون میخواهید از این نظر با دوستان رقابت کنید بیشتر به یادگیری زبان خواهید پرداخت .
برای اینکه سطح زبان خود را ارتقا دهید کمی پول برای آن خرج کنید به اینصورت تا حدود زیادی شما متعهد به فراگیری آن زبان می شوید .

و در آخر باز هم تاکید می نماییم که تدریس خصوصی زبان را بعنوان راه مناسب برای یادگیری زبان خود انتخاب نمایید.یعنی جهت فراگیری و یادگیری زبان انگلیسی آموزش خصوصی انگلیسی را دستور کار خود قرار دهید و برای سایر زبان ها هم به همین صورت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *