آزمون تافل

آزمون آیلتس با تافل چه شباهت و تفاوتی دارد؟

در این مقاله ما به تفاوت ها و شباهت های دو آزمون آیلتس و تافل می پردازیم؛ بعد از خواندن مقاله می توان فهمید که کدام یک برای شما مناسب است. ما برای نوشتن این مقاله با بسیاری از اساتید و زبان آموزان موسسه زبان آموزان پیشرو مشورت کرده ایم و نظرات آن ها را نیز در مقاله آورده ام.

آزمون تافل در مقابل آزمون آیلتس

آزمون تافل راحت است یا آزمون آیلتس!؟

آزمون تافل در مقابل آزمون آیلتس: در دسترس بودن

قبل از هر کاری باید تحقیق کنید و بدانید که دانشگاه ها اغب کدام آزمون را تایید می کنند؛ اگر می خواهید در دانشگاهی پذیرش شوید که آزمون IELTS را قبول می کند، تکلیف شما معلوم است و باید در آزمون آیلتس شرکت کنید.

باید بررسی کنید که در موقعیت جغرافیایی شما آیا آزمون آیلتس برگزار می شود؟ چرا که دور بودن محل آزمون خودش استرس زا است، از این رو پیشنهاد می کنیم در نزدیکی محل زندگی خود در آزمون شرکت کنید. قبل از ثبت نام در آزمون باید بدانید که چرا در این آزمون شرکت می کنید، اگر برای ثبت نام در دانشگاه است تفاوت های زیادی بین دو آزمون وجود دارد؛ اما اگر می خواهید به کشور دیگری بروید در آن صورت آزمون عمومی آیلتس پاسخگوی نیاز های شما خواهد بود.

آزمون آیلتس با تافل چه شباهت و تفاوتی دارد؟

آزمون تافل در مقابل آزمون آیلتس: شباهت ها

هر دو آزمون چهار مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه و مهارت شنیداری را می سنجند. هر دو آزمون استانداردی هستند که در تمام نقاط دنیا نمرات آنها ثابت است و تفاوت چندانی بین هزینه آزمون وجود ندارد و معمولا بین 150 دلار تا 250 دلار متفاوت است.

این ها عمده شباهت های دو آزمون بودند؛ اکنون من به تفاوت های این دو آزمون می پردازم. در زیر بررسی می کنیم که چگونه چهار مهارت در دو آزمون متفاوت است.

تفاوت های دو آزمون IELTS و TOFEL: مکالمه

مهم ترین تفاوت این دو آزمون در این مهارت است؛ در آزمون آیلتس با یک شخص واقعی صحبت می کنید ولی در آزمون تافل شما با کامپیوتر صحبت می کنید و مهارت مکالمه شما ارزیابی می شود.

برخی مکالمه با کامپیوتر را عجیب می پندارند؛ در حالی که بعضی ها آن را ترجیح می دهند. در آزمون TOFEL شش سوال از شما می پرسند و 20 دقیقه طول می کشد. دو سوالی که از شما می پرسند معمولا به خانواده و محل زندگی شما مربوط است، همچنین از شما می پرسند خلاصه یک متن یا گفتگو را بازگو کرده و نظرات خود را بگویید. سرانجام از شما می خواهند اطلاعات یک گفتگو را خلاصه کنید.

آزمون مکالمه IELTS از سه بخش تشکیل شده و 15 دقیقه طول می کشد؛ مکالمه در این آزمون با یک فرد واقعی است و مکالمه واقعی تر به نظر می رسد. بخش اول مربوط به محل زندگی، شغل و تحصیلات شما است؛ در ادامه موضوعی را به شما می دهند و 1 دقیقه فرصت دارید که خود را برای صحبت کردن 1 تا 2 دقیقه ای درباره آن موضوع آماده کنید. سرانجام از مکالمه بخش دومی که ارائه دادید سوالاتی از شما می پرسند.

بعضی از زبان آموزان از مصنوعی بودن آزمون تافل شکایت می کنند، در حالی که عده ای از زبان آموزان (معمولا خجالتی ها) این روش را می پسندند و صحبت کردن با کامپیوتر را به صحبت کردن با یک شخص ناآشنا ترجیح می دهند.

نکته دیگری که می خواهم اضافه کنم این است بعضی دانش آموزان اظهار می کنند که می شود از آزمون گیرنده واقعی در آیلتس خواست که سوال را تکرار کند ولی در تافل امکان آن نیست.

آزمون آیلتس با تافل چه تفاوتی دارد؟

تفاوت های دو آزمون IELTS و TOFEL: نگارش

اساسی ترین تفاوت در نگارش این دو آزمون در نحوه وارد کردن متن است، در تافل شما نگارش را تایپ می کنید ولی در آزمون آیلتس روی برگه امتحانی می نویسید.

من از تایپ کردن روی کامپیوتر متنفرم ولی برخی از زبان آموزانم که خط خوشی هم ندارند، این روش را ترجیح می دهند. به سرعت تایپ و تمیز بودن نگارش خود فکر کنید؛ اگر دست خط شما خوانا نباشد تصحیح کننده نمره ی کمی به شما می دهد.

هر دو آزمون دو سوال دارند ولی فرمت آن ها با هم کمی متفاوت است. برای نگارش در امتحان IELTS، ابتدا باید یک متن را بخوانید، بعد به مدت 2 دقیقه به یک سخنرانی مرتبط با آن موضوع گوش دهید. سپس باید برای سوالی از آن موضوع پاسخ مختصری بنویسید. بعضی از زبان آموزان این روش را دوست دارند، زیرا برای نوشتن آن به دانش خود، نیاز نیست. دومی نوشتن یک انشا برای موضوعی خاص است و شبیه به مقاله های آکادامیک دانشگاهی است.

آزمون IELTS دو آزمون نگارش متفاوت دارد که یکی به نگارش علمی و دیگری نگارش عمومی مربوط است. اولی برای پذیرش در دانشگاه ها و دومی برای اهداف مهاجرتی مناسب است؛ آزمون دو بخش دارد که هر دو 1 ساعت زمان می برد. در نگارش آکادمیک از شما می خواهند که در مورد چارت ها، نمودارها، نقشه ها و فرایند ها توضیح دهید، که به آن تسک 1 می گویند. در بخش دوم از شما می خواهند درباره یک موضوع بنویسید. بسیاری از زبان آموزان معتقدند که نگارش IELTS همیشه از الگو های مشابه ی استفاده می کند و آمادگی برای نگارش آیلتس به مراتب راحت تر است.

تفاوت های دو آزمون IELTS و TOFEL: مهارت شنیداری

تفاوت اساسی در آزمون مهارت شنیداری آیلتس و تافل در تعداد سوالات، اندازه متن و نوع گویش است. آزمون مهارت شنیداری در تافل 60 دقیقه و در آزمون آیلتس 30 دقیقه است. بیشتر زبان آموزان من به فایل های صوتی بیش از چند دقیقه گوش نداده اند و فکر می کنند زمان آزمون تافل طولانی است، بنابراین تمرکز خود را از دست می دهند و جواب ها را گم می کنند. آزمون تافل در این مرحله کلا آکادمیک است، اما آزمون آیلتس بخشی آکادمیک و بخشی اجتماعی دارد. آزمون تافل چند گزینه ای است، اگر این نوع آزمون را دوست دارید در آزمون تافل شرکت کنید؛ در حالی که آزمون آیلتس چند نوع سوال مانند، پر کردنی، جورکردنی، صحیح وغلط و … دارد.

در آزمون IELTS ممکن است گویش های مختلفی از کشور هایی مثل ایرلند، ویلز، اسکاتلند، کانادا، آمریکا و استرالیا را بشنوید، ولی در آزمون تافل فقط انگلیسی استاندارد آمریکایی رایج است. برخی از زبان آموزان می گویند که گویش انگلیسی آمریکایی استاندارد راحت است و در آزمون مشکلی پیش نمی آورد ولی توجه کنید که گویش های آزمون آیلتس نیز سخت نخواهد بود.

تفاوت های دو آزمون IELTS و TOFEL: خواندن

تفاوت عمده در این مهارت، نوع سوالات و متن است. آزمون تافل فقط چند گزینه ای است در حالی که آزمون آیلتس تنوع گسترده ای برای سوالات دارد. اگر از افرادی هستید که سوالات چند گزینه را دوست دارید در آزمون تافل شرکت کنید و اگر فکر می کنید از مدل های گوناگون سوال نمره نهایی خوبی می گیرید، در آزمون آیلتس شرکت کنید. آزمون تافل فقط آکادمیک است، اما در آزمون آیلتس شما هم می توانید برگه آکادمیک انتخاب کنید و هم می توانید برگه غیر آکادمیک برگزینید.

عده ای از زبان آموزان می گویند مقاله های تافل طولانی هستند و خواندن و جواب دادن به آن به تمرکز و طاقت زیادی نیاز دارد و بعضی ها نیز از نوع سوالات و چهار گزینه ای بودن آن گله مند هستند و معتقدند تکرار این نوع سوالات خسته کننده است.

امیدواریم از خواندن این مقاله توانسته باشید به بسیاری از سوالات خود درباره تفاوت ها و شباهت های دو آزمون IELTS و TOFEl پاسخ داده باشید. اگر باز هم در انتخاب بین این دو آزمون مردد بودید، نگران نباشید؛ هفته آینده آزمونی برایتان تدارک می بینم که با پاسخ به آن ها آزمون مورد علاقه خود را پیدا می کنید؛ بنابراین همراه باشید.

در آخر اینکه امیدواریم این مقاله از مرکز تدریس خصوصی زبان های خارجی زبان آموزان پیشرو برای شما مفید بوده باشد.همچنین شما عزیزان می توانید جهت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس و تدریس خصوصی تافل ما،با ما تماس حاصل فرمایید

منتشرشده در آموزش زبان
یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 13:02

آنچه باید درباره ی تافل TOEFL بدانید

آنچه باید درباره ی تافل TOEFL بدانید

دانستن زبان انگلیسی برای افرادی که به دنبال پیشرفت در زمینه های علمی و کاری هستند بسیار مهم است. افرادی که سعی دارند برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی به خصوص کشورهای اروپایی بروند به دانستن زبان انگلیسی نیازمند هستند. همچنین داشتن سطح قابل قبولی از انگلیسی برای افرادی که می خواهند در شرکت های بین المللی کار کنند الزامی است. اما برای نشان دادن سطح توانایی مناسب و قابل قبول در مهارت های زبان انگلیسی به داشتن مدرکی معتبر نیاز دارید. یکی از مدارکی که در همه جای دنیا معتبر است تافل است.

تافل TOEFL چیست؟

آنچه باید درباره ی تافل TOEFL بدانید

تافل TOEFL مخفف عبارت Test Of English as a Foreign Language است. آزمون تافل آزمونی است که چهار بخش دارد. این چهار بخش همان چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن هستند. اگر بتوانید سطح مهارت های خود را در این چهار زمینه به درجه ی خوبی برسانید می توانید در آزمون تافل قبول شوید.

قدم اول، بدانید در آزمون تافل از شما چه می پرسند

اگر الگوی کلی سوالات تافل را بدانید بی شک می توانید به راحتی به آنها پاسخ دهید. سوالات هر بخش تافل به شیوه ی خاصی طراحی شده اند، حتی شاید شما تا به حال مشابه برخی از آنها را ندیده باشید. بنابراین آمادگی مناسب قبل از آزمون بسیار مهم است.

موضوعات استفاده شده در امتحان و برخی از سوالات ویژه همیشه تغییر می کنند، اما الگوی کلی آزمون تافل تغییری نمی کند.

4 بخش اصلی تافل TOEFL

بخش خواندن و درک مطلب که بین 60 تا 100 دقیقه طول می کشد توانایی شما را برای خواندن، درک مطلب و تجزیه ی متون نوشتاری بررسی می کند. موضوعات این بخش اغلب درباره ی مسائل علمی و بحث های آکادمیک هستند.

بخش شنیداری که بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد اطمینان حاصل می کند که توانایی درک و فهم اطلاعاتی که به صورت شفاهی به شما ارائه می شوند را داشته باشید. برای مثال وقتی که به یک سخنرانی یا صحبت های یک پروفسور گوش می کنید باید بتوانید صحبت های او را بفهمید. این بخش بین 4 تا 6 سخنرانی و سوال دارد که فهم شما را از محتوا می سنجند. همچنین توانایی درک احساسات و انگیزه های سخنرانی شما هم مورد آزمایش قرار می دهند.

بخش گفتاری 20 دقیقه طول می کشد که شامل 6 تمرین می شود و شما با صحبت کردن در یک میکروفون هر تمرین را انجام می دهید. در این بخش توانایی اینکه شما بتوانید احساسات و تفکرات خود را به انگلیسی بیان کنید آزموده می شود.

و در آخر بخش نوشتاری که شما باید نشان دهید چگونه در نوشتن متون انگلیسی مهارت دارید. در این بخش باید بتوانید از دانش گرامری و لغوی خود استفاده کنید و جملاتی واضح، قابل فهم و درست بنویسید.

هر بخش از آزمون تافل 30 امتیاز دارد، یعنی در کل آزمون تافل 120 امتیاز دارد. شما امتحان تافل TOEFL را در یک روز خواهید داد و به طور کلی 4 ساعت و نیم طول خواهد کشید. شما می توانید در بین امتحان یک استراحت کوتاه بین بخش های شنیداری و گفتاری داشته باشید. برخی از موارد بیشتری که باید بدانید عبارت اند از:

  • شما می توانید در طول تمام بخش های امتحان یادداشت برداری کنید. مداد و کاغذ کافی در اختیار شما قرار داده می شود و می توانید هر چقدر که خواستید در تمام مراحل آزمون یادداشت برداری کنید. دقت داشته باشید باید تمام کاغذ ها چه استفاده شده و چه سفید و حتی مداد را در پایان به مسئول امتحان تحویل دهید.
  • شما می توانید خوراکی و نوشیدنی به همراه خود داشته باشید تا در مدت 10 دقیقه استراحت استفاده کنید.
  • اگر در حین امتحان نیاز داشتید تا به سرویس بهداشتی بروید و یا کمی استراحت کنید می توانید این کار را انجام دهید، ولی زمان امتحان برای شما متوقف نمی شود.
  • شما نمی توانید هیچگونه موبایل، تبلت یا هر وسیله ی دیگری را به همراه داشته باشید و یا استفاده کنید، حتی در طول وقت استراحت مقرر شده این کار خلاف قانون است.

بخش خواندن:

بخش خواندن تافل

در بخش خواندن 3 تا 5 متن به شما داده می شود که ممکن است موضوعات علمی، تاریخی و حتی فلسفه را شامل شوند. هر متن تقریبا 700 کلمه است که 14 -12 سوال هم در ادامه وجود دارد که باید به آنها جواب دهید. در این بخش سوالات ممکن است درباره ی معنی یک لغت، پیدا کردن یک ایده یا نظر از بین مطالب و یا پیدا کردن یک اشتباه باشد. برای این بخش باید توانایی خواندن مطالب طولانی و سخت را در خود تقویت کنید و بتوانید کلماتی که معنی آنها را نمی دانید با توجه به جمله حدس بزنید.

بخش شنیداری:

بخش شنیداری تافل

در این بخش فایل های که برای شما پخش می شوند دو نوع هستند، یک نوع فایل صوتی سخنرانی است و دیگری فایل صوتی در قالب مکالمه است. باید انتظار این را داشته باشید که به 6 سخنرانی هم گوش کنید. شما هر فایل را تنها یکبار می توانید گوش دهید. یکی از بهترین کارهایی که می توانید در این بخش انجام دهید یادداشت برداری است. دقت داشته باشید فایل های صوتی ممکن است به لهجه های متفاوت از انگلیسی مانند بریتیش، امریکن و یا سایر لهجه ها باشد.

بخش گفتاری:

بخش گفتاری تافل

این بخش یکی از سخت ترین بخش های آزمون و البته یادگیری هر زبانی است. در این بخش کسی از شما سوال نمی کند و شما نباید به کسی جواب بدهید بلکه صدای شما از طریق میکروفونی که در اختیار شما قرار دارد ضبط می شود و بعدا آن را گوش می دهند. شما 6 تمرین دارید. در دو تمرین اول باید در مورد موضوعی نظر خودتان را بیان کنید. در 4 تمرین باقی مانده شما باید متنی را بخوانید و یا فایلی صوتی را گوش کنید که سوالی هم بعد از آنها قرار دارد، 30 ثانیه برای آماده کردن جواب و 1 دقیقه برای جواب دادن وقت دارید.

بخش نوشتاری:

بخش نوشتاری تافل

در بخش نوشتاری آزمون تافل زبان انگلیسی باید دو انشا بنویسید. یکی از آنها را باید از نظرات خود درباره ی موضوعی عادی بنویسید. انشای دوم را باید درباره ی فایل های صوتی و یا نوشتاری بنویسید. بدیهی است که انشای شما باید کمترین غلط نگارشی و املایی را داشته باشد تا بیشترین امتیاز را دریافت کنید.

کلاس های آمادگی برای آزمون تافل TOEFL

با توجه به مواردی که درباره ی آزمون تافل بیان شد متوجه شدید که باید از مهارت نسبتا بالایی در زبان انگلیسی برخوردار باشید تا بتوانید این مدرک ارزشمند را بگیرید. برای اینکه آمادگی لازم را در هر 4 مهارت کسب کنید می توانید به کلاس های آموزشگاه های مختلف بروید ولی این کار مدت زیادی طول خواهد کشید و شاید شما فرصت کمی در اختیار داشته باشید، همچنین احتمال دارد در کلاس های جمعی و شلوغ راحت نباشید. بهترین گزینه برای آمادگی آزمون تافل کلاس های خصوصی است. کلاس های خصوصی بازده ی بسیار بیشتری دارد. ما در موسسه ی زبان آموزان پیشرو بهترین و مجرب ترین معلمان را گردهم آورده ایم تا بتوانیم خدمات تدریس خصوصی زبان انگلیسی را برای شما فراهم کنیم. همین الان می توانید برای کلاس های خصوصی تافل با ما تماس بگیرید.

منتشرشده در آموزش زبان
چهارشنبه, 17 آذر 1395 ساعت 08:38

کلاس آیلتس و تافل

شرکت در کلاس آیلتس و تافل

تلاش برای به دست آوردن مدرک آیلتس یا تافل از جمله اهداف اصلی کسانی است که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند. همه ی شما دوستان عزیز می دانید که برای دستیابی به این مدارک مهم، باید طبق یک روال مشخصی پیش بروید که این روال شامل شرکت در کلاس ها و جلسات با کیفیت، استفاده از آموزش و تجربیات مدرسان مجرب به ویژه اساتید نیتیو، مطالعه ی روزمره به جهت تکرار و تمرین مطالب آموخته شده و پشتکار و صبر می باشد. از اهمیت داشتن چنین مدارکی می توان به کاربرد گسترده ی آن ها در زمینه ی مهاجرت و ادامه ی تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان اشاره کرد؛ بنابراین سرمایه گذاری بلند مدت چه از لحاظ هزینه و چه از لحاظ وقت و زمان بسیار ارزشمند بوده و فواید آن برای زبان آموزان، با گذشت زمان مشخص تر و پر رنگ تر خواهد شد .

حتما شما هم در جستجوی کلاس آیلتس و تافل هستید، کلاسی که از کیفیت آموزشی کافی برخوردار باشد و بتوانید روی آن حساب کنید تا پس از سپری شدن مدت زمان لازم و یادگیری آنچه به آن نیاز دارید؛ در آزمون های مربوطه شرکت کرده و نمره ی قابل قبولی را کسب نمایید. فرقی نمی کند که هدف شما از به دست آوردن این مدرک چیست، مهم این است که از ابتدا طبق برنامه ای پیش بروید که با هزینه ای معقول در مدت زمانی مشخص شما را به این هدف برساند. برنامه ای که در کلاس آیلتس یا تافل برای شما در نظر گرفته می شود، تا آنجایی اهمیت دارد که می تواند تضمینی برای وقتی که صرف می کنید باشد؛ در واقع اگر این برنامه از کیفیت لازم برخوردار نباشد، مطالب به صورت عمیق و کامل آموخته نمی شوند و نمی توان به میزان لازم بر روی مهارت هایی که در خصوص بخش های مختلف این آزمون ها ( گفتاری، شنیداری، نوشتاری و درک مطلب ) مورد نیاز می باشد، مسلط شد.

یکی از مهم ترین سوالات زبان آموزان این است که چگونه تشخیص دهیم کدام کلاس آیلتس یا تافل از کیفیت آموزشی لازم برخوردار است؟ البته که کار سختی است اما با توجه به برخی از نکات ساده می توان خیلی راحت تر آگاهی لازم را به دست آورد.

-         اول از همه مشخص نمایید که می خواهید از دوره های عمومی آموزشگاهی استفاده کنید و یا از جلسات تدریس خصوصی آیلتس و یا تدریس خصوصی تافل؟

-         اگر برخی از دوستان شما توانسته اند با نمرات خوبی در این آزمون ها قبول بشوند، از آن ها راهنمایی بگیرید.

-         با تحقیق و بررسی از طریق دوستان و آشنایان و یا اینترنت، برخی از معتبرترین آموزشگاه های شهر محل زندگی خود را شناسایی کرده و سعی کنید یک جلسه به عنوان مهمان در کلاس ها حضور یابید.

ویژگی های کلاس آیلتس و تافل موسسه زبان آموزان پیشرو

ما با تکیه بر تجربه ی چندین ساله ی خود در خصوص آموزش زبان توانسته ایم بسیاری از معیارهای اصلی افراد برای انتخاب دوره های آموزشی را شناسایی کرده و خدمات مجموعه ی خود بر این اساس تکمیل نماییم و کیفیت آموزش را افزایش دهیم. هر موسسه ای هر چقدر هم که معروف باشد و یا تبلیغات داشته باشد، تنها زمانی در حوزه ی کاری خود موفق است که توانسته باشد رضایت مخاطبان را فراهم کند. مفتخریم که حاصل تلاش مجموعه ی خود را در زمینه ی تدریس زبان شاهد بوده ایم و توانسته ایم راهنمای بسیاری از زبان آموزان عزیز در راه کسب مدارک عالی آزمون های IELTS و TOFEL باشیم. تمرکز موسسه ی زبان آموزان پیشرو بر ارائه ی کلاس های تدریس خصوصی زبان می باشد که در این راستا با برجسته ترین اساتید که دارای تحصیلات دانشگاهی و تجارب لازم هستند، همکاری خواهیم داشت. هم چنین یکی دیگر از ویژگی های دوره هایی که توسط مجموعه ی ما برگزار می شود، امکان برگزاری کلاس آیلتس و تافل با تدریس اساتید نیتیو خانم و آقا می باشد.

از طریق شماره های موجود در این سایت با ما تماس بگیرید اگر :

به دنبال روشی آسان و کاملا کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید.

اگر شاغل و دانشجو هستید و تمایل دارید که به جای اتلاف وقت خود در ترافیک خیابان ها برای رسیدن به آموزشگاه، کلاس در منزل یا محل کار شما برگزار شود.

اگر قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارید و می خواهید با یک برنامه ی مشخص برای تدریس خصوصی آیلتس یا تافل در کوتاه ترین زمان ممکن، به تسلط لازم دست یابید.

در صورتی که به دنبال کلاسی هستید که با آموزش تکنیک های لازم بتواند مهارت شما را در پاسخگویی به سوالات (Writing 

Reading، Listening ، Speaking  ) این آزمون ها افزایش دهد.

اگر از فشردگی زمان دوره های عمومی آموزش زبان در آموزشگاه ها نا راضی می باشید و به دنبال کلاسی هستید که در آن مدرس بتواند با تمرکز کامل نقاط ضعف و قوت شما را شناسایی و بهبود ببخشد.

منتشرشده در آموزش زبان
سه شنبه, 23 شهریور 1395 ساعت 12:38

مقایسه و تفاوت آزمون آیلتس و تافل

مقایسه آزمون آیلتس و تافل

برای بسیاری از علاقمندان به یادگیری زبان همواره این سوال مطرح می شود که پس از گذراندن دوره های ترمیک آموزشگاهی و یا استفاده از جلسات تدریس خصوصی انگلیسی می توانند چه مدارکی را کسب کنند و شرایط لازم برای اخذ این مدارک چگونه خواهد بود؟ در این مطلب قصد داریم تا برای افزایش اگاهی این عزیزان، اطلاعاتی را در خصوص مدارک IELTS وTOEFL ارائه دهیم و بتوانیم باذکر نکات جزیی تر این دو را با یکدیگر مقایسه نماییم.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل در چیست؟

از طریق IELTS می توان در سطح بین المللی، میزان توانایی یک فرد در استفاده از زبان انگلیسی را بررسی نمود. اگر شما می خواهید برای ادامه تحصیل به کشورهای انگلیسی زبان بروید و یا می خواهید در این کشورها مشغول به کار شوید و یا حتی اقامت داشته باشید، به شما توصیه می کنیم که حتما در امتحان آیلتس شرکت نمایید، زیرا در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر وجود در کشورهای انگلیسی زبان داشتن این مدرک یکی از شروط پذیرش می باشد. برای شرکت در آزمون آیلتس باید در حدی به زبان تسلط داشته باشید که بتوانید انگلیسی را به لهجه های متفاوتی صحبت کنید و همچنین در بخش شنیداری این آزمون بتوانید آنطور که باید عمل کنید و نمره ی مناسبی اخذ نمایید و حال در مورد ازمون تافل باید بگوییم که داشتن این مدرک به این معناست که شما از دانش کافی برای استفاده از زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی برخوردار هستید. زمانی که این مدرک را داشته باشید، در واقع یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا و آمریکا را خواهید داشت. از لحاظ اعتبار خیالتان راحت که هر دو مدرک تافل و آیلتس معتبر هستند و شما برای تحصیلات عالیه و همچنین مشغولیت به کار حرفه ای در کشورهای اروپایی و آمریکا می توانید این مدارک را ارائه دهید. البته اینکه کدامیک از این دو مدرک مورد قبول واقع شود، وابسته به آن دانشگاه، موسسه، مرکز آموزشی، سازمان، شرکت و .... متفاوت خواهد بود.

نکاتی در مورد ازمون آیلتس

-         بازه نمرات بین 0 تا 9 می باشد. ( نمره ی هفت به بالا یعنی شما تسلط کافی برای استفاده از زبان انگلیسی را به دست آورده اید)

-         این مدرک تا دو سال اعتبار دارد.

-         این آزمون در دو نوع عمومی general و آکادمیک ( ضروری برای پذیرش در دانشگاه های خارجی ) برگزار می شود.

-         آزمون IELTS شامل چهار بخش مکالمه، شنیدار، مکاتبه و رو خوانی می باشد که پاسخگویی به سوالات طرح شده در این بخش ها معمولا دو ساعت و چهل و پنج دقیقه به طول می انجامد.

نکاتی در مورد تافل

-         یک ازمون جامع و معتبر جهانی است که دریافت مدرک آن برای تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا، کانادا، استرالیا و ... و هم چنین برای کار در موسسات و سازمان های دولتی در این کشور ها لازم می باشد.

-         یکی از انواع آزمون تافل، کتبی PBT می باشد که شامل بخش های شنیداری، نگارشی و درک مطلب است و برای پاسخ دادن به سوالات هر بخش مدت زمان مشخصی تعیین شده است.

-         نوع دیگر، آزمون تافل کامپیوتری CBT است که شامل بخش های شنیداری، نگارش، درک مطلب و نوشتاری می باشد.

-         مدت اعتبار مدرک تا دو سال بعد از تاریخ درج شده بر روی آن می باشد.

برای اخذ مدرک تافل و آیلتس، چه کلاسی را انتخاب کنید؟

طبق بررسی هایی که انجام داده ایم بیشتر افراد بین یک دو راهی برای انتخاب نوع آموزش قرار گرفته اند. برخی می گویند که با کلاس های ترمیک که در آموزشگاه ها برگزار می شود موافق و راحت تر هستند و برخی دوست دارند که از تدریس خصوصی بهره مند شوند. اول از همه بگوییم که دستیابی به درجه ای از تسلط بر زبان انگلیسی که بر اساس آن بتوانید در آزمون آیلتس یا تافل شرکت کنید، کاملا وابسته به میزان تلاش و پشتکارخودتان است. پس اول از خودتان مطمئن شوید و بدانید که چه راهی پیش رو دارید. سپس به این نکته توجه کنید که معلم خوب تا حد زیادی می تواند بر روی روند پیشرفت شما اثر گذار باشد و بدیهی است که در کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی به دلیل محدود بودن تعداد زبان آموزان مدرس زبان تمرکز بیشتری بر روند اموزش خواهد داشت و طبق امار این کلاس ها از بازدهی بالایی برخوردارند. شما بر اساس بودجه، شرایط، وقت و زمان و علاقه ی خودتان می توانید دوره های آیلتس یا تافل را به صورت ترمیک یا آموزش خصوصی با موفقیت بگذرانید. پیشنهاد موسسه زبان اموزان پیشرو به همه ی علاقمندان به زبان انگلیسی این است که در صورت امکان هدف خود را تعیین نمایند و با یک برنامه ریزی مشخص و سازمان یافته مراحل لازم برای دریافت این مدارک را سپری کنند. فرقی ندارد که هدف شما مهاجرت، زندگی، کار یا تحصیل است، مهم ترین موضوع این است که بتوانید به درستی تحقیق کنید و بر اساس قوانین آن دانشگاه یا موسسه اموزشی و البته کشوری که می خواهید به آن سفر کنید بتوانید تشخیص دهید که دوره های آموزش تافل مناسب شماست و یا آیلتس؟

البته بسیاری از افراد هم با هدف یادگیری بیشتر زبان انگلیسی را مطالعه می کنند و مدرک گرا نیستند و یا هدف هایی از قبیل مهاجرت و ادامه تحصیل به خارج از کشور را ندارند، بهر حال ما در موسسه زبان آموزان پیشرو راهنمای شما خواهیم بود و اگر سوالی داشتید، می توانید برای بهره مندی از مشاوره با ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.جهت تدریس خصوصی آیلتس و تدریس خصوصی تافل بصورت تضمینی جهت آزمون آیلتس و تافل با ما تماس حاصل فرمایید

 

منتشرشده در آموزش زبان
شنبه, 22 خرداد 1395 ساعت 11:21

تدریس خصوصی تافل تضمینی

آموزش و تدریس خصوصی تافل برای ثبت نام آزمون تافل

تدریس خصوصی تافل

موسسه زبان آموزان پیشرو با همکاری گروهی از اساتید برجسته زبان انگلیسی و سایر زبانها و با دو دهه تجربه و سابقه موفق در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای آزمون تافل و تدریس خصوصی تافل بصورت تضمینی در منزل،محل کار و موسسه آماده ارائه خدمات در زمینه آموزش خصوصی تافل می باشد.مشاوره و تعیین سطح رایگان در موسسه و پرداخت شهریه یا هزینه بصورت اقساط!

تدریس خصوصی تافل یکی از روش هایی است که برای برگزاری کلاسهای زبان انگلیسی در سالهای اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، زیرا اکثرا نسبت به مزایای این روش آگاه هستند و می دانند که از طریق آن می توانند با تمرکز بیشتری به آموختن این زبان بپردازند و مطابق با برنامه ریزی مشخص برای شرکت در آزمون TOEFL آمادگی لازم را کسب کنند . کسانی که می خواهند در وقت و هزینه های رفت و آمدی خود صرفه جویی نمایند، سعی می کنند از کلاس های آموزش خصوصی تافل استفاده کنند، اما فواید استفاده از این روش تنها محدود به صرفه جویی در زمان و هزینه ها نمی باشد؛ بلکه از این طریق مدت زمان یادگیری بسیار کوتاه تر از شرکت در دوره های ترمیک آموزشگاهی خواهد شد، زیرا مدرس با تمرکز بیشتر بر روی فرد زبان آموز می تواند با سرعت بیشتری مطالب را در اختیار وی قرار دهد و فرد یاد گیرنده نیز به دلیل اینکه توانسته است، ساعات و محل برگزاری جلسات را خودش تعیین نماید، احساس راحتی و آزادی عمل بیشتری خواهد داشت.

کلمه ی TOEFLکوتاه شده ی عبارت Test of English as a Foreign Language می باشد که به عنوان یک آزمون آکادمیک، جامع و معتبر جهت سنجش میزان دانش زبانی افراد در جهان مطرح شده و مورد استفاده قرار می گیرد. داشتن چنین مدرکی به عنوان یک اعتبار برای تحصیل در کالج، دانشگاه ها و موسسات آموزشی آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و .... ضروری است و به همین دلیل تعداد زیادی از شرکت کنندگان آزمون تافل کسانی هستند که می خواهند برای ادامه تحصیل به ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای خارجی بروند، اما معمولا افراد به این فکر می کنند که داشتن مدرک TOEFL بهتر است یا آیلتس؟

در یک مقایسه ی کلی لازم است بگوییم که تافل توانایی شما را در درک و به کارگیری زبان انگلیسی با لهجه ی آمریکایی می سنجد اما IELTS دانش زبانی شما را در سطح بین المللی ارزیابی می نماید، یعنی کسی که در آزمون آیلتس شرکت می کند، باید به اندازه ی کافی با لهجه های مختلف زبان انگلیسی و اصطلاحاتی که در سراسر کشورهای انگلیسی زبان مورد استفاده قرار می گیرد، آشنایی داشته باشد. کاربرد داشتن مدرک تافل تنها به امکان تحصیل در دانشگاه ها محدود نمی شود، بلکه برای مهاجرت های کاری نیز قابل استفاده خواهد بود و بسیاری از شرکت ها و موسسات دولتی آنرا به عنوان یکی از ضروریات و شرایط اولیه استخدامی مطرح می نمایند.

هزینه تدریس خصوصی تافل

هزینه تدریس خصوصی تافل در منزل،محل کار و یا موسسه یکی می باشد. هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی (تافل) و سایر زبانها با توجه به تجربه و سابقه مدرس ، مدرک تحصیلی ، روش تدریس  و ... بستگی دارد و بهترین راه این می باشد که شما از طریق شماره تماس های موجود در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا آنها بعد از صحبت با شما و اطلاع از شرایط شما قیمت یا هزینه تدریس خصوصی تافل و یا زبان های دیگر را به شما اعلام نمایند.اما درکل با توجه به کیفیت بالای دوره ها و کلاس های ما، هزینه هایی که ما به شما اعلام می نماییم قطعا مناسب و منصفانه خواهد بود.ارائه خدمات آموزشی به شما عزیزان افتخار ماست...

آموزش خصوصی تافل

آزمون تافل برای کسانی به وجود آمده است که زبان مادری آنها انگلیسی نیست و می خواهند دانش زبانی خود را بسنجند. همانطور که می دانید برای یادگیری زبان و شرکت در TOEFL راه های مختلفی وجود دارد؛ برای مثال استفاده از کتاب ها و منابع آموزشی، شرکت در کلاس های حضوری و یا استفاده از جلسات تدریس خصوصی تافل، اما تشخیص اینکه کدام یک برای شما بهتر می باشد برعهده ی خودتان است. معمولا افرادی که تا حدی با زبان انگلیسی آشنایی دارند می توانند مطابق با یک برنامه ی شخصی به مطالعه ی منابع بپردازند اما کسانی که از قبل زمینه و آمادگی لازم را نداشته باشند، شرکت در کلاس های حضوری در آموزشگاه ها را انتخاب می کنند. افرادی هم هستند که به دلیل اینکه بتوانند در وقت و هزینه های رفت و آمدی خود صرفه جویی نمایند، سعی می کنند از کلاس های آموزش خصوصی تافل استفاده کنند. از این طریق مدت زمان یادگیری بسیار کوتاه تر از شرکت در دوره های ترمیک آموزشگاهی خواهد شد، زیرا مدرس با تمرکز بیشتر بر روی فرد زبان آموز می تواند با سرعت بیشتری مطالب را در اختیار وی قرار دهد و فرد یاد گیرنده نیز به دلیل اینکه توانسته است، ساعات و محل برگزاری جلسات را خودش تعیین نماید، احساس راحتی و آزادی عمل بیشتری خواهد داشت، به همین دلیل تدریس خصوصی تافل بدون محدودیت سنی برای افراد شاغل، دانشجویان و کسانی که می خواهد در مدت زمان کمتری آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون TOEFL کسب نمایند، مناسب می باشد.

آزمون تافل کتبی (PBT)

تا قبل از سال 1998 این آزمون فقط به صورت کتبی برگزار می شد و تا به امروز مراحل آن به صورت زیر می باشد:

بخش شنیداری : در این بخش مهارت فرد در درک و تشخیص مکالمه های انگلیسی به لهجه ی آمریکایی سنجیده می شود، فرد شرکت کننده در آزمون تافل باید بتواند مکالمات را به درستی تشخیص داده و درک کند. هم چنین باید بتواند سخنرانی های رسمی در مورد موضوعات علمی و دانشگاهی را که برای وی پخش می شود، به درستی درک کرده و به 50 سوال مطرح شده در مدت 35 دقیقه پاسخ دهد.

بخش نگارشی: مربوط است به پاسخگویی 40 سوال در مورد گرامر و ساختار زبان انگلیسی و کاربرد کلمات صحیح در جای درست، که باید در مدت 25 دقیقه به آنها پاسخ داده شود.

بخش درک مطلب: در این مرحله متقاضی ازمون باید به 50 پرسش در مدت 55 دقیقه پاسخ دهد، یعنی در ابتدا متون داده شده را مطالعه کرده و بتواند پاسخ صحیح سوالات را پس از درک مطلب پیدا کند.

آزمون تافل کامپیوتری (CBT)

نسخه کامپیوتری ازمون تافل از سال 1998 تهیه و عرضه شد و از طریق اینترنت می توانید در آن شرکت نمایید. این آزمون علاوه بر داشتن مراحل مشابه آزمون کتبی دارای بخش نوشتاری نیز می باشد. بخش نوشتاری به این صورت است که شما باید در مدت زمان 30 دقیقه یک انشا در مورد موضوعی خاص بنویسید. می توان گفت که آزمون تافل کامپیوتری نسبت به نوع کتبی آن تا حد زیادی سخت تر و طولانی تر شده است. برای ثبت نام باید به سایت موسسه ETS مراجعه کنید:

http://ets.org/toefl

لازم به ذکر است که اگر تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای آزمون تافل را انتخاب نمایید، مدرس مربوطه راهنمای شما در انجام کلیه ی مراحل لازم برای شرکت در آزمون خواهد بود. نتایج ازمون CBT بعد از 10 روز به صورت آنلاین قابل مشاهده می باشد و نمرات کسب شده ی شما تا مدت دو سال دارای اعتبار خواهد بود.

منتشرشده در تدریس زبان

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی موسسه :

خیابان ولیعصر نبش خیابان فاطمی - پلاک 1948 - ساختمان شماره یک - طبقه 6 - واحد 69

تلفن تماس :

شمال تهران     22640510 - 22640484

غرب تهران     88020281 - 44464532

شرق تهران     77603050

مرکز تهران     66477143

تمام نقاط تهران     88001027 - 88330526 - 88633847 -  88330693 - 88338286 - 88973758 - 88973759

پاسخگویی از 8 صبح تا 11 شب و روزهای تعطیل     09192392665 - 09124202428

مدیر موسسه : فروغ سادات فاطمیان