زبان انگلیسی
یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 13:35

معلم ESL کیست؟

معلم ESL کیست؟

جهانی شدن کسب و کار ها و افزایش میزان مهاجرت به آمریکا نیاز به دانستن زبان انگلیسی را مهم کرده است. حتی درخواست جامعه برای افرادی که تخصصشان تدریس زبان انگلیسی است نیز افزایش داشته است.

با توجه به تحقیقی که دانشگاه جورج واشنگتون انجام داده است مشخص شد که 10 درصد از دانش آموزان در ایالات متحده انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. 1 درصد از معلمان نیز افرادی هستند که زبان مادری شان انگلیسی نیست، ولی به دانش آموزان انگلیسی یاد می دهند. این نشان می دهد که دنیا در حال متحول شدن است و به معلم های زبان انگلیسی احتیاج بیشتری دارد.

مدیران آموزش زبان در خارج از کشور با توجه به نیاز دانش آموزان سرواژه های مخصوصی را نام برده اند که ندانستن این سرواژه ها، افراد متقاضی یادگیری زبان را به آشفتگی می اندازد.

معلم ESL کیست؟

از آن جایی که اصطلاح ESL در بیشتر نقاط جهان معروف نشده است ممکن است از نام های دیگری هم برای آموزش زبان به افرادی که زبان مادریشان متفاوت است، استفاده کنند.

اصطلاح (TESOL): تدریس زبان انگلیسی به افرادی که به زبان های دیگری تکلم می کنند. TESOL به صنعتی اطلاق می شود که به زبان آموزان، انگلیسی تدریس می کنند. در زیر به برخی از اصطلاحات مرتبط هم می پردازیم.

اصطلاح (TESL): یعنی آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم: ESL را گاهی بجای TESL هم بکار می برند. معلمان TESL و ESL معمولا زبان انگلیسی را به صورت خصوصی تدریس می کنند. شما در موسسه آموزش زبان پیشرو نیز می توانید با توجه به برنامه های خود یک معلم TESL را  برای تدریس خصوصی زبان انتخاب کنید.

اصطلاح (TEFL): یعنی تدریس زبان انگلیسی در خارج و به زبان آموزانی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست. معلمان TEFL معمولا در مدارس،آموزشگاه های بین المللی و دانشگاه های بین المللی  تدریس می کنند.

اصطلاح (ESOL): به معنی  تدریس زبان انگلیسی به متکلمان سایر زبان ها است. این اصطلاح را هم می توان بجای ESL و TESOL  به کار برد.

اصطلاح (ELL): اصطلاح ELL به یادگیرنده های انگلیسی اطلاق می شود که هنوز زبان انگلیسی را به خوبی یاد نگرفته اند و در حال یادگیری هستند.

تدریس انگلیسی به عنوان زبان دوم چیست؟

معلمان ESL به زبان آموزان ELL انگلیسی تدریس می کنند، به عبارتی ELL به زبان آموزانی اطلاق می شود که انگلیسی زبان اول آن ها نیست. معلمان ESL به زبان آموزان ELL کمک می کنند که در مهارت مکالمه انگلیسی و نگارش آن رشد کنند. معلمان انگلیسی ESL  به تمام زبان آموزان از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگ تر ها انگلیسی تدریس می کنند. گفتنی است معلمان زبان انگلیسی ESL  پل ارتباطی بین فرهنگ زبان مادری زبان آموز و فرهنگ زبان  را هموار می سازند و این معلمان کمک می کنند زبان آموزان شباهت ها و تفاوت های موجود بین دو فرهنگ را درک کنند.

در ایران نیز انگلیسی را با به عنوان زبان دوم یاد می گیرند و یا به عنوان زبان خارجی؛ بنابرین ممکن است اصطلاحات بالا را بشنوید. ولی چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد انتخاب یک معلم حرفه ای زبان انگلیسی است. ما در موسسه آموزش زبان پیشرو این فرصت را بوجود آورده ایم که بتوانید بهترین معلم خصوصی را انتخاب و آموزش یادگیری زبان خود را اصولی و با بازده بیشتر جلو ببرید.

منتشرشده در آموزش زبان

بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیلتس

صرفاً به دست آوردن مدرک آیلتس، به معنای موفق شدن در این آزمون نیست. شما با هر سطح از مهارت های زبانی مجاز به شرکت در آزمون هستید و می توانید مدرک آن را دریافت نمایید. مسئله ی مهم در واقع نمره ای است که به هر کدام از مهارت های شما و به مجموع مهارت های شما اختصاص می یابد. هدف شما از شرکت در این آزمون می بایست کسب حداکثر نمره ای باشد که به حق توانمندی های شما را نشان دهد و البته برای برآورده شدن هدف شما در ادامه ی راه، مثلاً پذیرش در یک دانشگاه خارجی، به شما کمک کند.

تقویت زبان انگلیسی

قبل از هر چیز باید به یاد داشته باشید که این آزمون برای سنجش مهارت شما در استفاده از زبان انگلیسی در سطح عمومی یا آکادمیک است و اگر زبان انگلیسی را به شیوه ی صحیح یاد نگرفته باشید، روش های دیگری که برای موفقیت در این آزمون پیشنهاد می شود، بی فایده خواهند بود. شما با داشتن یک راهنمای خوب می توانید در مدت کوتاهی سطح درک خود را از زبان انگلیسی بالا برید. این راهنما می تواند یک استاد خصوصی زبان باشد که با طی مسیر موفقیت در آزمون آیلتس، تجربه های فراوانی کسب کرده و با درکی عمیق تر به شما کمک کند. یادگیری زبان در کلاس های عمومی نیز قطعاً بسیار مفید واقع خواهد شد، اما تمرکز استاد خصوصی زبان و انتخاب مطالب درسی و تمرین های شفاهی و نوشتاری مطابق با نیازهای شخصی شما، سرعت یادگیری زبان انگلیسی را در شما بالا خواهد برد.

بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیلتس

آشنایی با آزمون

زمانی که معلم شما با گرفتن آزمون های شفاهی و کتبی از پیشرفت قابل قبولتان در یادگیری زبان انگلیسی اظهار رضایت کرد، وقت آن می رسد که با آزمون بیشتر آشنا شوید.آشنا شدن با بخش های مختلف هر آزمونی، تأثیری مثبت در نتیجه ی آن آزمون خواهد داشت، حتی اگر آمادگی شما در حد انتظار خودتان نباشد. آیلتس چهار مهارت را در شما می سنجد و به هر کدام جداگانه نمره ای تا 9 ارائه می دهد. دو مهارت درک مطلب Reading و Listening، یعنی خواندن و گوش دادن، و دو مهارت تولید زبانی Speaking و Writing به معنای صحبت کردن و نوشتن، چالش های پیش روی شما هستند. استاد شما، که این چالش ها را به مراتب بهتر درک می کند و پشت سر گذاشته است، می تواند برای هر کدام برنامه ریزی ویژه ای مطابق با نیازهای شما داشته باشد. هر نمره در هر مهارت قابل تفسیر بوده و نشان دهنده ی میزان توانایی شما در آن مهارت است. استاد با شناخت این نمره ها و در نظر گرفتن توانایی های شما می تواند به شما کمک کند تک به تک نمره تان را در هر کدام افزایش دهید. در این مرحله است که در کنار تقویت زبان انگلیسی در کلاس های خصوصی، می توانید به دنبال نمونه های تخصصی تر مشابه با آزمون آیلتس باشید.

بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیلتس

Reading و Listening

پر واضح است که یکی از بهترین شیوه های تقویت این مهارت، بالا بردن میزان مطالعه ی مطالب به زبان انگلیسی است. اما فراموش نکنید که هر چه به آزمون نزدیک می شوید، انتخاب مطالب باید هوشمندانه تر صورت گیرد. از استاد خصوصی زبان خود بخواهید مطالبی را در اختیارتان قرار دهد که شباهت بیشتری با چالش های آزمون داشته باشد. نزدیک به آزمون، نمونه سوالات آیلتس را در این مهارت پاسخ دهید و برای رفع نقاط ضعف اقدام نمایید.

Speaking و Writing

شاید شنیده باشید که می گویند برای موفقیت در دو بخش تولید زبانی آزمون آیلتس، کافی است جمله ها و واژگانی را از قبل حفظ کنید و در روز آزمون ارائه دهید. فراموش نکنید که شما قرار است در مصاحبه ای خصوصی شرکت نمایید و متنی را نوشته و ارائه دهید. صدای ضبط شده و متن شما توسط داورها بررسی می شود. طبیعی بودن گفتار و نوشتار شما اهمیت بیشتری از ارائه ی واژگان و جملات حفظ شده دارد و داورها به این مسئله حساس هستند. به جای حفظ کردن، به کمک استاد خصوصی زبان ، تا می توانید خود را در این دو مهارت تقویت کنید.

پیش از استفاده از روش های مختلفی که آموزشگاه های گوناگون با عناوین مختلف برای موفقیت در آیلتس به شما پیشنهاد می دهند، به یاد داشته باشید که داشتن استاد خصوصی زبان با تجربه و باهوش، برنامه ریزی منظم و منابع درسی که متناسب با نیازهای فردی شما پیشنهاد می دهند، اعتماد و پایبندی به دوره های تقویتی و مهم تر از همه، تلاش و انگیزه ی فردی خودتان برای یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی، بهترین روش های موفقیت در آزمون آیلتس و چهار بخش سرنوشت ساز آن هستند.

شما عزیزان جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی آیلتس می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با موسسه زبان آموزان پیشرو در ارتباط باشید

منتشرشده در آموزش زبان

واقعیت هایی که باید قبل از تصمیم به یادگیری زبان بدانید

سال های متمادی است که در ایران ما شاهد آن هستیم که مردم از تسلط به زبان دیگری جز زبان مادری استقبال می کنند. برای این تصمیم شان هم دلایل مهم برمی شمرند. اما سوال واقعی اینجاست:

واقعیت هایی که باید قبل از تصمیم به یادگیری زبان بدانید

چرا یک زبان دیگری یاد بگیریم؟

برای حاشیه نرفتن من قصد دارم سه گروهی را برای شما معرفی کنم که رقیبان سرسخت یادگیری زبان انگلیسی هستند و برای یادگیری آن دوست دارند تمام تلاش خودشان را به کار بگیرند تا در زبان انگلیسی مهارت پیداکنند.

گروه اول؛ فرهیختگان

افرادی هستند از طیف دانشجو و اساتید؛ این گروه پرطرفدارترین گروه متقاضی یادگیری زبان هستند و معتقدند اگر انگلیسی یا یک زبان دیگر خارجی یاد بگیرند، در تحصیلات و زندگی آکادمیک خود موفق می شوند.

چرا طیف فرهیخته جامعه از میزان توانایی های خود در زبان انگلیسی رضایت ندارند؟

این گروه با تلاش های شبانه روزی و شرکت در کلاس خصوصی زبان ، نهایتا در انگلیسی حرفی برای گفتن دارند. اما از این زبان دومی که یاد گرفتند یا از میزان توانایی های خود راضی نیستند یا نمی توانند از این مهارتی که دارند استفاده کنند. البته نیت این طیف از علاقمندان یادگیری زبان خوب است. شاید شما هم جز این افراد باشید و از وقت و انرژی که برای یادگیری زبان گذاشتید، رضایت نداشته باشید.

ناررضایتی شما کاملا منطقی است.

گروه دوم؛ آینده سازان

من این گروه را آینده سازان می نامم، این طیف از جامعه زبان آموزان را معمولا افراد کم سن و سال و بیشتر نوجوانان تشکیل می دهند. این گروه دوست دارند که وقتی صحبت کنند مردم با انگشت اشاره بگن که "فلانی انگلیسی را فول بلد است". خب شاید این مضحک باشد ولی ناگفته پیداست، این یک واقعیت اجتماعی است. ما این گروه را تحسین می کنیم، گرچه غایت گرا هستند و به فرایند یادگیری زبان اهمیت نمی دهند. بلاخره به چشم اندازی که برای خود ترسیم کرده اند می رسند.

واقعیت هایی که باید قبل از تصمیم به یادگیری زبان بدانید

این گروه از زبان آموزان بعد تلاش های چند ساله به سطحی از توانمندی در زبان می رسند که می توانند به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنند؛ این گروه که در شروع هم به آن اشاره کردیم بیشتر نوجوانان هستند. یادگیری زبان و تلاش در این زمینه برای این طیف از جامعه مزایای زیادی دارد که به چند مورد اشاره می کنم.

 • تسلط به مکالمه زبان انگلیسی
 • موفقیت در دروس مدرسه و دانشگاه
 • آشنایی با یک فرهنگ جدید و رشد جهان بینی فرد
 • فراهم کردن پیش زمینه برای موفقیت در آزمون های تافل و آیلتس
 • برتری نسبت به هم سن و سالان
 • دسترسی به انبوهی از اطلاعات در منابع غیر فارسی

گروه سوم؛ صاحبان کسب وکار

ارتباطات و گفتمان کلید موفقیت در کسب وکار است، هر کسی این اصل را رد کند مطمئنا از کسب و کار چیزی نمی داند، یا شاید خودش را به راه دیگری می زند. به هر حال حرف آخر را اول می زنم. آقای تاجر، آقای مهندس و … اگر دوست دارید سریع در کسب وکار خود موفق شوید باید یک گام بیشتر از رقباتون بردارید. کسی که زبان انگلیسی یا یکی از زبان های دیگر مهم دنیا را تسلط دارد همیشه یک گام جلو تر است.

 واقعیت هایی که باید قبل از تصمیم به یادگیری زبان بدانید

جهانی شدن یکی از موئلفه هایش ارتباط سریع و موثر با دنیای بیرون است. تاجر یا مهندسی که در فضای بازتری فعالیت کند به جامعه هدف بیشتری را می تواند هدف قرار دهد. بنابرین مشتری های بلقوه او بیشتر خواهد بود. برای این کار باید گفتمان را با زبان آن جامعه منتقل کند.

تسلط به زبان خارجی همیشه برای تاجران و صاحبان کسب و کار جواب داده است. صادرات و سود بیشتر، خدمات بیشتر و سود کلان از نتایج این ارتباطات است.

راه نجات این سه گروه از نارضایتی از مهارت زبان  آن ها چیست؟

 با خواندن محتوای بالا حتما به این نتیجه رسیده اید که هر سه گروه کمابیش اهدافی برای خود دارند ولی ممکن است در فرایند آموزش زبان به مشکل رسیده اند یا به عبارتی ساده تر، آن طور که باید از فرصت های خود استفاده نکرده اند. ما در موسسه زبان آموزان پیشرو با شعار "هیچ وقت دیر نیست" از اعضای این سه گروه بزرگ دعوت می کنیم که به نارضایتی های خود از زبان پایان دهند.

آموزش سریع و اثربخش زبان انگلیسی در موسسه آموزش زبان پیشرو

آموزش زبان در موسسه زبان آموزان پیشرو خصوصی است. آموزش خصوصی زبان مزایای بسیار زیادی دارد که در زیر به چند دلیل اشاره خواهیم کرد:

 • آموزش هدفمند زبان انگلیسی
 • غیرمتمرکز بودن آموزش زبان در کلاس های خصوصی موسسه آموزش زبان پیشرو
 • آموزش تضمینی مکالمه زبان انگلیسی
 • برنامه آموزشی متناسب با برنامه زبان آموز
 • تدریس خصوصی زبان در محل کار
 • تدریس خصوصی زبان در خانه

برای انتخاب معلم خصوصی زبان همین الان می توانید تماس بگیرید.

منتشرشده در آموزش زبان

مزایای آیلتس چیست؟ مزایای داشتن مدرک بین المللی آیلتس

آیلتس یا همان کوتاه شده ی عبارت "سیستم آموزش بین المللی زبان انگلیسی" در بین متکلمان انگلیسی زبان سراسر دنیا معروف است و مدارک این سیستم آموزشی به عنوان ملاکی برای اثبات میزان سواد انگلیسی آن ها بشمار می رود.

آیلتس به طور مشترک، متعلق به کنسول بریتانیا، ارزیابی آموزش زبان انگلیسی کمبریج و آموزش IDP استرالیا است. اگر قصد دارید در یک دانشگاه یا کالج ثبت نام کنید، یا از سازمان های تجاری درخواست کار کنید یا برای گرفتن ویزا از سازمان های دولتی و اقامت در کشورهای انگلستان، استرالیا، نیوزیلند یا کانادا اقدام کنید به مدرک آیلتس نیاز خواهید داشت. آزمون IELTS برای رسیدن به اهداف تحصیلی، کاری و زندگی به شما کمک زیادی می کند.

هیچ فرقی نمی کند که شما برای تحصیلات، کار یا اخذ ویزا، در این آزمون شرکت می کنید؛ محتوای آزمون، نوع سوالات، سطح سخت بودن، فرمت و نوع نمره دهی امتحان یکسان است. اگر نتیجه آزمون رضایت بخش نباشد؛ هیچ محدودیتی برای امتحان دوباره وجود ندارد و شما می توانید هر زمان و مکانی نسبت به اخذ مدرک آیلتس اقدام کنید؛ با این حال ما پیشنهاد می کنیم قبل از شرکت در آزمون مدت زمانی را برای یادگیری و مطالعه اختصاص دهید. در بعضی کشور ها، مراکز اخذ آزمون دوره های فشرده کلاس زبان می گذارند؛ موسسه زبان آموزان پیشرو، برای قبولی شما عزیزان کلاس های فشرده دوره های آیلتس را به صورت خصوصی برگزار می کند.

در مقاله های اخیری که در وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو منتشر کردیم به مزایای کلاس های خصوصی و نتایج بهتر آن اشاره کردیم.شما می توانید از لینک های زیر مقالات را مطالعه کنید:

10 روش برتر تدریس انگلیسی بصورت خصوصی که نتایج بینظیری بجا می گذارد

آیلتس آکادمیک برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج ها خواسته می شود، در حالی که آموزش عمومی آیلتس برای اهداف مهاجرت و کاری خواسته می شود. آزمون سبک زندگی آیلتس هم آزمونی است که انگلستان برای پذیرش در آن کشور ها می خواهد.

مزایای آیلتس چیست؟ مزایای داشتن مدرک بین المللی آیلتس

آیلتس برای تحصیلات

اگر شما از دسته افرادی هستید که به تحصیلات در خارج علاقه مندید؛ باید بدانید که دانشگاه های خارجی علی الخصوص؛ دانشگاه های اروپا برای پذیرش شما در دانشگاه، نتایج آزمون آیلتس را بررسی می کنند.

متقاضیان ویزای دانشجویی سطح 4، باید مدرک آزمون آیلتس را که در 1000 مرکز مختلف در سراسر جهان ارایه می شود، اخذ نمایند.

در بعضی از دانشگاه ها، دانشگاه به منزله ی نمایندگی محلی بریتیش کنسول محسوب می شود و می تواند برگزاری آزمون های آیلتس را به عهده بگیرد. اگر شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی هستید، باید در آزمون آکادمیک IELTS شرکت کنید. آزمون عمومی آموزش IELTS برای آن هایی که این مدرک را ندارند، کافی است؛ بنابراین شرایط کالج یا دانشگاه خود را بررسی کنید و در آزمونی شرکت کنید که خواسته آن کالج یا دانشگاه است.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید ثابت کنید که شما می توانید برنامه تحصیلی را با زبان انگلیسی سپری کنید؛ از این رو برای مدارک دکتری و تحصیلات عالی نیاز است که نمرات بالاتری در آزمون آیلتس کسب کنید.

آیلتس برای کار

اثبات سطح توانایی های فردی در زبان انگلیسی اولین گام برای اخذ ویزا است و اگر ویزا گرفتید می توانید در خارج زندگی کنید. مهارت های زبانی کلید موفقیت در کار است. در کنار واجد شرایط بودن برای کار، صاحبان مشاغل دانستن زبان انگلیسی را افزون بر شرایط دیگر، یک پوئن با ارزش می پندارند. اگر شما متقاضی ویزای کاری هستید باید مهارت های ضروری و حرفه ای زبان انگلیسی را بلد باشید؛ به عبارتی دیگر باید از گفت گوی معمولی انگلیسی کمی جلو زده و مهارت بیشتری باید داشته باشید.

 • در کشور انگلستان متقاضی اخذ ویزا باید در هر یک از 4 مهارت (خواندن، نگارش، گفت و شنود) باید نمرات بالای 6.5 بگیرند.
 • برای کار در استرالیا اخذ نمره 5، نشان دهنده مهارت های کافی فرد در انگلیسی است و اگر کسی 6 بگیرد یعنی سطح خوبی از انگلیسی را بلد است.
 • در نیوزیلند متقاضیان اخذ مجوز کار، در مجموع باید نمره ی بالای 4 را در آزمون عمومی یا آزمون آکادمیک آیلتس کسب کنند.
 • در کانادا متقاضیان نسبت به شرایط سازمانی که می خواهند پذیرش شوند باید نمرات آیلتس را دریافت کنند.

در هر یک از این کشور ها، متقاضی با توجه به شغلی که می خواهد پذیرش شود باید حداقل نمرات را در هر دو مدل آزمون آیلتس اخذ کند؛ برای برخی از حرفه ها اخذ حداقل نمره 6 کافی است اما برای حرفه ای مانند آموزش داشتن نمره حداقل 7 لازم است.

آیلتس برای مهاجرت

نمایندگی های حکومت ها از آزمون آیلتس در فرایند پذیرش استفاده می کنند تا اجازه شهروندی یا اقامت کوتاه مدت را به متقاضیان بدهند. آن ها توانایی زبان را به توانایی شخص در برقراری ارتباط با جامعه و محیط کار تعمیم می دهند. این آزمون را آزمون سبک زندگی آیلتس "IELTS برای UKVI" می نامند. به این معنی که در فرایند اخذ ویزای انگلستان و مهاجرت، آیلتس می تواند توانایی های زبان انگلیسی شما را به عوامل ذیربط ثابت کند.

در آزمون سبک زندگی آیلتس شما باید نشان دهید که توانایی صحبت کردن وشنیدن در سطح A1 و B1 را دارید و نهایتا یک کارنامه با دو گزینه ممکن، رد یا قبولی را دریافت می کنید و دیگر نمره ای در این آزمون مطرح نیست.

مثال هایی برای حداقل نمرات

 • مهاجرت به نیوزلند به نمره کلی 6.5 در هر یک از دو آزمون عمومی و آکادمیک آیلتس نیازمند است و این مورد برای اخذ ویزا اجباری است.
 • کانادا آیلتس را قبول می کند ولی باید نشان استاندارد زبان در کانادا را دریافت کنید.
 • دپارتمان مهاجرت و شهروندی در استرالیا؛ هم مهارت های ضروری و هم حرفه ای را در انگلیسی مد نظر قرار می دهد.

برای فهمیدن دقیق حداقل نمرات و نوع آزمون از نمایندگی ها و آموزشگاه های این کشور ها پرس و جو کنید.

یکی دیگر از آزمون هایی که شباهت ها و تفاوت هایی زیادی با آزمون آیلتس دارد، آزمون تافل است، در مقاله زیر می توانید به اطلاعاتی پیرامون آزمون TOFEL کسب کنید. امیدوارم از خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

منتشرشده در آموزش زبان
یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 13:02

آنچه باید درباره ی تافل TOEFL بدانید

آنچه باید درباره ی تافل TOEFL بدانید

دانستن زبان انگلیسی برای افرادی که به دنبال پیشرفت در زمینه های علمی و کاری هستند بسیار مهم است. افرادی که سعی دارند برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی به خصوص کشورهای اروپایی بروند به دانستن زبان انگلیسی نیازمند هستند. همچنین داشتن سطح قابل قبولی از انگلیسی برای افرادی که می خواهند در شرکت های بین المللی کار کنند الزامی است. اما برای نشان دادن سطح توانایی مناسب و قابل قبول در مهارت های زبان انگلیسی به داشتن مدرکی معتبر نیاز دارید. یکی از مدارکی که در همه جای دنیا معتبر است تافل است.

تافل TOEFL چیست؟

آنچه باید درباره ی تافل TOEFL بدانید

تافل TOEFL مخفف عبارت Test Of English as a Foreign Language است. آزمون تافل آزمونی است که چهار بخش دارد. این چهار بخش همان چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن هستند. اگر بتوانید سطح مهارت های خود را در این چهار زمینه به درجه ی خوبی برسانید می توانید در آزمون تافل قبول شوید.

قدم اول، بدانید در آزمون تافل از شما چه می پرسند

اگر الگوی کلی سوالات تافل را بدانید بی شک می توانید به راحتی به آنها پاسخ دهید. سوالات هر بخش تافل به شیوه ی خاصی طراحی شده اند، حتی شاید شما تا به حال مشابه برخی از آنها را ندیده باشید. بنابراین آمادگی مناسب قبل از آزمون بسیار مهم است.

موضوعات استفاده شده در امتحان و برخی از سوالات ویژه همیشه تغییر می کنند، اما الگوی کلی آزمون تافل تغییری نمی کند.

4 بخش اصلی تافل TOEFL

بخش خواندن و درک مطلب که بین 60 تا 100 دقیقه طول می کشد توانایی شما را برای خواندن، درک مطلب و تجزیه ی متون نوشتاری بررسی می کند. موضوعات این بخش اغلب درباره ی مسائل علمی و بحث های آکادمیک هستند.

بخش شنیداری که بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد اطمینان حاصل می کند که توانایی درک و فهم اطلاعاتی که به صورت شفاهی به شما ارائه می شوند را داشته باشید. برای مثال وقتی که به یک سخنرانی یا صحبت های یک پروفسور گوش می کنید باید بتوانید صحبت های او را بفهمید. این بخش بین 4 تا 6 سخنرانی و سوال دارد که فهم شما را از محتوا می سنجند. همچنین توانایی درک احساسات و انگیزه های سخنرانی شما هم مورد آزمایش قرار می دهند.

بخش گفتاری 20 دقیقه طول می کشد که شامل 6 تمرین می شود و شما با صحبت کردن در یک میکروفون هر تمرین را انجام می دهید. در این بخش توانایی اینکه شما بتوانید احساسات و تفکرات خود را به انگلیسی بیان کنید آزموده می شود.

و در آخر بخش نوشتاری که شما باید نشان دهید چگونه در نوشتن متون انگلیسی مهارت دارید. در این بخش باید بتوانید از دانش گرامری و لغوی خود استفاده کنید و جملاتی واضح، قابل فهم و درست بنویسید.

هر بخش از آزمون تافل 30 امتیاز دارد، یعنی در کل آزمون تافل 120 امتیاز دارد. شما امتحان تافل TOEFL را در یک روز خواهید داد و به طور کلی 4 ساعت و نیم طول خواهد کشید. شما می توانید در بین امتحان یک استراحت کوتاه بین بخش های شنیداری و گفتاری داشته باشید. برخی از موارد بیشتری که باید بدانید عبارت اند از:

 • شما می توانید در طول تمام بخش های امتحان یادداشت برداری کنید. مداد و کاغذ کافی در اختیار شما قرار داده می شود و می توانید هر چقدر که خواستید در تمام مراحل آزمون یادداشت برداری کنید. دقت داشته باشید باید تمام کاغذ ها چه استفاده شده و چه سفید و حتی مداد را در پایان به مسئول امتحان تحویل دهید.
 • شما می توانید خوراکی و نوشیدنی به همراه خود داشته باشید تا در مدت 10 دقیقه استراحت استفاده کنید.
 • اگر در حین امتحان نیاز داشتید تا به سرویس بهداشتی بروید و یا کمی استراحت کنید می توانید این کار را انجام دهید، ولی زمان امتحان برای شما متوقف نمی شود.
 • شما نمی توانید هیچگونه موبایل، تبلت یا هر وسیله ی دیگری را به همراه داشته باشید و یا استفاده کنید، حتی در طول وقت استراحت مقرر شده این کار خلاف قانون است.

بخش خواندن:

بخش خواندن تافل

در بخش خواندن 3 تا 5 متن به شما داده می شود که ممکن است موضوعات علمی، تاریخی و حتی فلسفه را شامل شوند. هر متن تقریبا 700 کلمه است که 14 -12 سوال هم در ادامه وجود دارد که باید به آنها جواب دهید. در این بخش سوالات ممکن است درباره ی معنی یک لغت، پیدا کردن یک ایده یا نظر از بین مطالب و یا پیدا کردن یک اشتباه باشد. برای این بخش باید توانایی خواندن مطالب طولانی و سخت را در خود تقویت کنید و بتوانید کلماتی که معنی آنها را نمی دانید با توجه به جمله حدس بزنید.

بخش شنیداری:

بخش شنیداری تافل

در این بخش فایل های که برای شما پخش می شوند دو نوع هستند، یک نوع فایل صوتی سخنرانی است و دیگری فایل صوتی در قالب مکالمه است. باید انتظار این را داشته باشید که به 6 سخنرانی هم گوش کنید. شما هر فایل را تنها یکبار می توانید گوش دهید. یکی از بهترین کارهایی که می توانید در این بخش انجام دهید یادداشت برداری است. دقت داشته باشید فایل های صوتی ممکن است به لهجه های متفاوت از انگلیسی مانند بریتیش، امریکن و یا سایر لهجه ها باشد.

بخش گفتاری:

بخش گفتاری تافل

این بخش یکی از سخت ترین بخش های آزمون و البته یادگیری هر زبانی است. در این بخش کسی از شما سوال نمی کند و شما نباید به کسی جواب بدهید بلکه صدای شما از طریق میکروفونی که در اختیار شما قرار دارد ضبط می شود و بعدا آن را گوش می دهند. شما 6 تمرین دارید. در دو تمرین اول باید در مورد موضوعی نظر خودتان را بیان کنید. در 4 تمرین باقی مانده شما باید متنی را بخوانید و یا فایلی صوتی را گوش کنید که سوالی هم بعد از آنها قرار دارد، 30 ثانیه برای آماده کردن جواب و 1 دقیقه برای جواب دادن وقت دارید.

بخش نوشتاری:

بخش نوشتاری تافل

در بخش نوشتاری آزمون تافل زبان انگلیسی باید دو انشا بنویسید. یکی از آنها را باید از نظرات خود درباره ی موضوعی عادی بنویسید. انشای دوم را باید درباره ی فایل های صوتی و یا نوشتاری بنویسید. بدیهی است که انشای شما باید کمترین غلط نگارشی و املایی را داشته باشد تا بیشترین امتیاز را دریافت کنید.

کلاس های آمادگی برای آزمون تافل TOEFL

با توجه به مواردی که درباره ی آزمون تافل بیان شد متوجه شدید که باید از مهارت نسبتا بالایی در زبان انگلیسی برخوردار باشید تا بتوانید این مدرک ارزشمند را بگیرید. برای اینکه آمادگی لازم را در هر 4 مهارت کسب کنید می توانید به کلاس های آموزشگاه های مختلف بروید ولی این کار مدت زیادی طول خواهد کشید و شاید شما فرصت کمی در اختیار داشته باشید، همچنین احتمال دارد در کلاس های جمعی و شلوغ راحت نباشید. بهترین گزینه برای آمادگی آزمون تافل کلاس های خصوصی است. کلاس های خصوصی بازده ی بسیار بیشتری دارد. ما در موسسه ی زبان آموزان پیشرو بهترین و مجرب ترین معلمان را گردهم آورده ایم تا بتوانیم خدمات تدریس خصوصی زبان انگلیسی را برای شما فراهم کنیم. همین الان می توانید برای کلاس های خصوصی تافل با ما تماس بگیرید.

منتشرشده در آموزش زبان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

فعالیت های آماده سازی

شفاف سازی اهداف

انتشار حرفه ای

تمرکز بر استراتژی ها

محیط آموزش

تلفظ و استرس واژه ها

اکسنت یا گویش در زبان ها

تدریس خصوصی بهترین فرصت برای انتخاب و رشد اکسنت

10 روش برتر تدریس انگلیسی بصورت خصوصی که نتایج بینظیری بجا می گذارد

ما در مجموعه زبان آموزان پیشرو مدت هاست که مشغول تدریس هستیم؛ و همکارانمان تجربه های خود را با مجموعه در میان می گذارند. بسیاری از این تجربه ها مربوط به روش تدریس و تئوری هاست، اما چیزی که اهمیت زیادی دارد روانشناسی یادگیری و خلاقیت معلم خصوصی در تدریس است. در ادامه به چندین نکته ی بسیار مهم اشاره می کنم؛ که شاید کمتر کسی به آن دقت کرده باشد. ما در این مقاله بیشتر، آموزش انگلیسی به کودکان را مد نظر قرار می دهیم.

فعالیت های آماده سازی

کودکان اگر حضور ذهنی نداشته باشند بنظرتون چگونه می توانند داستان، شعر و سایر متن ها را درک کنند؟ ما پیشنهاد می کنیم باید قبل از تدریس به کودکان باید از روش های خلاقانه برای آماده سازی ذهن آن ها تلاش کرد؛ تا آن ها را بصورت کامل آماده کرد و مهم تر از این فاکتور، باید احساس نیاز به یادگیری را به صورت خلاقانه در ناخوداگاه آنها زنده کرد. اما چاره چیست؟

روی سخنم با شما معلمان آموزش خصوصی زبان است؛ شما می توانید با فعالیت هایی مثل نقاشی، ترکیب موسیقی، یک پروژه فیلم، در نقش نمایشنامه یا مجسمه سازی، کودکان را جریان یادگیری قرار دهید، بنابرین این استراتژی کمک می کند بچه ها لغات، ایده ها و ادارک خود را به اشتراک بگذارند؛ این کار در یادگیری به آن ها هدف می دهد و یادگیری آن ها را معنی دار می کند.

شفاف سازی اهداف

ابتدای کار باید مشخص کنید که هدف از خواندن و نوشتن چیست؟ و چرا این کار را انجام می دهیم! معلم زبان باید هدف تکالیف مربوط به نگارش و خواندن را مشخص کند. خواه این نوشته مربوط به نگارش یک نامه برای سرپرست مدرسه باشد و چه یک متن ایمیل و چه یک مقاله برای نشریه مکتوب مدرسه، زبان آموزان ما باید بدانند که چرا نگارش برای آن ها مهم است.

10 روش برتر تدریس انگلیسی بصورت خصوصی که نتایج بینظیری بجا می گذارد

انتشار حرفه ای

یکی از روش های موثر ارزش دادن به کار بچه ها که به آن ها انگیزه می دهد؛ برنامه ریزی برای انتشار محتوای تولیدی آن هاست. ما کار هایی که اخیر انجام دادیم برای مثال محتوای نوشته شده تک تک دانش آموزان را که در کلاس های خصوصی آموزش دیده بودند به صورت یک کتاب درآوردیم.

تمرکز بر استراتژی ها

آموزش مهارت خواندن آسان نیست. از وقتی که مهارت خواندن زبان آموز رشد می کند؛ باید برنامه ها و استراتژی های آموزش مناسب زبان آموزان باشد. ما در مجموعه آموزش زبان پیشرو برخی از مدل های آموزش خواندن را با اساتید به توافق رسیده ایم، معمولا در بحث روش تدریس زبان انگلیسی از نظریه های براون داگلاس و لارسن فریمن استفاده می کنیم. که تحقیقات وسیعی در زمینه آموزش زبان انجام داده اند. ولی در بحث آموزش سایر زبان ها، باز به صورت ویژه استاندارد هایی در نظر گرفته ایم.

برای نمونه در آموزش زبان سعی می کنیم، به دانش آموزان برخی از مهارت های مهم مثل اسکیم و اسکن کردن متن، برداشت مفهوم از متن، و ساخت تصویز ذهنی هنگاه مطالعه را در زبان آموزان رشد دهیم. ما در کلاس های خصوصی نحوه صحیح خواندن، سریع خواندن و روش درک حداکثری از متن انگلیسی را آموزش می دهیم؛ این روش ها کمک می کند متقاضیان شرکت در آزمون های آیلتس و تافل مهارت های لازم را کسب کنند.

محیط آموزش

متاسفانه در سال های اخیر، شلوغی و بی نظمی به یک معضل آموزشی تبدیل شده است و زبان آموز در کلاس های عمومی آن تمرکزی که باید را ندارد؛ شرایط سنی کودکان و نوجوانان هم طوری است که به بازی گوشی و حواس پرتی زیاد گرایش دارند. اما اگر یک استاد زبان متخصص برای فرزند شما برنامه ریزی کند و متدولوژی مخصوص به او را اجرا کند نتیجه پر ثمری خواهید داشت. بنابرین تشکیل کلاس خصوصی یک محیط آرام و معنی دار ایجاد می کند. و دانش آموز می داند که برای یک هدف واحد یعنی یادگیری زبان در کلاس شرکت کند.

تلفظ و استرس واژه ها

زبان آموزان که در ایران انگلیسی را به عنوان زبان خارجی یاد می گیرند، بخش اعظم آموزش آن ها در مدارس صورت می گیرد. و چون معلم های مدارس دانش آموزان زیادی دارند؛ بنابرین وقت نمی کنند تلفط و نحوه صحیح استرس واژگان انگلیسی را مورد به مورد بررسی کنند، دانش آموزان از تلفظ صحیح واژه ها ناآگاه می مانند. و حتی در بسیاری از موارد واژه ها را با استرس متفاوتی تلفظ می کنند. اما اگر فرد زیر نظر معلم خصوصی زبان انگلیسی آموزش ببیند؛ معلم او را از اشتباهاتش آگاه می سازد و ساختار درست تلفظ واژگان از همان اول در ذهن زبان آموز شکل می گیرد.

اکسنت یا گویش در زبان ها

هر زبان یکتایی در دنیا مثل انگلیسی به سبب عوامل متفاوتی مثل جغرافیا، ملیت، فرهنگ و … مورد تغییر و دگرگونی می شود. زبان انگلیسی هم جزو زبان هایی است که گویش مختلفی دارد؛ اما بین گویش های زیاد دو اکسنت انگلیسی برتیش و انگلیسی آمریکایی عمدتا پر مخاطب ترین اکسنت های موجود هستند. متاسفانه و یا خوشبختانه در آموزش پرورش ایران گویش خاصی معیار انتخاب نشده است و معلمان زبان انگلیسی با توجه به علاقه و سلیقه خود واژگان را به دانش آموزان تلفظ می کنند. برخی از والدین به تلفظ صحیح واژگان اهمیت زیادی می دهند. و در جلسات تدریس درخواست می کنند که فرزندشان برای مثال با اکسنت برتیش انگلیسی را یاد بگیرد.

آموزش خصوصی زبان بهترین فرصت برای انتخاب و رشد اکسنت

در تدریس خصوصی معلم فرصت زیادی دارد تا زبان آموز را به یک اکسنت معین عادت دهد؛ چون معلم انگلیسی هر دو اکسنت را می شناسد و می تواند با معرفی و تدریس منابع مرتبط با اکسنت مطلوب و همچنین با بررسی و آموزش تلفظ مربوط به اکسنت مشخص شده اهداف آموزشی را جلو ببرد.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید؛ اگر شما یک معلم انگلیسی هستید لطفا تجربه های خود را را برای داشتن یک تدریس موفق با ما در میان بگذارید.

منتشرشده در آموزش زبان

بهترین کشورهای اروپایی برای دانشجویان بین المللی

درس خواندن در کشورهای خارجی خیلی در دسترس تر شده . البته که درس خواندن در خارج کشور ممکن است برای برخی ها ریسک داشته باشد که از وام های دانشجویی یا پول خانواده برای تامین هزینه های دانشگاه استفاده کنند – بدون این گارانتی که آن ها بتوانند این پول را پس بدهند.در اینجا لیست 5 کشور اروپایی برتر از لحاظ ویزا ، شهریه ها ، اجازه کار در حین درس خواندن و رشته های تحصیلی را آورده ایم .

بهترین کشورهای اروپایی برای دانشجویان بین المللی

این لیست بر مبنای کم ترین هزینه زندگی و تحصیل به بیشترین مرتب گردیده

 • آلمان

آلمان واقعا دنبال دانشجویان بین المللی هست . آلمان مزایای خوب زیادی دارد :

تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان بدون شهریه است . یعنی فقط هزینه ی ثبت نام 100 تا 250 یورویی را در هر ترم می پردازید و هزینه زندگی در دانشگاه های خصوصی گرفته نم یشود و برای بیشتر دانشجویان ارشد که مقطع کارشناسی را در آلمان قبلا خونده اند هزینه جا گرفته نمی شود .

ویزای دانشجویی روال ساده ای دارد

حداکثر ویزای دو ساله برای دانشجویان بین المللی که کلاسهای آموزش زبان آلمانی برداشته اند

حق کار پاره وقت در حین تحصیل ، و می گوید پس از فراغت از تحصیل تا 18 ماه فرصت پیدا کردن کار و اخذ ویزای کاری دارید .

بازار کاری خوب برای دانشجویان بین المللی : دولت سایتی را درست کرده که به خارجیان اجازه پیدا کردن کار را می دهد. از لحاظ آماری 68% دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی درآلمان کار پیداکردند .

 • فرانسه

فرانسه و پایتخت مشهور آن پاریس ، مقصد جذابی برای دانشجویان بین المللی که عاشق زبان فرانسه و یادگیری آن هستند می باشد .باید این نکته را بدانید که دانشگاه های فرانسوی خیلی به انتخاب دانشجو حساسند و انتظاراتشان از دانشجویان بالا است.با این اوصاف شما باید تحصیل در فرانسه را انتخاب کنید به خاطر :

تحصیلات در فرانسه از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است و شما اطمینان خاطر دارید که از تحصیلات با کیفیت برخوردار می شوید .

فرانسه در دوره های زیر برجسته می شود: هسته ای، فضا و هواپیما، مهندسی، آموزش، زبان شناسی، هنر، تاریخ، و پزشکی.

شهریه تحصیل که توسط دولت فرانسه برای تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده حداکثر بین 200 تا 700 یورو بسته به نوع مقطع تحصیلی متغییر است . شهریه دانشگاه های آزاد فرانسه – خصوصا مدارس مدیریتی و بازرگانی – عموما بالاتر است و نرخش بین 3000 تا 10000 یورو در سال متغییر است.

پیدا کردن کار در فرانسه کار ساده ای نیست چراکه نرخ بیکاری و قواعد سختی برای قرارداد بستن در نظر گرفته شده . این به این معناست که شما می توانید در حین تحصیل کار کنید و یا سال بعد از فارغ التحصیلی در رسته تحصیلی خود دنبال کار باشید.

دانشجویان کارشناسی ارشد و مهندسی می توانند یک سال بیشتر تقاضای اقامت موقت کنند که اجازه می دهد هرکاری بکنند تا 60% ساعت هفتگی.

اگر حقوقتان 1.5 برابر حداقل دستمزد باشد ، دانشجویان می توانند وضعیت دانشجویی خودشان را به کاری تمام وقت تغییر بدهند.

 • ایتالیا

ایتالیا مقصد شما است اگر شما عاشق تاریخ ، هنر و فرهنگ هزار ساله هستید . تحصیلات تکمیلی در ایتالیا شهره ی زیادی دارید از لحاظ استانداردهای عالی برای دانشجویان

ایتالیا رشته های متنوع در رشته های هنرهای تجسمی ، مد ، تاریخ که مخصوصا به دوره رنسانس بر میگردد دارد

متوسط شهریه در دانشگاه های ایتالیا بین 850 تا 1000 یورو در سال است.

بورسیه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی تعبیه شده و برای دانشجویانی که فقیر هستند هم دولت شرایط ویژه ای در نظر گرفته .

کار در حین تحصیل تا 1024ساعت در سال اجازه داده می شود و دانشجویان بین المللی که کارشناسی ارشد دارند تا 1 سال بعد از فارغ التحصیلی وقت دارند که دنبال کار بگردند.

 • اسپانیا

اسپانیا قطب دانشجویان بین المللی است به خاطر اجرای برنامه های اراسموس- برنامه اتحادیه اروپا برای تشویق دانشجویان اتحادیه اروپابه تحصیل خارج از کشور اسپانیا یک مقصد جذاب مخصوصا برای دانشجویان آمریکایی است که ویزا گرفتنو زبان برایشان آسان است.

اسپانیا سومین زبانی است که در دنیا از همه بیشتر صحبت می شود و در دنیای غرب دومین زبانی است که از همه بیشتر صحبت می شود .یادگیری زبان اسپانیایی درهای بسیاری را در آینده برایتان باز خواهد کرد.

شهریه ها از 5500 یورو در هر ترم تا 12000 یورو در هر ترممتغییر است.

شما می توانید به صورت پاره وقت حین تحصیل کار کنید یا تمام وقت زیر 3 ماه اگر به درستان لطمه نزند.

تحصیلات عالی در اسپانیا در زمینه علوم انسانی و وکالت خیلی مشهور است . تحصیل در این رشته ها می تواندکار کردن در کشورهای اروپایی را با مدرک تحصیلی برایتان راحت تر کند .

 • انگلیس

انگلیس در سال 2014 اولین مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بوده. که اخیرا به خاطر تغییرات هزینه ها و شرایط ویزا درخواست برای تحصیل در این کشور کمتر شده .

انگلیس یک کشور انگلیسی زبان است که بعد از زبان چینی بیشترین تعداد صحبت کنندگان را دارد و زبان عمومی و تجاری این کشور انگلیسی است.

نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شهریه دانشگاه در انگلیس بالاتر است که به طور متوسط از 10500 یورو تا 20000 یورو برای رشته های مدیریتی ومالی متغییر است. البته که بورسیه های مختلفی هم ارائه می گردد.

ویزای دانشجویی انگلیس سخت است باید زبان قوی داشته باشید و از لحاظ مالی وضعیت خوبی داشته باشید و اسناد مورد نیاز را ارائه بدهید . همیشه از یک متخصص برای راهنمایی بپرسید اگر شک داشتید.

کار کردن در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته مجاز است و برای دانشجویان بین المللی سخت است که کار پاره وقت پیدا کنند .

و حتی بعد از فارغ التحصیلی هم به خاطر قوانین سخت ویزای کاری دانشجویان بین المللی با باید یک جا مشغول کارورزی با حداقل دستمزد شوند یا کسب وکار خودشان را راه بیاندازند.

اگر درست هدفتان را انتخاب کنید تحصیل خارج از کشور برای شما به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود .

در آخر اینکه شما عزیزان جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان های خارجه موسسه زبان آموزان پیشرو می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید

منبع : https://blog.migreat.com/2015/01/20/the-top-european-countries-where-international-students-are-welcomed-in-2015/

منتشرشده در آموزش زبان
سه شنبه, 10 مرداد 1396 ساعت 14:47

5 کشور چند زبانه دنیا

5 کشور چند زبانه دنیا

جمعیت کثیری از این کشورها 3 یا چند زبان را کاملا روان صحبت می کنند.

خیلی از کشورهای دنیا به چندین زبان حرف می زنند . ولی در این کشورهای چند زبانه ، خیلی ها حداقل به سه زبان می توانند صحبت کنند و خیلی از مردم می توانند خیلی روان به 4 یا 5 زبان صحبت کنند .

این ترکیب زبانی به دلایلی مختلفی ایجاد شده . می تواند به خاطر سابقه استعمار باشد ، نفوذ فرهنگی ابر قدرت های مجاور . در این پست می خواهیم مناطقی از دنیا که نسبت به بقیه مناطق به زبان های بیشتری صحبت می کنند را بیاویم.

5 کشور چند زبانه دنیا

آروبا

آروبا در جنوب جزایر کارائیب و نزدیک ونزئولا قرار دارد . چون این کشور جزئی از قلمرو پادشاهی هلند است ، زبان هلندی ، زبان رسمی آن است و در تمام مدارس تدریس می شود.در سیستم آموزشی آروبا هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی لازم است ، و بیشتر دانش آموزان در طول دوران تحصیلشان به این دو زبان کاملا مسلط می شوند.انگلیسی خیلی در این کشور استفاده می شود چرا که به خاطر صنعت گردشگری آروبا و زبان اسپانیایی به خاطر اینکه این جزیره تقریبا در ونزوئلا قرار دارد.

اگرچه یکی از این سه زبان به عنوان زبان بومی آروبا در نظر گرفته شده . در خانه و خیابان ، ارتباطات محلی با یکدیگر ، زبان کریولی که پایه ی آن پرتغالی است ،زبان اسپانیایی، زبان هلندی و انگلیسی صحبت می شود .

لوکزامبورگ

این ایالت کوچک اروپایی کم و بیش به 4 زبان مسلطند . هنگام صحبت کردن با یکدییگر ، مردم لوکزامبورگی با هم صحبت می کنند.این زبان مربوط به زبان آلمانی است ، ولی با زبان بومی آلمانی زبانان فرق می کند، به خاطر اینکه بخش از آن واژه های فرانسوی در آن به کار برده شده.

فرانسوی و آلمانی ، هر دو را همه صحبت می کنند و جزئی از زبان تحصیلی تمام کودکان است . تجارت رسمی دولت به زبان فرانسوی انجام میشود . به علاوه، زبان انگلیسی یک موضوع اجباری برای تدریس در مدارس است . به لطف این برنامه تحصیلی بسیاری از لوکزامبورگی ها به 4 زبان مسلط اند.

سنگاپور

سنگاپور 4 زبان رسمی دارد : انگلیسی ، چینی ماندارین ، مالایی، زبان تمیل.سنگاپور شهرهای مختلفی دارد که تمام این 4زبان را شامل میشود. اگر چه که به ندرت ساکنین آن می توانند هر 4 زبان را صحبت کنند . انگلیسی زبان اصلی و فرانسه زبانی است که بین اقوام مختلف در سنگاپور صحبت میشود . این موضوع در مدارس لازم الاجراست و تقریبا سنگاپوری ها به آن مسلط اند.

در خیابان ، سنگاپوری ها از یک زبان با پایه ی انگلیسی استفاده می کنند که به آن سینگیلیش می گویند . بیشتر کلمات را کسانی که انگلیسی زبان هستند متوجه می شوند ، ولی قواعد دستوری چینیو کلمات مالایی و چینی که به آن اضافه شده فهم آن را خیلی پیچیده تر کرده .علاوه بر انگلیسی، دانش آموزان در مدرسه زبان مادریشان را یاد می گیرند : سنگاپوری های هندی تمیل ، مالزیایی ها مالایی و چینی ها ماندارین می آموزند .

مالزی

علی رغم زبان های رسمی کمتر ، مالزی در بسیاری از موارد از همسایه خود سنگاپور چند زبانه تر است .همه می توانند زبان رسمی مالایی را صحبت کنند . بیشتر افراد اغلب به زبان انگلیسی مسلط اند چرا که زبان انگلیسی در مدارس اجباری است و در شهرها بسیار صحبت می شود . مخلوطی از زبان انگلیسی و مالایی به نام منگلیش در خیابانها صحبت می شود .

مالزیایی ها که اجدادشان از هند آمده اند می توانند زبان خانوادگی خودشان را علاوه بر مالایی و انگلیسی صحبت کنند .مالزیایی های چینی زبان ماندارین را در مدرسه فرامی گیرند ولی اغلب با لهجه های مختلف. در شهرهای بزرگ مثل کوالالامپور و پنانگ اگر چینی های مالزیایی را ببینید ، متوجه می شوید که آنها به دو یا سه گویش چینی علاوه بر مالایی و انگلیسی صحبت می کنند.

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا 11 زبان رسمی دارد . در مناطق اطرافشهر تا کل کشور ، ترکیب زبان انگلیسی و فرانسوی استفاده می شود .همچنین این زبان؛ زبان اصلی دولت و زبان رسانه هااست، اگرچه کمتر از 10% مردمانجنوب آفریقا آن را به عنوان زبان اول صحبت می کنند .آفریقایی ها یک زبان آلمانی شبیه به زبان هلندی را در قسمت های جنوبی و نواحی غربی آفریقا صحبت می کنند.

در جنوب آفریقا 9 زبان رسمی وجود دارد که برجسته ترین آن ها :زولو، خوزه- زبان مادری نلسونماندلا است. فرق برجسته این زبان ها با هم در تکیه و تلفظ لغات صامت است . خیلی از افراد جنوب آفریقا به زبان انگلیسی صحبت می کنند. اگر چه که در آن کاملا مسلط نباشند ولی با گویشهای مختلف صحبتمی کنند.

شما عزیزان می توانید جهت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی و سایر زبان ها با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل فرمایید

منبع: https://www.mnn.com/lifestyle/arts-culture/stories/9-of-the-worlds-most-multilingual-countries

منتشرشده در آموزش زبان

حدود1.5بیلیون نفردر دنیا انگلیسی زبان مادریشان است وحدود375میلیون نفر انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند.

چند درصد لغت های انگلیسی از لاتین مشتق شده؟

حدود 80% ورودی هایی که در دایره المعارف انگلیسی هست از لاتین گرفته شده . بیش از 60% تمام لغات انگلیسی ریشه لاتین و یونانی دارند . در لغات علمی وتکنولوژی این ریشه یابی کلمات تا 90% لاتین ویونانی است.حدود 10%لغات لاتین مستقیما بدون واسطه (معمولا فرانسوی)وارد زبان انگلیسی شده اند . در طول زمان هایی کل لغتنامه لاتین انگلیسی بود وبسیاری از کلمات بر اساس پیشینه ی لاتین ساخته شده بود.لغاتی که منشا یونانی دارند ووارد زبان انگلیسی شده اند عموما از یکی از این سه طریق وارد زبان انگلیسی شده اند.1-به طور غیرمستقیم از طریق لاتین 2- مستقیما از نویسندگان یونانی 3- مخصوصا در موارد علمی المان های یونانی به سبک جدید ومدرنی با هم ترکیب شده اند .امروزه ریشه های یونانی ولاتین منبع اصلی لغات انگلیسی درعلم وتکنولوژی هستند.

چند درصد لغت های انگلیسی از لاتین مشتق شده؟

چرا باید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم

دلایل زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، ما دراینجا به ده تا از دلایل عمده که چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است.

1-زبان انگلیسی رایج ترین زبان استفاده شده بین خارجی زبانان می باشد ،در سرتاسر دنیا وقتی مردم از دو زبان مختلف هم را ملاقات می کنند عموما از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط استفاده می کنند

2- چرا به یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم وقتی انقدرسخت است؟ خب یادگیری انگلیسی شمارایک فرد دو زبانه می کند و شانس استخدام شما رادر هر کشوردنیا بالامی برد

3- علی رغم چین،آمریکا در زمینه نوآوریهای فناوری و اقتصاد پیشرو است.

4-زبان انگلیسی عموما به طورگسترده ای درسراسرجهان صحبت میشود.مردمان استرالیا ،نیوزلند، کانادا ، بخشی از آفریقا، هند،وخیلی جزیره های کوچک دیگر انگلیسی صحبت می کنند.زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در آلمان،نوروژ،سوئد، دانمارک و هلند صحبت می شود . اگر به زبان انگلیسی مسلط شوید میتوانید با این کشورها وفرهنگشان ارتباط یابید.

5-یکی دیگر از دلایلی که یادگیری زبان انگلیسی اینقدر مهم است این است که زبان علوم است.برای پیشرفت های علمی باید انگلیسی بدانید.

6- انگلیسی زبان مبتنی بر الفبا است ودرمقایسه با چینی ،راحت تر یادگرفته می شود.

7- انگلیسی زبان صنعت فیلم سازی است و یادگیری زبان انگلیسی به این معناست که دیگرنیازی به زیر نویس ندارید.

8-انگلیسی بیاموزید تا به کودکانتان هم انگلیسی یاد دهید- یا اگر آنها انگلیسی بلدند شمامی توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

9- انگلیسی زبانان در امریکا از غیر انگلیسی زبانان پول بیشتری می گیرند.یادگیری زبان انگلیسی استانداردسطح زندگی شما را بالامیبرد وموقعیت شغل بهتری برایتان رقم می زند

شما عزیزان می توانید جهت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی و سایر زبان ها با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل فرمایید

منابع: http://blog.dictionary.com/word-origins/

http://www.5minuteenglish.com/why-learn-english.htm

منتشرشده در آموزش زبان
دوشنبه, 08 خرداد 1396 ساعت 15:19

آیا یادگیری زبان اسپانیایی راحت است؟

آیا یادگیری زبان اسپانیایی راحت است؟

یادگیری زبان اسپانیایی

زبان خارجی این نیست که شما یکسری لغت و قواعد یاد بگیرید و آن ها را کنار هم بچینید، یک دنیای تازه ی است. اسپانیایی صحبت کردن به شما توانایی صحبت در بیش از 410 میلیون اسپانیایی زبان از مکزیک گرفته تا آرژانتین و اسپانیا و بخش هایی از آمریکا را می دهد. در حقیقت بعد از مکزیک، آمریکا بیشترین جمعیت اسپانیایی زبان روی زمین را دارد ( بله، حتی بیشتر از خود اسپانیا). پس یادگیری زبان اسپانیایی می تواند خیلی به درد بخور باشد هر جایی در شرق آمریکا ، فلوریدا و ...

یادگیری زبان اسپانیایی برای کسانی که زبان انگلیسی را مسلط اند، بسیار ساده است.درست است که گرامر و ساختار جملات با آنچه در زبان انگلیسی هست متفاوت است. ولی تقریبا شبیه هم است. چون هر دو زبان ریشه لاتین دارند ،همچنین هزاران لغت در این دو زبان تلفظ یکسان و معانی یکسان دارد.

مثلا این جمله ی اسپانیایی را در نظر بگیرید: El restaurante antiguo está cerca del museo de arte. کلمه resturant,museum,art در این دو زبان یکسان است. حالا واژه ی cerca را ببینید شبیه واژه لاتین circa است و antiguo شبیه antique است. اگر همه را در کنار هم بگذاریم به انگلیسی می شود the old resturant is near the art museum

نه تنها اینکه یادگیری زبان اسپانیایی درکش راحت و ساده است ، فهم آن باعث می شود که بتوانید بقیه زبان های رومانیایی مثل فرانسوی، ایتالیایی و پرتغالی را هم بفهمید

آیا یادگیری زبان اسپانیایی راحت است؟

مزایای یادگیری زبان اسپانیایی

اینکه در مکالماتتان یک مقدار اسپانیایی بدانید از چند جهت خوب است:

در تجارت: اینکه چند زبان بلد باشید نه تنها رزومه شما را بهتر می کند بلکه می تواند حیطه ی کاری شما هم عوض کند. به عنوان سومین زبانی که از همه بیشتر روی زمین صحبت می شود ، دانستن کمی اسپانیایی برای هر کسی که تجارت می کند خیلی خوب است.

مسافرت

زندگی در خارج از کشور

تمرین ذهنی- حتی در سنین بالا یادگیری زبان خارجی جدید کمک می کند مغز شما فعال تر بشود.چرا که یادگیری زبان جدید باعث ایجاد پیوندهای جدیدی میان نورون هایتان می شود، هر چه پیوندهای نورونی مغز بیشتر باشد قدرت حل مساله در شما بیشتر می گردد

راه های یادگیری زبان اسپانیایی

حدود 90 میلیون از افراد در جهان زبان اسپانیایی را به عنوان زبان دوم خود یاد گرفته اند، که به طور کلی اسپانیایی زبان ها 500 میلیون نفر شده اند.

یادگیری زبان اسپانیایی در کلاس

که یکی از روش های سنتی و مرسوم است

یادگیری زبان اسپانیایی در کلاسهای خصوصی

این روش یادگیری چون دو به دو است فرصت بیشتری را به فرد برای مکالمه می دهد. در مقایسه با کلاس که معلم باید حواسش به همه ی دانش آموزانش باشد.

سی دی های آموزشی

برای کسانی که وقتشان کم است و می خواهند در ماشین با یک زبان دیگری در تعامل باشند

کلاسهای آنلاین یادگیری زبان اسپانیایی

یادگیری آنلاین هم برای کسانی که بودجه و زمان محدود دارند مناسب است.

همچنین شما عزیزان جهت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان اسپانیایی می توانید با موسسه زبان آموزان پیشرو در ارتباط باشید

خلاصه از https://www.babbel.com/learn-spanish

منتشرشده در آموزش زبان
صفحه1 از3

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی موسسه :

خیابان ولیعصر نبش خیابان فاطمی - پلاک 1948 - ساختمان شماره یک - طبقه 6 - واحد 69

تلفن تماس :

شمال تهران     22640510 - 22640484

غرب تهران     88020281 - 44464532

شرق تهران     77603050

مرکز تهران     66477143

تمام نقاط تهران     88001027 - 88330526 - 88633847 -  88330693 - 88338286 - 88973758 - 88973759

پاسخگویی از 8 صبح تا 11 شب و روزهای تعطیل     09192392665 - 09124202428

مدیر موسسه : فروغ سادات فاطمیان