به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری زبان

معرفی روشهای کارآمد برای یادگیری تمام زبان های خارجی

یادگیری زبان های خارجی و صحبت کردن به چند زبان دنیا، آرزوی خیلی از افراد است، اکثرا افراد در یادگیری حتی یک زبان خارجی مشکل دارند، می توان گفت یکی از دلایل اصلی در عدم یادگیری و تسلط نداشتن به زبان های خارجی استفاده از روش های نادرست برای یادگیری است، همان طور که می دانیم تمام افراد حداقل به یک زبان تسلط دارند، پس توانایی یادگیری زبان های جدید را هم دارند به شرطی که از روش های درست یادگیری استفاده کنند. در این مقاله از موسسه زبان آموزان پیشرو می خواهیم به شما بگوییم که با استفاده از چند روش ساده و اما بسیار کارآمد می توانید هر  زبان خارجی را که دلتان بخواهد در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید، تعجب نکنید این موضوع حقیقت دارد، به همین خاطر برای اطمینان شما عزیزان با یک شخص یونانی به نام متیو یولدن که با ۹ زبان دنیا حرف می زند و می تواند چند زبان دیگر را نیز بفهمد صحبت کردیم. او می گوید که برای یادگیری زبان غیر مادری باید از یک سری روش ها استفاده کرد، ما در این مطلب روش های کارآمدی را که به این شخص در یادگیری زبان های خارجی کمک کردند به شما عزیزان معرفی می کنیم، پس با ما همراه باشید.

مهم ترین کاری که باید قبل از انجام هر کاری و از جمله یادگیری زبان انجام داد، تعیین کردن هدف از انجام آن کار است، قطعاً اگر بدانید چرا می خواهید زبان جدیدی را یاد بگیرید، انگیزه شما برای یادگیری بیشتر خواهد شد. بعد از این که دلیل یادگیری زبان خارجی را برای خود مشخص کردید، باید برای یادگیری هر چه بهتر و سریعتر آن، خودتان را در هر کاری با این زبان درگیر کنید. یعنی تمام فضای اطراف خود را با این زبان درگیر کنید.

  • به دنبال یک شریک باشید

یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان های خارجی صحبت کردن با افراد می باشد، بنابراین لازم است برای خود یک شریک پیدا کنید و با او زبان خارجی را یاد بگیرید، از طریق صحبت کردن با دیگران می توانید به نقاط ضعف خود پی ببرید. متیو یولدن اولین زبان خارجی را از طریق صحبت کردن با برادرش در سن ۸ سالگی یاد گرفت.

  • با خودتان حرف بزنید

همانطور که می دانید هدف از یادگیری زبان در واقع صحبت کردن با آن زبان می باشد، بنابراین بهترین روش یادگیری هر زبانی صحبت کردن با دیگران می باشد، اگر از اعتماد به نفس لازم برای صحبت کردن با دیگران برخوردار نیستید و یا یک همراه مناسب برای حرف زدن ندارید، می توانید با خودتان حرف بزنید، این کار باعث می شود که هر روز لغات بیشتری را یاد بگیرید و در نتیجه اعتماد به نفس شما نیز تقویت شود.

  • هدفمند کردن یادگیری

برای یادگیری زبان خارجی باید طبق هدف خود پیش بروید و شرایط را برای خود ایجاد کنید، مثلا هدف یادگیری شما از زبان خارجی رفتن به آن کشور می باشد، لازم نیست که حتما در آن کشور به آن زبان صحبت کنید، شما می توانید در یک رستوران خارجی نزدیک به محل سکونت خود غذای خود را به زبان آن کشور سفارش دهید.

  • با روشهای مختلف یادگیری زبان خارجی خود را سرگرم کنید

از طریق سرگرم کردن خود با روش های مختلف زبان خارجی را یاد بگیرید، مثلا از طریق ضبط کردن صدای خود، خواندن شعر، خواندن رمان های کوتاه، گوش دادن به رادیو، تماشا کردن فیلم، بازی کردن و هر چیزی دیگری که برای شما جذاب و سرگرم کننده است زبان خارجی را یاد بگیرید.

  • به روش کودکان یاد بگیرید

یادگیری زبان خارجی در سنین کودکی نسبت به سنین بزرگسالی بیشتر است، اما تا به حال رابطه ای بین سن و یادگیری زبان کشف نشده است علت یادگیری سریع کودکان به دلیل رفتارهای آن ها می باشد، کودکان از یاد نگرفتن و گفتن کلمه نمی توانم یاد بگیرم ترسی ندارند، به همین دلیل اشتباهات خود را می پذیرند و با تمرین کردن زبان خارجی را یاد می گیرند. اگر افراد بزرگسال به شیوه کودکان عمل کنند و از اشتباه کردن نترسند و آن را بیان کنند، می توانند خیلی سریع هر زبان جدیدی را یاد بگیرند

  • آسایش خودتان را کنار بگذارید

در شروع یادگیری زبان قطعاً تمام افراد در تلفظ کلمات، درک معنی، استفاده از دستور زبان و دیگر موارد دچار اشتباه می شوند، اگر قصد یادگیری زبان جدید را دارید این اشتباهات خود را بپذیرید و در جمع صحبت کنید، حتی اگر آبروی شما برود. این کار باعث پیشرفت و رشد یادگیری شما می شود. پس ترس را کنار بگذارید و از صحبت کردن در جمع، تعریف کردن جوک، احوال و پرسی با دیگران، سفارش دادن غذا و هر کار دیگری با استفاده از زبان خارجی نترسید.

  • خوب گوش کردن را یاد بگیرید

یکی از کارآمدترین روش های یادگیری برای هر زبان جدید، خوب گوش کردن می باشد، قبل از صحبت کردن و تلفظ کلمات خوب به آنها گوش کنید. همه افراد قادر به تلفظ تمام کلمات هستند، فقط باید قبل از تلفظ کردن با آن کلمات آشنا شوند، بنابراین بهترین کار برای آشنا شدن با کلمات، گوش دادن به آنها می باشد. از طریق شنیدن علاوه بر کلمات می توانید دستور زبان را نیز یاد بگیرید.

  • به صحبت کردن دیگران توجه داشته باشید

در هر زبانی برای تلفظ کلمات از حرکات فیزیکی لب، زبان و حلق استفاده می شود. می توان گفت که تلفظ کلمات علاوه بر مسئله ذهنی یک مسئله فیزیکی هم می باشد. برای یادگیری هر زبان جدیدی و تلفظ کلمات آن بهترین کار نگاه کردن به حرکات فیزیکی لب و زبان افرادی است که به آن زبان صحبت می کنند، بنابرین با نگاه کردن به دیگران در هنگام صحبت کردن و تقیلد کردن از آنها در ادای کلمات یادگیری زبان جدید را تمرین کنید. اگر در حضور دیگران از تلفظ کلمات به شیوه آنها خجالت می کشید می توانید با نگاه کردن فیلم های مختلف، از این شیوه استفاده کنید.

  • در زبان جدید شیرجه بزنید

بعد از این که آمادگی لازم را برای یادگیری زبان دلخواه خود کسب کردید و با تصمیم خود در این راه قدم گذاشتید، می توانید با غرق شدن در زبان جدید آن را بهتر و سریعتر یاد بگیرید. بنابراین تمام طول روز را درگیر زبان جدید شوید، از طریق روزنامه خواندن، حرف زدن با دیگران، تماشای فیلم، گوش دادن به رادیو و اخبار، ایمیل زدن، نامه نوشتن، یادداشت کردن خاطره ها و … خود را با زبان جدید درگیر کنید. اگر مدام به زبان جدید فکر کنید و از تمام لحظه های خود برای یادگیری آن استفاده کنید قطعاً به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید و از صحبت کردن با آن زبان لذت می برید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *