آموزش زبان
یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 13:35

معلم ESL کیست؟

معلم ESL کیست؟

جهانی شدن کسب و کار ها و افزایش میزان مهاجرت به آمریکا نیاز به دانستن زبان انگلیسی را مهم کرده است. حتی درخواست جامعه برای افرادی که تخصصشان تدریس زبان انگلیسی است نیز افزایش داشته است.

با توجه به تحقیقی که دانشگاه جورج واشنگتون انجام داده است مشخص شد که 10 درصد از دانش آموزان در ایالات متحده انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. 1 درصد از معلمان نیز افرادی هستند که زبان مادری شان انگلیسی نیست، ولی به دانش آموزان انگلیسی یاد می دهند. این نشان می دهد که دنیا در حال متحول شدن است و به معلم های زبان انگلیسی احتیاج بیشتری دارد.

مدیران آموزش زبان در خارج از کشور با توجه به نیاز دانش آموزان سرواژه های مخصوصی را نام برده اند که ندانستن این سرواژه ها، افراد متقاضی یادگیری زبان را به آشفتگی می اندازد.

معلم ESL کیست؟

از آن جایی که اصطلاح ESL در بیشتر نقاط جهان معروف نشده است ممکن است از نام های دیگری هم برای آموزش زبان به افرادی که زبان مادریشان متفاوت است، استفاده کنند.

اصطلاح (TESOL): تدریس زبان انگلیسی به افرادی که به زبان های دیگری تکلم می کنند. TESOL به صنعتی اطلاق می شود که به زبان آموزان، انگلیسی تدریس می کنند. در زیر به برخی از اصطلاحات مرتبط هم می پردازیم.

اصطلاح (TESL): یعنی آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم: ESL را گاهی بجای TESL هم بکار می برند. معلمان TESL و ESL معمولا زبان انگلیسی را به صورت خصوصی تدریس می کنند. شما در موسسه آموزش زبان پیشرو نیز می توانید با توجه به برنامه های خود یک معلم TESL را  برای تدریس خصوصی زبان انتخاب کنید.

اصطلاح (TEFL): یعنی تدریس زبان انگلیسی در خارج و به زبان آموزانی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست. معلمان TEFL معمولا در مدارس،آموزشگاه های بین المللی و دانشگاه های بین المللی  تدریس می کنند.

اصطلاح (ESOL): به معنی  تدریس زبان انگلیسی به متکلمان سایر زبان ها است. این اصطلاح را هم می توان بجای ESL و TESOL  به کار برد.

اصطلاح (ELL): اصطلاح ELL به یادگیرنده های انگلیسی اطلاق می شود که هنوز زبان انگلیسی را به خوبی یاد نگرفته اند و در حال یادگیری هستند.

تدریس انگلیسی به عنوان زبان دوم چیست؟

معلمان ESL به زبان آموزان ELL انگلیسی تدریس می کنند، به عبارتی ELL به زبان آموزانی اطلاق می شود که انگلیسی زبان اول آن ها نیست. معلمان ESL به زبان آموزان ELL کمک می کنند که در مهارت مکالمه انگلیسی و نگارش آن رشد کنند. معلمان انگلیسی ESL  به تمام زبان آموزان از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگ تر ها انگلیسی تدریس می کنند. گفتنی است معلمان زبان انگلیسی ESL  پل ارتباطی بین فرهنگ زبان مادری زبان آموز و فرهنگ زبان  را هموار می سازند و این معلمان کمک می کنند زبان آموزان شباهت ها و تفاوت های موجود بین دو فرهنگ را درک کنند.

در ایران نیز انگلیسی را با به عنوان زبان دوم یاد می گیرند و یا به عنوان زبان خارجی؛ بنابرین ممکن است اصطلاحات بالا را بشنوید. ولی چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد انتخاب یک معلم حرفه ای زبان انگلیسی است. ما در موسسه آموزش زبان پیشرو این فرصت را بوجود آورده ایم که بتوانید بهترین معلم خصوصی را انتخاب و آموزش یادگیری زبان خود را اصولی و با بازده بیشتر جلو ببرید.

منتشرشده در آموزش زبان

واقعیت هایی که باید قبل از تصمیم به یادگیری زبان بدانید

سال های متمادی است که در ایران ما شاهد آن هستیم که مردم از تسلط به زبان دیگری جز زبان مادری استقبال می کنند. برای این تصمیم شان هم دلایل مهم برمی شمرند. اما سوال واقعی اینجاست:

واقعیت هایی که باید قبل از تصمیم به یادگیری زبان بدانید

چرا یک زبان دیگری یاد بگیریم؟

برای حاشیه نرفتن من قصد دارم سه گروهی را برای شما معرفی کنم که رقیبان سرسخت یادگیری زبان انگلیسی هستند و برای یادگیری آن دوست دارند تمام تلاش خودشان را به کار بگیرند تا در زبان انگلیسی مهارت پیداکنند.

گروه اول؛ فرهیختگان

افرادی هستند از طیف دانشجو و اساتید؛ این گروه پرطرفدارترین گروه متقاضی یادگیری زبان هستند و معتقدند اگر انگلیسی یا یک زبان دیگر خارجی یاد بگیرند، در تحصیلات و زندگی آکادمیک خود موفق می شوند.

چرا طیف فرهیخته جامعه از میزان توانایی های خود در زبان انگلیسی رضایت ندارند؟

این گروه با تلاش های شبانه روزی و شرکت در کلاس خصوصی زبان ، نهایتا در انگلیسی حرفی برای گفتن دارند. اما از این زبان دومی که یاد گرفتند یا از میزان توانایی های خود راضی نیستند یا نمی توانند از این مهارتی که دارند استفاده کنند. البته نیت این طیف از علاقمندان یادگیری زبان خوب است. شاید شما هم جز این افراد باشید و از وقت و انرژی که برای یادگیری زبان گذاشتید، رضایت نداشته باشید.

ناررضایتی شما کاملا منطقی است.

گروه دوم؛ آینده سازان

من این گروه را آینده سازان می نامم، این طیف از جامعه زبان آموزان را معمولا افراد کم سن و سال و بیشتر نوجوانان تشکیل می دهند. این گروه دوست دارند که وقتی صحبت کنند مردم با انگشت اشاره بگن که "فلانی انگلیسی را فول بلد است". خب شاید این مضحک باشد ولی ناگفته پیداست، این یک واقعیت اجتماعی است. ما این گروه را تحسین می کنیم، گرچه غایت گرا هستند و به فرایند یادگیری زبان اهمیت نمی دهند. بلاخره به چشم اندازی که برای خود ترسیم کرده اند می رسند.

واقعیت هایی که باید قبل از تصمیم به یادگیری زبان بدانید

این گروه از زبان آموزان بعد تلاش های چند ساله به سطحی از توانمندی در زبان می رسند که می توانند به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنند؛ این گروه که در شروع هم به آن اشاره کردیم بیشتر نوجوانان هستند. یادگیری زبان و تلاش در این زمینه برای این طیف از جامعه مزایای زیادی دارد که به چند مورد اشاره می کنم.

 • تسلط به مکالمه زبان انگلیسی
 • موفقیت در دروس مدرسه و دانشگاه
 • آشنایی با یک فرهنگ جدید و رشد جهان بینی فرد
 • فراهم کردن پیش زمینه برای موفقیت در آزمون های تافل و آیلتس
 • برتری نسبت به هم سن و سالان
 • دسترسی به انبوهی از اطلاعات در منابع غیر فارسی

گروه سوم؛ صاحبان کسب وکار

ارتباطات و گفتمان کلید موفقیت در کسب وکار است، هر کسی این اصل را رد کند مطمئنا از کسب و کار چیزی نمی داند، یا شاید خودش را به راه دیگری می زند. به هر حال حرف آخر را اول می زنم. آقای تاجر، آقای مهندس و … اگر دوست دارید سریع در کسب وکار خود موفق شوید باید یک گام بیشتر از رقباتون بردارید. کسی که زبان انگلیسی یا یکی از زبان های دیگر مهم دنیا را تسلط دارد همیشه یک گام جلو تر است.

 واقعیت هایی که باید قبل از تصمیم به یادگیری زبان بدانید

جهانی شدن یکی از موئلفه هایش ارتباط سریع و موثر با دنیای بیرون است. تاجر یا مهندسی که در فضای بازتری فعالیت کند به جامعه هدف بیشتری را می تواند هدف قرار دهد. بنابرین مشتری های بلقوه او بیشتر خواهد بود. برای این کار باید گفتمان را با زبان آن جامعه منتقل کند.

تسلط به زبان خارجی همیشه برای تاجران و صاحبان کسب و کار جواب داده است. صادرات و سود بیشتر، خدمات بیشتر و سود کلان از نتایج این ارتباطات است.

راه نجات این سه گروه از نارضایتی از مهارت زبان  آن ها چیست؟

 با خواندن محتوای بالا حتما به این نتیجه رسیده اید که هر سه گروه کمابیش اهدافی برای خود دارند ولی ممکن است در فرایند آموزش زبان به مشکل رسیده اند یا به عبارتی ساده تر، آن طور که باید از فرصت های خود استفاده نکرده اند. ما در موسسه زبان آموزان پیشرو با شعار "هیچ وقت دیر نیست" از اعضای این سه گروه بزرگ دعوت می کنیم که به نارضایتی های خود از زبان پایان دهند.

آموزش سریع و اثربخش زبان انگلیسی در موسسه آموزش زبان پیشرو

آموزش زبان در موسسه زبان آموزان پیشرو خصوصی است. آموزش خصوصی زبان مزایای بسیار زیادی دارد که در زیر به چند دلیل اشاره خواهیم کرد:

 • آموزش هدفمند زبان انگلیسی
 • غیرمتمرکز بودن آموزش زبان در کلاس های خصوصی موسسه آموزش زبان پیشرو
 • آموزش تضمینی مکالمه زبان انگلیسی
 • برنامه آموزشی متناسب با برنامه زبان آموز
 • تدریس خصوصی زبان در محل کار
 • تدریس خصوصی زبان در خانه

برای انتخاب معلم خصوصی زبان همین الان می توانید تماس بگیرید.

منتشرشده در آموزش زبان

نکته های کلیدی برای تدریس ماهرانه زبان فرانسوی

مشاوره یک معلم خصوصی زبان فرانسوی : نکته های کلیدی برای تدریس ماهرانه زبان فرانسوی

به عنوان معلم خصوصی زبان فرانسوی، جایگاه خاصی در بین دانش آموزان دارید. ممکن است تنها معلم زبان فرانسوی یک نفر یا شاید معلم کمک آموزشی فردی برای آموزش زبان فرانسوی باشید که بعد از کلاس به شما مراجعه می کنند. بدون شما نمی توانند کلاس های فرانسوی را پاس کنند.

در هر صورت آن ها را یاری می کنید که از مشکلات یادگیری زبان فرانسوی با موفقیت گذر کنند. ممکن است زبان آموزان فرانسوی به کسی نیاز داشته باشند که تفاوت های قواعد زبان فرانسوی را به آن ها توضیح دهد. یا برای تسلط بر الگو های خاص صرف در زبان فرانسوی کمک بخواهند.

نکته های کلیدی برای تدریس ماهرانه زبان فرانسوی

اما برای شمایی که می خواهید از بهترین معلم های خصوصی زبان فرانسوی باشید چه کسی کمک خواهد کرد؟

ما در موسسه زبان آموزان پیشرو امروز قصد داریم معلم های خصوصی زبان فرانسوی را آموزش خصوصی دهیم.

آیا به سوال های زیر فکر کرده اید؟

 • حین تدریس خصوصی چه چیز هایی برای شما مفید واقع شده است؟
 • آیا زمانی که به زبان آموزان خود زبان فرانسوی تدریس می کنید آموزش شما خسته کننده، ناامید کننده و ملال آور است؟
 • به سبب پرداخت های کم زبان آموزان آن انرژِی و سرزنده بودن را در تدریس ندارید؟

معلم زبان فرانسوی بودن خیلی با ارزش است. اما اگر خدمات آموزشی خود را به درستی به بازار ارائه ندهید، نمی توانید یک معلم ایده ال زبان فرانسوی که در ذهن خود ترسیم کرده اید باشید.

تسلیم نشوید! ما به شما کمک می کنیم که بتوانید از پتانسیل های خود بهترین استفاده را داشته باشید. ما خیلی خوش حال هستیم که می توانیم تجارب و تخصص خود را با شما در میان می گذاریم.

برای تدریس موثر زبان یک محیط آرامی تدارک ببینید

باید کاری کنید زبان آموز شما آرامش داشته باشد

زبان آموز را تشویق کنید. باید آرامش ذهنی داشته باشد، هوشیار بودن در یادگیری زبان مخصوصا زبان فرانسوی بسیار پراهمییت است. کاری کنید که زبان آموز برای یادگیری فرانسوی انگیزه داشته باشد و از حضور در کلاس خصوصی زبان فرانسوی لذت ببرد. به آن ها یادآوری کنید که در راه درستی گام برداشته اند و بدانند که برای پیشرفت باید تلاش کنند.

لطفا اشتباه برداشت نکنید!

برای مثال زمانی که خوب دارند پیشرفت می کنند یا اشتباهی دارند نباید در این مورد زیاده روی کرد. همیشه صریح باشید.

هدف از این کار این است که به طریقی به زبان آموز خود بفهمانید که از رشد او در زبان فرانسوی خبر دارید. سوال پرسیدن های مدام آن ها نشان دهنده آن است که به چگونگی کارکرد زبان پی برده اند.

تدریس خصوصی بهترین جایی است که زبان آموز می تواند بدون مورد قضاوت قرار گرفتن از معلم خصوصی خود سوال بپرسد. آن ها را روشن کنید که هر لحظه می توانند از شما سوال بپرسند و اظهارات خود را به شما بیان کنند.

اگر آموزش زبان فرانسوی را برای زبان آموزان  تان از مبتدی شروع نمی کنید. شاید ندانید که آن ها تا چه سطحی فرانسوی بل هستند، بنابرین صحبت کردن و پرسیدن سوالاتی شناخت شما را بهتر می کند.

یک محیط لذت بخش برای تدریس فراهم کنید

خیلی مهم است که تجربه شما از تدریس خصوصی، به یادماندنی و راحت باشد. اگر می خواهید که زبان آموزان دوباره در کلاس های خصوصی شما شرکت کنند و یا از خوبی تدریس شما به دیگران هم بگویند. محیط تدریس شما این پیام را به زبان آموزان القا خواهد کرد و سایر زبان آموزان به این نکته که مکان تدریس شما یک مکان ایدآل است پی می برند.

تدریس خصوصی زبان در محیط کار

اگر در جایی غیر از کلاس تدریس خود، زبان آموزش می دهید حتما از زبان آموز بخواهید که یک محیط آرام و متناسب با تدریس تدارک ببیند.

اگر در خانه خود فرانسوی تدریس می کنید سعی کنید در دکوراسیون اتاقتان چندین کتاب فرانسوی هم داشته باشید و یا به دیوار و جا های دیگر مثل روی میز و کنار مبلمان روزنامه های فرانسوی هم باشد. وجود نقشه ها و بیلبورد هایی به زبان فرانسوی پیام را به خوبی می رساند و فضای اتاق را برای تدریس فرانسوی مناسب تر می کند.

منبع: https://www.fluentu.com/blog/educator-french/how-to-tutor-french/

منتشرشده در آموزش زبان

10 ویژگی یک معلم تاثیرگذار زبان خارجه

سوال اینکه چه ملاک هایی را یک معلم خوب باید داشته باشد در تمام رشته های معلمی صدق می کند. اما در تدریس زبان مخصوصا زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی دانستن این ملاک ها بسیار حائز اهمیت است!

اگر از مردم سوال کنید که چه ویژگی هایی را باید یک معلم زبان داشته باشد همه ی آن ها پاسخ هایی به این سوال دارند که به تجربه های آن ها از دانش آموز بودنشان بر می گردد. (مک دانوف و شاو، 1993) وقتی خاطرات خود را ورق می زنند از مهربان بودن، باحال بودن، انعطاف پذیر بودن یک معلم خوب زبان حرف می زنند.

اندیشمندان و محققان تحقیقات زیادی را در سال های متمادی انجام داده اند اما هنوز هم سوالاتی هستند که واقعا برایشان جوابی پیدا نشده است. استاد های آموزش زبان در پاسخ به سوالاتی مانند سوالات زیر به توافق نرسیده اند:

 • آموزش موثر کدام است؟
 • چگونه تعریف می شود؟
 • چگونه باید ارزش یابی شود؟

محققان معتقدند که در پاسخ به سوالات بالا رسیدن به یک نظر واحد ممکن نیست. چیزی که تحقیقات بدست آورده است حاکی از آن است که انتظارات از یک معلم زبان نسبت به سال های قبل چندان تغییر نکرده است اما چگونگی ظاهر شدن آن ها در کلاس های آموزش زبان به کلی دگرگون شده است ( لارسن فریمن، 1986)

10 ویژگی یک معلم تاثیرگذار زبان خارجه

10 ویژگی یک معلم تاثیرگذار زبان خارجه

ما در موسسه زبان آموزان پیشرو ابتدا 26 مورد از ویژگی های یک معلم خوب زبان را نوشته بودیم از آنجایی که این لیست طولانی بود ما به صورت متمرکز تر سعی کردیم در 10 مورد از ویژگی هایی را که یک معلم زبان باید داشته باشد در مقاله زیر به تفصیل بررسی کنیم. البته این مواردی که عرض می کنیم نمی توان گفت جامع و تغییر ناپذیر است ما این موارد را با توجه به تجربه خودمان در حوزه آموزش زبان نوشته ایم.

دانش حرفه ای

شولمن (1986) هفت نوع دانش را که یک معلم حرفه ای باید داشته باشد معرفی کرد.

 • محتوایی که آن ها تدریس می کنند؛
 • برنامه ریزی درسی و مواد آموزشی؛
 • اصول کلی و استراتژی های که مدیریت و سازماندهی کلاس را وضع می کند؛
 • آمار زبان آموزان؛
 • شرایط آموزشی ویژه ای که معلم در آن تدریس می کند؛
 • اهداف و ارزش های آموزشی؛
 • دانش محتوای آموزشی.

طبق نظرات پاسترناک و بیلی (2004) معلمان هم به دانش عملی و هم به دانش بیانی نیاز دارند تا در فرایند تدریس و آموزش زبان موثر باشند.

 ما نیز معتقدیم که معلم خصوصی زبان باید به مدرک آکادمیک خود اکتفا نکند و دانش حرفه ای را جدی گرفته و برای رشد آن تلاش کند، البته در کنار این باید با تکنولوژی های جدید آموزشی هم آشنایی داشته باشد.

تاثیر مستقیم شخصیت و ویژگی های شخصی معلم زبان در تدریس زبان

میزان تاثیرگذاری فاکتور های مرتبط با ویژگی های شخصیتی مدرس زبان در موفق بودن تدریس، موضوع بسیاری از مطالعات تجربی بوده است. وین استین (1998) تحقیقی را انجام داد که 10 ویژگی یک "معلم خوب" را معین کرد.(Brown & Rodgers, 2002, p. 1539)

7 مورد از این ویژگی ها مرتبط با شخصیت است. مطالعات وین استاین ویژگی های شخصیتی مثل صبر، گرمی، خلاقیت، طنز، ... را معین کرد که نشان می دهد با اهداف آموزش موثر هم سو است.

مهارت های ارتباطی خوب

معلمان موثر زبان از آنجایی که باید ایده ها را توضیح دهند و به بحث درباره موضوعات بپردازند، باورها و ارزش های خود را درباره آموزش ابراز کنند؛ باید مهارت های ارتباطی خوبی هم داشته باشند و این امر در تدریس خصوصی زبان یکی از کلیدی ترین فاکتور های موثر در آموزش زبان است.

ما در این مقاله به دو مورد از ویژگی یک معلم خوب زبان اشاره کردیم در هفته آینده ویژگی های بیشتری را معرفی خواهیم کرد.

منبع : https://verkkolehdet.jamk.fi/languageteachingtomorrow/2015/05/15/10-characteristics-of-highly-effective-efsl-teachers/

منتشرشده در آموزش زبان
یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 06:41

4 مکتب فکری در آموزش زبان

4 مکتب فکری در آموزش زبان

قبل از شروع به بحث مکاتب فکری در تدریس زبان بهتر است از ابتدا بدانیم که زبانشناسی چیست؟ زبان شناسی در معنای ساده ی آن مطالعه زبان است، اما منظور از این مطالعه یک مطالعه علمی است. به طوری که نگاه یک زبان شناس به معنی واژه ها در زبان نیست؛ بلکه نحوه شکل گیری زبان و بافت معنایی که در آن و خیلی چیزهای دیگر مربوط به زبان شناسی است.

از آنجایی که زبانشناسی یک مطالعه علمی است، معمولا مکاتب فکری هم در این بحث ها حضور دارند. ما در زیر به 4 مکتب فکری در آموزش و یادگیری زبان اشاره می کنیم.

4 مکتب فکری در آموزش زبان

مکتب فکری کارکردگرایی

اولین مکتب فکری بر چگونگی استفاده زبان در زندگی روزمره تمرکز می کند. افرادی که از مکتب کارکردگرایی پیروی می کنند معتقدند که زبان مثل یک ابزار برای استفاده بشر است. این مکتب به واژگان، معناشناختی، نحو و نیز عملکردهای کاربردی زبان اهمیت می دهد. کارکردگرایی بر اهمیت کانون اجتماعی، کاربرد گرامر، واژگان و املاء صحیح تاکید دارد.

ساختارگرایی

با توجه به مطالعات و تحقیقات فردیناندو سوسور ساختار گرایی یک روش در زبان شناسی است که زبان را یک نظام ثابتی می انگارد که از بخش های بسیار کوچک و متفاوتی تشکیل شده است که با هم ارتباط گرفته اند. این مکتب فکری از تجزیه و تحلیل زبان شناسی تاریخی به تجزیه و تحلیل غیر تاریخی تغییر پیدا کرده است. بعدها به نظر می رسد زبان شناسان دیگر ساختارگرایی را کنارگذاشته شده می پندارند.

ساختارگرایی برای واج شناسی و ساخت شناسی واژگانی کاربرد داشت اما نظریه هایی که ارائه می دهد به اندازه مکاتب فکری جدید معنی دار نیست. سوسور از این حقیقت که نمی توانست در زمان خودش درک درستی از مغز انسان داشته باشد این مطالعه را به آیندگان واگذار کرده است.

نظریه زایشی زبان

کارهای چامسکی پایه ی نظریه زایشی زبان در روش های زبانشناسی است و این نظریه در گام اول چگونگی یادگیری زبان توسط انسان را بررسی می کند اما اخیرا برای تفسیر پدیده هایی که در زبان های طبیعی روی می دهد نیز می پردازد. مکتب فکری زایشی زبان معتقد است که زبان از قانون های مشخصی ساخته شده است که همه ی بشر و زبان ها را شامل می شود. این مکتب فکری منجر به نظریه "گرامر زایشی" شد که تمام بشر قادر به یادگیری گرامر زبان هستند، همه ی این ها با کار های نوام چامسکی و هریس در نیمه دوم قرن بیستم روی داد.

شناخت گرایی

آخرین مکتب فکری در لیست ما در پی واکنشی به زبان شناسی زایشی در سال 1950 پیدا شد. به اصطلاح ساده مکتب شناخت گرایی می گوید که زبان در فرایند های شناختی بشر ظاهر می شود و نظریه "گرامر زایشی" را به چالش می کشد و باور دارد گرامر چیزی نیست که همه بشر آن را ذاتا بفهمند با این حال در صورت استفاده از زبان یادگرفته می شود؛ از این منظر کمی به نظریه کارکرد گرایی نزدیک است. اما تمرکز اصلی شناخت گرایی در زبان شناسی بر اساس معنایی است که ذهن می سازد.

شاید سوال بسیاری از شما این باشد که تکنیک ها و روش های تدریس زبان از کجا می آیند، پاسخ به این سوال خیلی ساده است. همانطور که مکتب های فکری بالا را مطالعه کردید اساس روش های تدریس زبان از مکاتب فکری و نظریه ها می آیند ما در موسسه زبان آموزان پیشرو 4 مکتب فکری را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما هم یک معلم خصوصی زبان هستید و در تدریس خصوصی زبان خود از مکتب فکری خاصی پیروی می کنید در بخش نظرات کامنت بگذارید.

منبع: https://alphaomegatranslations.com/translation-tools/the-four-main-linguistic-schools-of-thought/

منتشرشده در آموزش زبان

مزایای آیلتس چیست؟ مزایای داشتن مدرک بین المللی آیلتس

آیلتس یا همان کوتاه شده ی عبارت "سیستم آموزش بین المللی زبان انگلیسی" در بین متکلمان انگلیسی زبان سراسر دنیا معروف است و مدارک این سیستم آموزشی به عنوان ملاکی برای اثبات میزان سواد انگلیسی آن ها بشمار می رود.

آیلتس به طور مشترک، متعلق به کنسول بریتانیا، ارزیابی آموزش زبان انگلیسی کمبریج و آموزش IDP استرالیا است. اگر قصد دارید در یک دانشگاه یا کالج ثبت نام کنید، یا از سازمان های تجاری درخواست کار کنید یا برای گرفتن ویزا از سازمان های دولتی و اقامت در کشورهای انگلستان، استرالیا، نیوزیلند یا کانادا اقدام کنید به مدرک آیلتس نیاز خواهید داشت. آزمون IELTS برای رسیدن به اهداف تحصیلی، کاری و زندگی به شما کمک زیادی می کند.

هیچ فرقی نمی کند که شما برای تحصیلات، کار یا اخذ ویزا، در این آزمون شرکت می کنید؛ محتوای آزمون، نوع سوالات، سطح سخت بودن، فرمت و نوع نمره دهی امتحان یکسان است. اگر نتیجه آزمون رضایت بخش نباشد؛ هیچ محدودیتی برای امتحان دوباره وجود ندارد و شما می توانید هر زمان و مکانی نسبت به اخذ مدرک آیلتس اقدام کنید؛ با این حال ما پیشنهاد می کنیم قبل از شرکت در آزمون مدت زمانی را برای یادگیری و مطالعه اختصاص دهید. در بعضی کشور ها، مراکز اخذ آزمون دوره های فشرده کلاس زبان می گذارند؛ موسسه زبان آموزان پیشرو، برای قبولی شما عزیزان کلاس های فشرده دوره های آیلتس را به صورت خصوصی برگزار می کند.

در مقاله های اخیری که در وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو منتشر کردیم به مزایای کلاس های خصوصی و نتایج بهتر آن اشاره کردیم.شما می توانید از لینک های زیر مقالات را مطالعه کنید:

10 روش برتر تدریس انگلیسی بصورت خصوصی که نتایج بینظیری بجا می گذارد

آیلتس آکادمیک برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج ها خواسته می شود، در حالی که آموزش عمومی آیلتس برای اهداف مهاجرت و کاری خواسته می شود. آزمون سبک زندگی آیلتس هم آزمونی است که انگلستان برای پذیرش در آن کشور ها می خواهد.

مزایای آیلتس چیست؟ مزایای داشتن مدرک بین المللی آیلتس

آیلتس برای تحصیلات

اگر شما از دسته افرادی هستید که به تحصیلات در خارج علاقه مندید؛ باید بدانید که دانشگاه های خارجی علی الخصوص؛ دانشگاه های اروپا برای پذیرش شما در دانشگاه، نتایج آزمون آیلتس را بررسی می کنند.

متقاضیان ویزای دانشجویی سطح 4، باید مدرک آزمون آیلتس را که در 1000 مرکز مختلف در سراسر جهان ارایه می شود، اخذ نمایند.

در بعضی از دانشگاه ها، دانشگاه به منزله ی نمایندگی محلی بریتیش کنسول محسوب می شود و می تواند برگزاری آزمون های آیلتس را به عهده بگیرد. اگر شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی هستید، باید در آزمون آکادمیک IELTS شرکت کنید. آزمون عمومی آموزش IELTS برای آن هایی که این مدرک را ندارند، کافی است؛ بنابراین شرایط کالج یا دانشگاه خود را بررسی کنید و در آزمونی شرکت کنید که خواسته آن کالج یا دانشگاه است.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید ثابت کنید که شما می توانید برنامه تحصیلی را با زبان انگلیسی سپری کنید؛ از این رو برای مدارک دکتری و تحصیلات عالی نیاز است که نمرات بالاتری در آزمون آیلتس کسب کنید.

آیلتس برای کار

اثبات سطح توانایی های فردی در زبان انگلیسی اولین گام برای اخذ ویزا است و اگر ویزا گرفتید می توانید در خارج زندگی کنید. مهارت های زبانی کلید موفقیت در کار است. در کنار واجد شرایط بودن برای کار، صاحبان مشاغل دانستن زبان انگلیسی را افزون بر شرایط دیگر، یک پوئن با ارزش می پندارند. اگر شما متقاضی ویزای کاری هستید باید مهارت های ضروری و حرفه ای زبان انگلیسی را بلد باشید؛ به عبارتی دیگر باید از گفت گوی معمولی انگلیسی کمی جلو زده و مهارت بیشتری باید داشته باشید.

 • در کشور انگلستان متقاضی اخذ ویزا باید در هر یک از 4 مهارت (خواندن، نگارش، گفت و شنود) باید نمرات بالای 6.5 بگیرند.
 • برای کار در استرالیا اخذ نمره 5، نشان دهنده مهارت های کافی فرد در انگلیسی است و اگر کسی 6 بگیرد یعنی سطح خوبی از انگلیسی را بلد است.
 • در نیوزیلند متقاضیان اخذ مجوز کار، در مجموع باید نمره ی بالای 4 را در آزمون عمومی یا آزمون آکادمیک آیلتس کسب کنند.
 • در کانادا متقاضیان نسبت به شرایط سازمانی که می خواهند پذیرش شوند باید نمرات آیلتس را دریافت کنند.

در هر یک از این کشور ها، متقاضی با توجه به شغلی که می خواهد پذیرش شود باید حداقل نمرات را در هر دو مدل آزمون آیلتس اخذ کند؛ برای برخی از حرفه ها اخذ حداقل نمره 6 کافی است اما برای حرفه ای مانند آموزش داشتن نمره حداقل 7 لازم است.

آیلتس برای مهاجرت

نمایندگی های حکومت ها از آزمون آیلتس در فرایند پذیرش استفاده می کنند تا اجازه شهروندی یا اقامت کوتاه مدت را به متقاضیان بدهند. آن ها توانایی زبان را به توانایی شخص در برقراری ارتباط با جامعه و محیط کار تعمیم می دهند. این آزمون را آزمون سبک زندگی آیلتس "IELTS برای UKVI" می نامند. به این معنی که در فرایند اخذ ویزای انگلستان و مهاجرت، آیلتس می تواند توانایی های زبان انگلیسی شما را به عوامل ذیربط ثابت کند.

در آزمون سبک زندگی آیلتس شما باید نشان دهید که توانایی صحبت کردن وشنیدن در سطح A1 و B1 را دارید و نهایتا یک کارنامه با دو گزینه ممکن، رد یا قبولی را دریافت می کنید و دیگر نمره ای در این آزمون مطرح نیست.

مثال هایی برای حداقل نمرات

 • مهاجرت به نیوزلند به نمره کلی 6.5 در هر یک از دو آزمون عمومی و آکادمیک آیلتس نیازمند است و این مورد برای اخذ ویزا اجباری است.
 • کانادا آیلتس را قبول می کند ولی باید نشان استاندارد زبان در کانادا را دریافت کنید.
 • دپارتمان مهاجرت و شهروندی در استرالیا؛ هم مهارت های ضروری و هم حرفه ای را در انگلیسی مد نظر قرار می دهد.

برای فهمیدن دقیق حداقل نمرات و نوع آزمون از نمایندگی ها و آموزشگاه های این کشور ها پرس و جو کنید.

یکی دیگر از آزمون هایی که شباهت ها و تفاوت هایی زیادی با آزمون آیلتس دارد، آزمون تافل است، در مقاله زیر می توانید به اطلاعاتی پیرامون آزمون TOFEL کسب کنید. امیدوارم از خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

منتشرشده در آموزش زبان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

فعالیت های آماده سازی

شفاف سازی اهداف

انتشار حرفه ای

تمرکز بر استراتژی ها

محیط آموزش

تلفظ و استرس واژه ها

اکسنت یا گویش در زبان ها

تدریس خصوصی بهترین فرصت برای انتخاب و رشد اکسنت

10 روش برتر تدریس انگلیسی بصورت خصوصی که نتایج بینظیری بجا می گذارد

ما در مجموعه زبان آموزان پیشرو مدت هاست که مشغول تدریس هستیم؛ و همکارانمان تجربه های خود را با مجموعه در میان می گذارند. بسیاری از این تجربه ها مربوط به روش تدریس و تئوری هاست، اما چیزی که اهمیت زیادی دارد روانشناسی یادگیری و خلاقیت معلم خصوصی در تدریس است. در ادامه به چندین نکته ی بسیار مهم اشاره می کنم؛ که شاید کمتر کسی به آن دقت کرده باشد. ما در این مقاله بیشتر، آموزش انگلیسی به کودکان را مد نظر قرار می دهیم.

فعالیت های آماده سازی

کودکان اگر حضور ذهنی نداشته باشند بنظرتون چگونه می توانند داستان، شعر و سایر متن ها را درک کنند؟ ما پیشنهاد می کنیم باید قبل از تدریس به کودکان باید از روش های خلاقانه برای آماده سازی ذهن آن ها تلاش کرد؛ تا آن ها را بصورت کامل آماده کرد و مهم تر از این فاکتور، باید احساس نیاز به یادگیری را به صورت خلاقانه در ناخوداگاه آنها زنده کرد. اما چاره چیست؟

روی سخنم با شما معلمان آموزش خصوصی زبان است؛ شما می توانید با فعالیت هایی مثل نقاشی، ترکیب موسیقی، یک پروژه فیلم، در نقش نمایشنامه یا مجسمه سازی، کودکان را جریان یادگیری قرار دهید، بنابرین این استراتژی کمک می کند بچه ها لغات، ایده ها و ادارک خود را به اشتراک بگذارند؛ این کار در یادگیری به آن ها هدف می دهد و یادگیری آن ها را معنی دار می کند.

شفاف سازی اهداف

ابتدای کار باید مشخص کنید که هدف از خواندن و نوشتن چیست؟ و چرا این کار را انجام می دهیم! معلم زبان باید هدف تکالیف مربوط به نگارش و خواندن را مشخص کند. خواه این نوشته مربوط به نگارش یک نامه برای سرپرست مدرسه باشد و چه یک متن ایمیل و چه یک مقاله برای نشریه مکتوب مدرسه، زبان آموزان ما باید بدانند که چرا نگارش برای آن ها مهم است.

10 روش برتر تدریس انگلیسی بصورت خصوصی که نتایج بینظیری بجا می گذارد

انتشار حرفه ای

یکی از روش های موثر ارزش دادن به کار بچه ها که به آن ها انگیزه می دهد؛ برنامه ریزی برای انتشار محتوای تولیدی آن هاست. ما کار هایی که اخیر انجام دادیم برای مثال محتوای نوشته شده تک تک دانش آموزان را که در کلاس های خصوصی آموزش دیده بودند به صورت یک کتاب درآوردیم.

تمرکز بر استراتژی ها

آموزش مهارت خواندن آسان نیست. از وقتی که مهارت خواندن زبان آموز رشد می کند؛ باید برنامه ها و استراتژی های آموزش مناسب زبان آموزان باشد. ما در مجموعه آموزش زبان پیشرو برخی از مدل های آموزش خواندن را با اساتید به توافق رسیده ایم، معمولا در بحث روش تدریس زبان انگلیسی از نظریه های براون داگلاس و لارسن فریمن استفاده می کنیم. که تحقیقات وسیعی در زمینه آموزش زبان انجام داده اند. ولی در بحث آموزش سایر زبان ها، باز به صورت ویژه استاندارد هایی در نظر گرفته ایم.

برای نمونه در آموزش زبان سعی می کنیم، به دانش آموزان برخی از مهارت های مهم مثل اسکیم و اسکن کردن متن، برداشت مفهوم از متن، و ساخت تصویز ذهنی هنگاه مطالعه را در زبان آموزان رشد دهیم. ما در کلاس های خصوصی نحوه صحیح خواندن، سریع خواندن و روش درک حداکثری از متن انگلیسی را آموزش می دهیم؛ این روش ها کمک می کند متقاضیان شرکت در آزمون های آیلتس و تافل مهارت های لازم را کسب کنند.

محیط آموزش

متاسفانه در سال های اخیر، شلوغی و بی نظمی به یک معضل آموزشی تبدیل شده است و زبان آموز در کلاس های عمومی آن تمرکزی که باید را ندارد؛ شرایط سنی کودکان و نوجوانان هم طوری است که به بازی گوشی و حواس پرتی زیاد گرایش دارند. اما اگر یک استاد زبان متخصص برای فرزند شما برنامه ریزی کند و متدولوژی مخصوص به او را اجرا کند نتیجه پر ثمری خواهید داشت. بنابرین تشکیل کلاس خصوصی یک محیط آرام و معنی دار ایجاد می کند. و دانش آموز می داند که برای یک هدف واحد یعنی یادگیری زبان در کلاس شرکت کند.

تلفظ و استرس واژه ها

زبان آموزان که در ایران انگلیسی را به عنوان زبان خارجی یاد می گیرند، بخش اعظم آموزش آن ها در مدارس صورت می گیرد. و چون معلم های مدارس دانش آموزان زیادی دارند؛ بنابرین وقت نمی کنند تلفط و نحوه صحیح استرس واژگان انگلیسی را مورد به مورد بررسی کنند، دانش آموزان از تلفظ صحیح واژه ها ناآگاه می مانند. و حتی در بسیاری از موارد واژه ها را با استرس متفاوتی تلفظ می کنند. اما اگر فرد زیر نظر معلم خصوصی زبان انگلیسی آموزش ببیند؛ معلم او را از اشتباهاتش آگاه می سازد و ساختار درست تلفظ واژگان از همان اول در ذهن زبان آموز شکل می گیرد.

اکسنت یا گویش در زبان ها

هر زبان یکتایی در دنیا مثل انگلیسی به سبب عوامل متفاوتی مثل جغرافیا، ملیت، فرهنگ و … مورد تغییر و دگرگونی می شود. زبان انگلیسی هم جزو زبان هایی است که گویش مختلفی دارد؛ اما بین گویش های زیاد دو اکسنت انگلیسی برتیش و انگلیسی آمریکایی عمدتا پر مخاطب ترین اکسنت های موجود هستند. متاسفانه و یا خوشبختانه در آموزش پرورش ایران گویش خاصی معیار انتخاب نشده است و معلمان زبان انگلیسی با توجه به علاقه و سلیقه خود واژگان را به دانش آموزان تلفظ می کنند. برخی از والدین به تلفظ صحیح واژگان اهمیت زیادی می دهند. و در جلسات تدریس درخواست می کنند که فرزندشان برای مثال با اکسنت برتیش انگلیسی را یاد بگیرد.

آموزش خصوصی زبان بهترین فرصت برای انتخاب و رشد اکسنت

در تدریس خصوصی معلم فرصت زیادی دارد تا زبان آموز را به یک اکسنت معین عادت دهد؛ چون معلم انگلیسی هر دو اکسنت را می شناسد و می تواند با معرفی و تدریس منابع مرتبط با اکسنت مطلوب و همچنین با بررسی و آموزش تلفظ مربوط به اکسنت مشخص شده اهداف آموزشی را جلو ببرد.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید؛ اگر شما یک معلم انگلیسی هستید لطفا تجربه های خود را را برای داشتن یک تدریس موفق با ما در میان بگذارید.

منتشرشده در آموزش زبان
چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 ساعت 13:07

تاثیرات یادگیری زبان خارجی بر زندگی فردی

تاثیرات یادگیری زبان خارجی بر زندگی فردی

کیفیت زندگی فردی ما کاملا بستگی به انتخاب ها و فعالیت هایی دارد که در گذر زمان انجام می دهیم. هر انسانی با در نظر گرفتن اهداف خود می تواند تغییرات مثبتی را در زندگی اش به وجود آورد و آینده ی خود را بسازد. امروزه با به وجود آمدن تغییرات بسیار زیاد در شیوه ی زندگی و ارتباط مردم جهان با یکدیگر، یادگیری زبان خارجی می تواند یکی از بهترین انتخاب هایی باشد که پیش روی هر انسانی است.

شاید برخی به این یادگیری تنها به چشم یک فعالیت ساده و یا سرگرمی نگاه کنند اما کسانی نیز هستند که بر اساس اهداف خود برای وقتی که در اختیار دارند، برنامه ریزی کرده و سعی می کنند به بهترین شیوه آن را سپری نمایند. در هر سن و سالی، یادگیری زبان خارجی می تواند موجب به وجود آمدن تغییرات مثبت در طرز فکر و نوع دیدگاه هر فرد به زندگی و همچنین فراهم شدن موقعیت های بهتر شود؛ بنابراین اگر به فکر ادامه ی تحصیل در دانشگاه های خارجی، پیدا کردن شغل بهتر در ایران و همچنین در سایر کشورها، کار و تجارت بین المللی و یا تفریح و سفر هستید، بهتر است که حداقل یک زبان خارجی علاوه بر زبان مادری خودتان بیاموزید.

همیشه این گونه است که آن چه ظاهرا امروز به کار نمی آید، در آینده یکی از ضروریات زندگی ما خواهد شد؛ شاید اکنون به ضرورت یادگیری یک زبان جدید توسط خودتان یا فرزندانتان آگاه نباشید اما شک نداشته باشید که در مراحل بعدی زندگیتان فواید و مزایای تسلط به زبان خارجی را مشاهده خواهید کرد. توصیه ی موسسه زبان آموزان پیشرو به عنوان یکی از قوی ترین مراکز تدریس خصوصی زبان انگلیسی و سایر زبان ها به تمامی افراد این است که تنبلی را کنار بگذارند و برای یادگیری زبان خارجی جدید برنامه ریزی کنند، همچنین می توانید به صورت ماهیانه بودجه ای را به عنوان پس انداز برای این کار در نظر گرفته و کنار بگذارید؛ بدون شک ارزشش را خواهد داشت و به مرور زبان تاثیرات این آموزش و تسلط به زبان دیگر را در زندگی خودتان مشاهده خواهید کرد.

تاثیرات یادگیری زبان خارجی بر زندگی فردی

فواید یادگیری زبان های خارجی

 • ورزش ذهنی : زمانی که سعی می کنید مطالب جدید را یاد بگیرید و از ذهن خود بازیابی نمایید، در واقع این کار همانند یک تمرین ورزشی موجب می شود تا حافظه ی شما تقویت شود و همچنین هوشیارانه تر و با تمرکز بیشتری بتوانید مطالب جدید تر را بیاموزید؛ پس آموزش زبان جدید موجب افزایش حافظه، افزایش قدرت یادگیری، تمرکز حواس و افزایش قدرت بازیابی اطلاعات از ذهن شما خواهد شد.
 • افزایش اعتماد به نفس: با آموزش زبان انگلیسی و یا سایر زبان ها مثل فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، هلندی، ترکیه ای و ... می توانید در موقعیت های گوناگون از مهارت خودتان استفاده کنید. برای مثال تصور کنید که روزی به این کشورها سفر کردید یا خواستید با یک شخص خارجی صحبت کنید، قطعا به هر میزان به زبان مادری وی مسلط باشید، خیلی بهتر است که هیچ ندانید و برقراری ارتباط با آدم ها برایتان سخت باشد.
 • بهبود مهارت شنیدن: یکی از مهم ترین کارهایی که باید در خصوص یادگیری زبان های خارجی انجام دهید، این است که بتوانید خوب گوش دهید. مهارت خوب شنیدن و درست شنیدن در بسیاری دیگر از موقعیت های زندگی برای شما سودمند خواهد بود پس با تمرکز بر آموزش زبان جدید تسلط خودتان را بر این مهارت افزایش دهید.
 • تاثیر مثبت در تحصیلات و افزایش اطلاعات عمومی : اگر شما دانشجو باشید قطعا یادگیری زبان جدیدی به جز زبان مادریتان می تواند به شما کمک های بسیاری کند. بسیاری از منابع دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی نوشته شده اند و تسلط به انگلیسی برای یک دانشجو واقعا ضروری است، به علاوه هر زبان دیگری را هم که بدانید، خواهید توانست به راحتی کتاب ها و سایت های مختلف اینترنتی را مطالعه کنید و به اطلاعات خودتان بیفزایید.
 • افزایش فرصت های شغلی : تسلط به زبان های خارجی می تواند یکی از مهم ترین موارد قابل توجه در رزومه ی کاریتان باشد. مهارت و توانایی صحبت کردن و یا مکاتبه کردن به سایر زبان های مهم دنیا یکی از شروط اولیه ی استخدام در سازمان و شرکت های مهم می باشد. توجه داشته باشید که با یادگیری زبان خارجی، فرصت های شغلی بیشتری پیش روی شما قرار خواهد گرفت و حتی در بسیاری از موارد موجب متمایز شدن شما از بین افراد مختلفی خواهد شد که برای استخدام مراجعه کرده اند.

یادگیری زبان خارجی در دوره های تدریس خصوصی موسسه زبان آموزان پیشرو

اگر می خواهید زبان مورد علاقه ی خودتان را در یک دوره ی آموزشی به صرفه و مناسب از لحاظ زمانی و اقتصادی سپری نمایید، موسسه زبان آموزان پیشرو آماده ی ارائه ی خدمات آموزشی در قالب کلاس های تدریس خصوصی زبان در تهران، کرج و توابع می باشد. در این دوره ها مدرس به منزل یا محل کار شما اعزام می شود و به این صورت در وقت شما صرفه جویی خواهد شد. البته این کلاس ها قابلیت برگزاری در محیط آموزشگاه را نیز خواهند داشت و اگر تمایل داشته باشید، می توانید از آن ها برخوردار شوید.

منتشرشده در آموزش زبان
دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 13:16

برنامه ریزی برای یادگیری زبان در سال 96

برنامه ریزی برای یادگیری زبان در سال 96

با شروع سال نو بسیاری از ما تصمیم به ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود می گیریم. در واقع سال جدید بهانه ای است برای اینکه بتوان مطابق با یک برنامه ریزی خوب در جهت رسیدن به اهداف گام برداشت. یادگیری زبان جدید یکی از متداول ترین دغدغه های ما به ویژه افراد جوان تر می باشد. به هر میزان که به فواید تسلط بر یک زبان خارجی آگاه باشید، قطعا دلایل قاطعانه تر و تصمیم محکمتری برای آغاز این تغییر دارید. موسسه زبان آموزان پیشرو در یکی دیگر از سری مقالات آموزشی خود به آن دسته از کسانی که می خواهند در سال 96 یادگیری زبان را آغاز کنند، توصیه می کند که این مطلب را تا انتها مطالعه نمایند؛ بلکه بتوانیم از این طریق تاثیر ناچیزی در جهت پیشبرد اهداف آنان داشته باشیم. سال نود و شش، هر سال جدید، هر روز جدید و هر ساعت باقی مانده از عمر یک انسان می تواند زمانی مناسب برای شروع کارهایی باشد که تاکنون میسر نشده اند؛ پس کار امروز را به فردا نیندازید. با هر امکاناتی که دارید شروع کنید.

کمک گرفتن از دوستانی که این مسیر را با موفقیت پیموده اند، مشورت با استادان و معلمان، استفاده از مشاوره ی رایگان موسسه زبان آموزان پیشرو می تواند برای شما مفید باشید به گونه ای که بتوانید یک برنامه ریزی مطلوب برای آموزش داشته باشید. در گذشته برای یادگیری زبان به اندازه اکنون روش ها، متد ها و راه های متفاوتی وجود نداشت. بیشتر آموزشگاه ها و مدارس بر روش سنتی تدریس دستوری و گرامری تاکید داشتند که با وجود اینکه بسیار دقیق به بیان دستور زبان و واژگان می پرداخت اما روشی سخت و غیر منعطف بود؛ اکنون علاوه بر اینکه روش ها و متدهای مختلف باعث سهولت یادگیری زبان برای افراد با هر سن و سال و سطح تحصیلاتی شده اند، امکان آموزش خصوصی زبان در منزل به صورت اختصاصی نیز وجود دارد. شما از هر روشی که استفاده کنید نیازمند یک برنامه ریزی دقیق هستید تا بتوانید در یک زمان بندی پیش بینی شده به سطح دلخواه خود برسید.

برنامه ریزی برای یادگیری زبان در سال 96

با وجود مشغله های بسیار زیاد در زندگی امروزی، کمبود وقت و هزینه های زیاد رفت و آمد یکی از مناسب ترین، معقولانه ترین و کارآمد ترین روش های یادگیری زبان، تدریس خصوصی زبان در منزل شخص علاقمند به آموختن می باشد که موسسه زبان آموزان پیشرو یکی از موفق ترین و با تجربه ترین مراکز در ارائه ی این خدمات ویژه است. یادگیری زبان خارجی در منزل دارای مزایایی است که تنها کسانی که این روش را تجربه کرده اند، توانسته اند به طور دقیق از این مزایا مطلع و بهره مند شوند. با استفاده از این روش تحقق اهداف بسیار آسان تر شده است و بهانه های مختلف از افراد گرفته شده است؛ مواردی مثل نداشتن زمان کافی، یا انگیزه و ... که عمدتا بهانه ولی در برخی موارد هم ناشی از نا متناسب بودن شرایط فردی است. به یاد داشته باشید که اگر واقعا بر هدف خود از یادگیری زبان مصمم باشید، هیچ عاملی نمی تواند بازدارنده ی شما باشد و با هر هدفی مثل انگیزه های کاری، تحصیلی، مهاجرت و ... که بخواهید بیاموزید و بر یک زبان خارجی مسلط شوید می توانید این مسیر را با موفقیت سپری نمایید.

تاثیر برنامه ریزی بر کیفیت آموزش زبان های خارجی

باز هم تاکید می کنیم که برنامه ریزی خوب تا حد زیادی در فرآیند یادگیری شما موثر خواهد بود و تنها با کمک یک مشاور، مدرس و راهنمای با تجربه می توانید بهترین برنامه را برای خود در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که برای یادگیری زبان خارجی علاوه بر علاقه، استعداد و هزینه های مالی، شما بخشی از زمان ارزشمند و عمر گرانبهای خود را خرج می نمایید و به همین دلیل بسیار مهم است که هدفمند باشید، طبق برنامه ریزی دقیق پیش بروید و از منابع صحیح آموزشی استفاده نمایید. همچنین به همان میزان که اعتبار و کیفیت منابع آموزشی مهم است، مهارت و تجربه ی فرد مدرس در فرایند آموزش زبان نیز بسیار مهم می باشد.

موسسه زبان آموزان پیشرو به شما عزیزان این اطمینان را می دهد که موارد بسیار مهمی که در روند پیشرفت شما موثر می باشند به طور کامل در برنامه ریزی آموزش زبان موسسه ی ما لحاظ شده است و در تعیین این برنامه حتما به شرایط شما، توان مطالعاتی و اوقات فراغتتان توجه خواهد شد. یکی دیگر از موارد مهم به جهت برنامه ریزی برای یادگیری زبان در سال 96 این است که حتما برنامه ی خود را به مجموعه هایی کوتاه مدت تقسیم کنید. در واقع هدف اصلی، تسلط به یک زبان خارجی در دراز مدت است اما برنامه باید برای بازه های زمانی کوتاه تعیین شود تا از حوصله و توان شخص یاد گیرنده خارج نشود. اگر مهم ترین هدف و دلیل برای یادگیری زبان را نیز داشته باشید اما نتوانید یک برنامه ریزی صحیح را به کار ببرید قطعا رسیدن به آن هدف سخت خواهد شد، پس روش مطالعاتی شما و نحوه ی یادگیری باید متناسب با اهداف باشد.

منتشرشده در آموزش زبان
پنج شنبه, 26 اسفند 1395 ساعت 11:54

مشاوره تخصصی برای یادگیری یک زبان خارجی

 مشاوره تخصصی برای یادگیری یک زبان خارجی

یادگیری از آن دسته کارهایی است که برای شروع آن هیچ وقت دیر نیست. هر وقت که بخواهید و اراده کنید می توانید این کار را آغاز نمایید. یادگیری مهارت هایی که مورد علاقه ی ما هستند بسیار مهم است؛ زیرا به لحاظ روحی تاثیر مثبت زیادی بر ما خواهند گذاشت و در آینده برای اینکه فرصت داشتیم و از آن در جهت آموختن بیشتر استفاده نکردیم، حسرت نخواهیم خورد. اگر قصد دارید که یک زبان خارجی یاد بگیرید، به شما تبریک می گوییم به دو دلیل:

 • اول به خاطر اینکه چنین قصد و هدفی دارید، زیرا آموختن یک زبان هر چه که باشد، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، چینی، عربی، ایتالیایی، سوئدی و ..... موجب افزایش اطلاعات و انگیزه ی شما خواهد شد و بدون شک این یادگیری، زمینه ساز بسیاری از پیشرفت های تحصیلی، کاری و اجتماعی در زندگیتان خواهد بود.
 • دوم اینکه اراده ی شما آن قدر قوی است که دقیقا از لحظه ای که تصمیم بگیرید، می توانید شروع کنید و مطمئن باشید بی دلیل نیست که هم اکنون در حال مطالعه ی این مطلب در سایت موسسه زبان آموزان پیشرو هستید؛ زیرا موسسه ی ما به بهترین شکل می تواند یاری کننده ی شما در مسیر یادگیری یک زبان خارجی جدید باشد و ما همواره خرسندیم از اینکه توانسته ایم خدمات مشاوره و آموزش را با بالاترین کیفیت و بیشترین میزان تامین رضایت به علاقمندان ارائه دهیم. به عنوان یکی از فعالان در زمینه ی آموزش و تدریس زبان به شما اطمینان می دهیم که مشاوره تخصصی یکی از مهم ترین مواردی است که شما در بدو شروع یادگیری به آن نیاز مندید.

 مشاوره تخصصی برای یادگیری یک زبان خارجی

در مشاوره تخصصی موسسه زبان آموزان پیشرو چه خدماتی ارائه می شود؟

همه ی ما برای انجام یک کار جدید که تجربه ی چندانی در آن نداریم، می توانیم با دیگران مشورت نماییم به ویژه کسانی که در آن زمینه دارای مهارت، اطلاعات و تجربه ی کافی باشند. واحد مشاوره زبان موسسه زبان آموزان پیشرو برای آن دسته از کسانی که به تازگی قصد یادگیری یک زبان خارجی را دارند، راهنمایی های لازم را ارائه خواهد داد.  شما در هر سن، با هر سطح تحصیلات و با هر شغلی که باشید، می توانید از خدمات ما استفاده کنید و خیلی زود آموختن زبان را آغاز نمایید. مشاوران ما در این جلسات سعی می کنند که با توجه به سن، نوع شخصیت و روحیات، میزان استعداد و دقت، هدفتان از یادگیری و همچنین شرایط فعلی شما بهترین مسیر را به شما پیشنهاد نمایند و مطابق با اطلاعاتی که به دست می آورند، برای شما یک برنامه ی آموزشی مناسب جهت یادگیری یک زبان خارجی در نظر بگیرند. بسیار مهم است که ما بدانیم هدفتان از یادگیری چیست؟ زیرا برای کسانی که به قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل و اخذ مدارک رسمی می خواهند یک زبان را یاد بگیرند، برنامه و دوره های ویژه ارائه خواهیم داد و در این راستا از ابزارهای آموزشی، برترین کتاب ها و منابع و همچنین با تجربه ترین اساتید تحصیلکرده استفاده خواهیم کرد.

یکی دیگر از خدمات موسسه زبان آموزان پیشرو که می توانید برای یادگیری یک زبان خارجی با اختیار خودتان از آن استفاده نمایید،  کلاس های تدریس خصوصی زبان است که نسبت به کلاس های ترمیک آموزشگاهی دارای مزایای زیر می باشد:

 • این کلاس ها بر خلاف دوره های آموزشگاهی تنها با حضور خودتان برگزار می شود.
 • زمان کافی برای پرداختن به مکالمه، گرامر، پرسش و پاسخ و رفع اشکالات وجود دارد.
 • شما با توجه به شرایط خودتان می توانید محل برگزاری کلاس ها را تعیین نمایید( منزل، محل کار یا محیط موسسه )
 • انتخاب استاد خانم یا آقا و هم چنین هماهنگی ساعت برگزاری جلسات با توافق و تمایل شما صورت خواهد گرفت.

نکات لازم برای شروع آموزش و یادگیری یک زبان خارجی

 • به این نکته توجه داشته باشید که پیشرفت شما در یک زبان، روز به روز و با گذشت زمان حاصل می شود؛ به همین دلیل انتظار بیشتری از خودتان نداشته باشید و سعی کنید که ماهانه خود را ارزیابی کنید که نسبت به ماه قبل چقدر پیشرفت داشته اید. حتی اگر که کند پیش بروید بهتر از این است که اصلا حرکت نکنید و به دنبال یادگیری یک زبان خارجی نباشید.
 • موسسه زبان آموزان پیشرو به وفور بر این موضوع تاکید داشته است که برای کسب نتایج ایده آل، لازم است که شما طبق یک برنامه ریزی مشخص که موسسه یا اساتید برایتان تعیین کرده اند به صورت روزانه به مرور و مطالعه ی مطالب بپردازید؛ زیرا آموختن زبان مسئله ای است که بدون شک نیاز به استمرار و تکرار و پیوستگی دارد.
 • اراده ی خودتان را بسنجید و سعی کنید در تمام مدت یادگیری یک زبان خارجی انگیزه ی و تلاش خود را افزایش دهید. برای اینکه بتوان در این مسیر موفق شد باید اجازه ی تنبلی و بازگشت به موقعیت های قبلی را به ذهن نداد، زیرا مغز انسان به طور غریزی تمایل به راحت طلبی دارد؛ بنابراین به ذهن خود بگویید که یادگیری یک زبان خارجی جدید برای شما اجباری و کاملا ضروری است. در واقع خود را مجبور به یادگیری کنید تا به مرور زمان به آن عادت کرده و در ادامه شاهده به وجود آمدن پیشرفت هایتان در این خصوص باشید.
منتشرشده در آموزش زبان
صفحه1 از5

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی موسسه :

خیابان ولیعصر نبش خیابان فاطمی - پلاک 1948 - ساختمان شماره یک - طبقه 6 - واحد 69

تلفن تماس :

شمال تهران     22640510 - 22640484

غرب تهران     88020281 - 44464532

شرق تهران     77603050

مرکز تهران     66477143

تمام نقاط تهران     88001027 - 88330526 - 88633847 -  88330693 - 88338286 - 88973758 - 88973759

پاسخگویی از 8 صبح تا 11 شب و روزهای تعطیل     09192392665 - 09124202428

مدیر موسسه : فروغ سادات فاطمیان