آزمون آیلتس

بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیلتس

صرفاً به دست آوردن مدرک آیلتس، به معنای موفق شدن در این آزمون نیست. شما با هر سطح از مهارت های زبانی مجاز به شرکت در آزمون هستید و می توانید مدرک آن را دریافت نمایید. مسئله ی مهم در واقع نمره ای است که به هر کدام از مهارت های شما و به مجموع مهارت های شما اختصاص می یابد. هدف شما از شرکت در این آزمون می بایست کسب حداکثر نمره ای باشد که به حق توانمندی های شما را نشان دهد و البته برای برآورده شدن هدف شما در ادامه ی راه، مثلاً پذیرش در یک دانشگاه خارجی، به شما کمک کند.

تقویت زبان انگلیسی

قبل از هر چیز باید به یاد داشته باشید که این آزمون برای سنجش مهارت شما در استفاده از زبان انگلیسی در سطح عمومی یا آکادمیک است و اگر زبان انگلیسی را به شیوه ی صحیح یاد نگرفته باشید، روش های دیگری که برای موفقیت در این آزمون پیشنهاد می شود، بی فایده خواهند بود. شما با داشتن یک راهنمای خوب می توانید در مدت کوتاهی سطح درک خود را از زبان انگلیسی بالا برید. این راهنما می تواند یک استاد خصوصی زبان باشد که با طی مسیر موفقیت در آزمون آیلتس، تجربه های فراوانی کسب کرده و با درکی عمیق تر به شما کمک کند. یادگیری زبان در کلاس های عمومی نیز قطعاً بسیار مفید واقع خواهد شد، اما تمرکز استاد خصوصی زبان و انتخاب مطالب درسی و تمرین های شفاهی و نوشتاری مطابق با نیازهای شخصی شما، سرعت یادگیری زبان انگلیسی را در شما بالا خواهد برد.

بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیلتس

آشنایی با آزمون

زمانی که معلم شما با گرفتن آزمون های شفاهی و کتبی از پیشرفت قابل قبولتان در یادگیری زبان انگلیسی اظهار رضایت کرد، وقت آن می رسد که با آزمون بیشتر آشنا شوید.آشنا شدن با بخش های مختلف هر آزمونی، تأثیری مثبت در نتیجه ی آن آزمون خواهد داشت، حتی اگر آمادگی شما در حد انتظار خودتان نباشد. آیلتس چهار مهارت را در شما می سنجد و به هر کدام جداگانه نمره ای تا 9 ارائه می دهد. دو مهارت درک مطلب Reading و Listening، یعنی خواندن و گوش دادن، و دو مهارت تولید زبانی Speaking و Writing به معنای صحبت کردن و نوشتن، چالش های پیش روی شما هستند. استاد شما، که این چالش ها را به مراتب بهتر درک می کند و پشت سر گذاشته است، می تواند برای هر کدام برنامه ریزی ویژه ای مطابق با نیازهای شما داشته باشد. هر نمره در هر مهارت قابل تفسیر بوده و نشان دهنده ی میزان توانایی شما در آن مهارت است. استاد با شناخت این نمره ها و در نظر گرفتن توانایی های شما می تواند به شما کمک کند تک به تک نمره تان را در هر کدام افزایش دهید. در این مرحله است که در کنار تقویت زبان انگلیسی در کلاس های خصوصی، می توانید به دنبال نمونه های تخصصی تر مشابه با آزمون آیلتس باشید.

بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیلتس

Reading و Listening

پر واضح است که یکی از بهترین شیوه های تقویت این مهارت، بالا بردن میزان مطالعه ی مطالب به زبان انگلیسی است. اما فراموش نکنید که هر چه به آزمون نزدیک می شوید، انتخاب مطالب باید هوشمندانه تر صورت گیرد. از استاد خصوصی زبان خود بخواهید مطالبی را در اختیارتان قرار دهد که شباهت بیشتری با چالش های آزمون داشته باشد. نزدیک به آزمون، نمونه سوالات آیلتس را در این مهارت پاسخ دهید و برای رفع نقاط ضعف اقدام نمایید.

Speaking و Writing

شاید شنیده باشید که می گویند برای موفقیت در دو بخش تولید زبانی آزمون آیلتس، کافی است جمله ها و واژگانی را از قبل حفظ کنید و در روز آزمون ارائه دهید. فراموش نکنید که شما قرار است در مصاحبه ای خصوصی شرکت نمایید و متنی را نوشته و ارائه دهید. صدای ضبط شده و متن شما توسط داورها بررسی می شود. طبیعی بودن گفتار و نوشتار شما اهمیت بیشتری از ارائه ی واژگان و جملات حفظ شده دارد و داورها به این مسئله حساس هستند. به جای حفظ کردن، به کمک استاد خصوصی زبان ، تا می توانید خود را در این دو مهارت تقویت کنید.

پیش از استفاده از روش های مختلفی که آموزشگاه های گوناگون با عناوین مختلف برای موفقیت در آیلتس به شما پیشنهاد می دهند، به یاد داشته باشید که داشتن استاد خصوصی زبان با تجربه و باهوش، برنامه ریزی منظم و منابع درسی که متناسب با نیازهای فردی شما پیشنهاد می دهند، اعتماد و پایبندی به دوره های تقویتی و مهم تر از همه، تلاش و انگیزه ی فردی خودتان برای یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی، بهترین روش های موفقیت در آزمون آیلتس و چهار بخش سرنوشت ساز آن هستند.

شما عزیزان جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی آیلتس می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با موسسه زبان آموزان پیشرو در ارتباط باشید

منتشرشده در آموزش زبان

مزایای آیلتس چیست؟ مزایای داشتن مدرک بین المللی آیلتس

آیلتس یا همان کوتاه شده ی عبارت "سیستم آموزش بین المللی زبان انگلیسی" در بین متکلمان انگلیسی زبان سراسر دنیا معروف است و مدارک این سیستم آموزشی به عنوان ملاکی برای اثبات میزان سواد انگلیسی آن ها بشمار می رود.

آیلتس به طور مشترک، متعلق به کنسول بریتانیا، ارزیابی آموزش زبان انگلیسی کمبریج و آموزش IDP استرالیا است. اگر قصد دارید در یک دانشگاه یا کالج ثبت نام کنید، یا از سازمان های تجاری درخواست کار کنید یا برای گرفتن ویزا از سازمان های دولتی و اقامت در کشورهای انگلستان، استرالیا، نیوزیلند یا کانادا اقدام کنید به مدرک آیلتس نیاز خواهید داشت. آزمون IELTS برای رسیدن به اهداف تحصیلی، کاری و زندگی به شما کمک زیادی می کند.

هیچ فرقی نمی کند که شما برای تحصیلات، کار یا اخذ ویزا، در این آزمون شرکت می کنید؛ محتوای آزمون، نوع سوالات، سطح سخت بودن، فرمت و نوع نمره دهی امتحان یکسان است. اگر نتیجه آزمون رضایت بخش نباشد؛ هیچ محدودیتی برای امتحان دوباره وجود ندارد و شما می توانید هر زمان و مکانی نسبت به اخذ مدرک آیلتس اقدام کنید؛ با این حال ما پیشنهاد می کنیم قبل از شرکت در آزمون مدت زمانی را برای یادگیری و مطالعه اختصاص دهید. در بعضی کشور ها، مراکز اخذ آزمون دوره های فشرده کلاس زبان می گذارند؛ موسسه زبان آموزان پیشرو، برای قبولی شما عزیزان کلاس های فشرده دوره های آیلتس را به صورت خصوصی برگزار می کند.

در مقاله های اخیری که در وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو منتشر کردیم به مزایای کلاس های خصوصی و نتایج بهتر آن اشاره کردیم.شما می توانید از لینک های زیر مقالات را مطالعه کنید:

10 روش برتر تدریس انگلیسی بصورت خصوصی که نتایج بینظیری بجا می گذارد

آیلتس آکادمیک برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج ها خواسته می شود، در حالی که آموزش عمومی آیلتس برای اهداف مهاجرت و کاری خواسته می شود. آزمون سبک زندگی آیلتس هم آزمونی است که انگلستان برای پذیرش در آن کشور ها می خواهد.

مزایای آیلتس چیست؟ مزایای داشتن مدرک بین المللی آیلتس

آیلتس برای تحصیلات

اگر شما از دسته افرادی هستید که به تحصیلات در خارج علاقه مندید؛ باید بدانید که دانشگاه های خارجی علی الخصوص؛ دانشگاه های اروپا برای پذیرش شما در دانشگاه، نتایج آزمون آیلتس را بررسی می کنند.

متقاضیان ویزای دانشجویی سطح 4، باید مدرک آزمون آیلتس را که در 1000 مرکز مختلف در سراسر جهان ارایه می شود، اخذ نمایند.

در بعضی از دانشگاه ها، دانشگاه به منزله ی نمایندگی محلی بریتیش کنسول محسوب می شود و می تواند برگزاری آزمون های آیلتس را به عهده بگیرد. اگر شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی هستید، باید در آزمون آکادمیک IELTS شرکت کنید. آزمون عمومی آموزش IELTS برای آن هایی که این مدرک را ندارند، کافی است؛ بنابراین شرایط کالج یا دانشگاه خود را بررسی کنید و در آزمونی شرکت کنید که خواسته آن کالج یا دانشگاه است.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید ثابت کنید که شما می توانید برنامه تحصیلی را با زبان انگلیسی سپری کنید؛ از این رو برای مدارک دکتری و تحصیلات عالی نیاز است که نمرات بالاتری در آزمون آیلتس کسب کنید.

آیلتس برای کار

اثبات سطح توانایی های فردی در زبان انگلیسی اولین گام برای اخذ ویزا است و اگر ویزا گرفتید می توانید در خارج زندگی کنید. مهارت های زبانی کلید موفقیت در کار است. در کنار واجد شرایط بودن برای کار، صاحبان مشاغل دانستن زبان انگلیسی را افزون بر شرایط دیگر، یک پوئن با ارزش می پندارند. اگر شما متقاضی ویزای کاری هستید باید مهارت های ضروری و حرفه ای زبان انگلیسی را بلد باشید؛ به عبارتی دیگر باید از گفت گوی معمولی انگلیسی کمی جلو زده و مهارت بیشتری باید داشته باشید.

  • در کشور انگلستان متقاضی اخذ ویزا باید در هر یک از 4 مهارت (خواندن، نگارش، گفت و شنود) باید نمرات بالای 6.5 بگیرند.
  • برای کار در استرالیا اخذ نمره 5، نشان دهنده مهارت های کافی فرد در انگلیسی است و اگر کسی 6 بگیرد یعنی سطح خوبی از انگلیسی را بلد است.
  • در نیوزیلند متقاضیان اخذ مجوز کار، در مجموع باید نمره ی بالای 4 را در آزمون عمومی یا آزمون آکادمیک آیلتس کسب کنند.
  • در کانادا متقاضیان نسبت به شرایط سازمانی که می خواهند پذیرش شوند باید نمرات آیلتس را دریافت کنند.

در هر یک از این کشور ها، متقاضی با توجه به شغلی که می خواهد پذیرش شود باید حداقل نمرات را در هر دو مدل آزمون آیلتس اخذ کند؛ برای برخی از حرفه ها اخذ حداقل نمره 6 کافی است اما برای حرفه ای مانند آموزش داشتن نمره حداقل 7 لازم است.

آیلتس برای مهاجرت

نمایندگی های حکومت ها از آزمون آیلتس در فرایند پذیرش استفاده می کنند تا اجازه شهروندی یا اقامت کوتاه مدت را به متقاضیان بدهند. آن ها توانایی زبان را به توانایی شخص در برقراری ارتباط با جامعه و محیط کار تعمیم می دهند. این آزمون را آزمون سبک زندگی آیلتس "IELTS برای UKVI" می نامند. به این معنی که در فرایند اخذ ویزای انگلستان و مهاجرت، آیلتس می تواند توانایی های زبان انگلیسی شما را به عوامل ذیربط ثابت کند.

در آزمون سبک زندگی آیلتس شما باید نشان دهید که توانایی صحبت کردن وشنیدن در سطح A1 و B1 را دارید و نهایتا یک کارنامه با دو گزینه ممکن، رد یا قبولی را دریافت می کنید و دیگر نمره ای در این آزمون مطرح نیست.

مثال هایی برای حداقل نمرات

  • مهاجرت به نیوزلند به نمره کلی 6.5 در هر یک از دو آزمون عمومی و آکادمیک آیلتس نیازمند است و این مورد برای اخذ ویزا اجباری است.
  • کانادا آیلتس را قبول می کند ولی باید نشان استاندارد زبان در کانادا را دریافت کنید.
  • دپارتمان مهاجرت و شهروندی در استرالیا؛ هم مهارت های ضروری و هم حرفه ای را در انگلیسی مد نظر قرار می دهد.

برای فهمیدن دقیق حداقل نمرات و نوع آزمون از نمایندگی ها و آموزشگاه های این کشور ها پرس و جو کنید.

یکی دیگر از آزمون هایی که شباهت ها و تفاوت هایی زیادی با آزمون آیلتس دارد، آزمون تافل است، در مقاله زیر می توانید به اطلاعاتی پیرامون آزمون TOFEL کسب کنید. امیدوارم از خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

منتشرشده در آموزش زبان

آزمون آیلتس با تافل چه شباهت و تفاوتی دارد؟

در این مقاله ما به تفاوت ها و شباهت های دو آزمون آیلتس و تافل می پردازیم؛ بعد از خواندن مقاله می توان فهمید که کدام یک برای شما مناسب است. ما برای نوشتن این مقاله با بسیاری از اساتید و زبان آموزان موسسه زبان آموزان پیشرو مشورت کرده ایم و نظرات آن ها را نیز در مقاله آورده ام.

آزمون تافل در مقابل آزمون آیلتس

آزمون تافل راحت است یا آزمون آیلتس!؟

آزمون تافل در مقابل آزمون آیلتس: در دسترس بودن

قبل از هر کاری باید تحقیق کنید و بدانید که دانشگاه ها اغب کدام آزمون را تایید می کنند؛ اگر می خواهید در دانشگاهی پذیرش شوید که آزمون IELTS را قبول می کند، تکلیف شما معلوم است و باید در آزمون آیلتس شرکت کنید.

باید بررسی کنید که در موقعیت جغرافیایی شما آیا آزمون آیلتس برگزار می شود؟ چرا که دور بودن محل آزمون خودش استرس زا است، از این رو پیشنهاد می کنیم در نزدیکی محل زندگی خود در آزمون شرکت کنید. قبل از ثبت نام در آزمون باید بدانید که چرا در این آزمون شرکت می کنید، اگر برای ثبت نام در دانشگاه است تفاوت های زیادی بین دو آزمون وجود دارد؛ اما اگر می خواهید به کشور دیگری بروید در آن صورت آزمون عمومی آیلتس پاسخگوی نیاز های شما خواهد بود.

آزمون آیلتس با تافل چه شباهت و تفاوتی دارد؟

آزمون تافل در مقابل آزمون آیلتس: شباهت ها

هر دو آزمون چهار مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه و مهارت شنیداری را می سنجند. هر دو آزمون استانداردی هستند که در تمام نقاط دنیا نمرات آنها ثابت است و تفاوت چندانی بین هزینه آزمون وجود ندارد و معمولا بین 150 دلار تا 250 دلار متفاوت است.

این ها عمده شباهت های دو آزمون بودند؛ اکنون من به تفاوت های این دو آزمون می پردازم. در زیر بررسی می کنیم که چگونه چهار مهارت در دو آزمون متفاوت است.

تفاوت های دو آزمون IELTS و TOFEL: مکالمه

مهم ترین تفاوت این دو آزمون در این مهارت است؛ در آزمون آیلتس با یک شخص واقعی صحبت می کنید ولی در آزمون تافل شما با کامپیوتر صحبت می کنید و مهارت مکالمه شما ارزیابی می شود.

برخی مکالمه با کامپیوتر را عجیب می پندارند؛ در حالی که بعضی ها آن را ترجیح می دهند. در آزمون TOFEL شش سوال از شما می پرسند و 20 دقیقه طول می کشد. دو سوالی که از شما می پرسند معمولا به خانواده و محل زندگی شما مربوط است، همچنین از شما می پرسند خلاصه یک متن یا گفتگو را بازگو کرده و نظرات خود را بگویید. سرانجام از شما می خواهند اطلاعات یک گفتگو را خلاصه کنید.

آزمون مکالمه IELTS از سه بخش تشکیل شده و 15 دقیقه طول می کشد؛ مکالمه در این آزمون با یک فرد واقعی است و مکالمه واقعی تر به نظر می رسد. بخش اول مربوط به محل زندگی، شغل و تحصیلات شما است؛ در ادامه موضوعی را به شما می دهند و 1 دقیقه فرصت دارید که خود را برای صحبت کردن 1 تا 2 دقیقه ای درباره آن موضوع آماده کنید. سرانجام از مکالمه بخش دومی که ارائه دادید سوالاتی از شما می پرسند.

بعضی از زبان آموزان از مصنوعی بودن آزمون تافل شکایت می کنند، در حالی که عده ای از زبان آموزان (معمولا خجالتی ها) این روش را می پسندند و صحبت کردن با کامپیوتر را به صحبت کردن با یک شخص ناآشنا ترجیح می دهند.

نکته دیگری که می خواهم اضافه کنم این است بعضی دانش آموزان اظهار می کنند که می شود از آزمون گیرنده واقعی در آیلتس خواست که سوال را تکرار کند ولی در تافل امکان آن نیست.

آزمون آیلتس با تافل چه تفاوتی دارد؟

تفاوت های دو آزمون IELTS و TOFEL: نگارش

اساسی ترین تفاوت در نگارش این دو آزمون در نحوه وارد کردن متن است، در تافل شما نگارش را تایپ می کنید ولی در آزمون آیلتس روی برگه امتحانی می نویسید.

من از تایپ کردن روی کامپیوتر متنفرم ولی برخی از زبان آموزانم که خط خوشی هم ندارند، این روش را ترجیح می دهند. به سرعت تایپ و تمیز بودن نگارش خود فکر کنید؛ اگر دست خط شما خوانا نباشد تصحیح کننده نمره ی کمی به شما می دهد.

هر دو آزمون دو سوال دارند ولی فرمت آن ها با هم کمی متفاوت است. برای نگارش در امتحان IELTS، ابتدا باید یک متن را بخوانید، بعد به مدت 2 دقیقه به یک سخنرانی مرتبط با آن موضوع گوش دهید. سپس باید برای سوالی از آن موضوع پاسخ مختصری بنویسید. بعضی از زبان آموزان این روش را دوست دارند، زیرا برای نوشتن آن به دانش خود، نیاز نیست. دومی نوشتن یک انشا برای موضوعی خاص است و شبیه به مقاله های آکادامیک دانشگاهی است.

آزمون IELTS دو آزمون نگارش متفاوت دارد که یکی به نگارش علمی و دیگری نگارش عمومی مربوط است. اولی برای پذیرش در دانشگاه ها و دومی برای اهداف مهاجرتی مناسب است؛ آزمون دو بخش دارد که هر دو 1 ساعت زمان می برد. در نگارش آکادمیک از شما می خواهند که در مورد چارت ها، نمودارها، نقشه ها و فرایند ها توضیح دهید، که به آن تسک 1 می گویند. در بخش دوم از شما می خواهند درباره یک موضوع بنویسید. بسیاری از زبان آموزان معتقدند که نگارش IELTS همیشه از الگو های مشابه ی استفاده می کند و آمادگی برای نگارش آیلتس به مراتب راحت تر است.

تفاوت های دو آزمون IELTS و TOFEL: مهارت شنیداری

تفاوت اساسی در آزمون مهارت شنیداری آیلتس و تافل در تعداد سوالات، اندازه متن و نوع گویش است. آزمون مهارت شنیداری در تافل 60 دقیقه و در آزمون آیلتس 30 دقیقه است. بیشتر زبان آموزان من به فایل های صوتی بیش از چند دقیقه گوش نداده اند و فکر می کنند زمان آزمون تافل طولانی است، بنابراین تمرکز خود را از دست می دهند و جواب ها را گم می کنند. آزمون تافل در این مرحله کلا آکادمیک است، اما آزمون آیلتس بخشی آکادمیک و بخشی اجتماعی دارد. آزمون تافل چند گزینه ای است، اگر این نوع آزمون را دوست دارید در آزمون تافل شرکت کنید؛ در حالی که آزمون آیلتس چند نوع سوال مانند، پر کردنی، جورکردنی، صحیح وغلط و … دارد.

در آزمون IELTS ممکن است گویش های مختلفی از کشور هایی مثل ایرلند، ویلز، اسکاتلند، کانادا، آمریکا و استرالیا را بشنوید، ولی در آزمون تافل فقط انگلیسی استاندارد آمریکایی رایج است. برخی از زبان آموزان می گویند که گویش انگلیسی آمریکایی استاندارد راحت است و در آزمون مشکلی پیش نمی آورد ولی توجه کنید که گویش های آزمون آیلتس نیز سخت نخواهد بود.

تفاوت های دو آزمون IELTS و TOFEL: خواندن

تفاوت عمده در این مهارت، نوع سوالات و متن است. آزمون تافل فقط چند گزینه ای است در حالی که آزمون آیلتس تنوع گسترده ای برای سوالات دارد. اگر از افرادی هستید که سوالات چند گزینه را دوست دارید در آزمون تافل شرکت کنید و اگر فکر می کنید از مدل های گوناگون سوال نمره نهایی خوبی می گیرید، در آزمون آیلتس شرکت کنید. آزمون تافل فقط آکادمیک است، اما در آزمون آیلتس شما هم می توانید برگه آکادمیک انتخاب کنید و هم می توانید برگه غیر آکادمیک برگزینید.

عده ای از زبان آموزان می گویند مقاله های تافل طولانی هستند و خواندن و جواب دادن به آن به تمرکز و طاقت زیادی نیاز دارد و بعضی ها نیز از نوع سوالات و چهار گزینه ای بودن آن گله مند هستند و معتقدند تکرار این نوع سوالات خسته کننده است.

امیدواریم از خواندن این مقاله توانسته باشید به بسیاری از سوالات خود درباره تفاوت ها و شباهت های دو آزمون IELTS و TOFEl پاسخ داده باشید. اگر باز هم در انتخاب بین این دو آزمون مردد بودید، نگران نباشید؛ هفته آینده آزمونی برایتان تدارک می بینم که با پاسخ به آن ها آزمون مورد علاقه خود را پیدا می کنید؛ بنابراین همراه باشید.

در آخر اینکه امیدواریم این مقاله از مرکز تدریس خصوصی زبان های خارجی زبان آموزان پیشرو برای شما مفید بوده باشد.همچنین شما عزیزان می توانید جهت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس و تدریس خصوصی تافل ما،با ما تماس حاصل فرمایید

منتشرشده در آموزش زبان

تمرین مکالمه آیلتس : کتاب ها و فیلم ها

کتاب و فیلم یکی از موضوعات معمول در قسمت مکالمه ی آیلتس است . در این نمونه ی مکالمه آیلتس شما می توانید سوالات و لغات مختلفی را در مورد کتاب و فیلم ببینید که ممکن است روز آزمون با آن ها رو به رو شوید .

ابتدا لغات مکالمه ای آیلتس در مورد کتاب ها و فیلمها را برایتان آورده ایم. این لغات کمک می کند که نمره ی شما بالاتر برود.

تمرین مکالمه آیلتس : کتاب ها و فیلم ها

صفاتی که برای توصیف فیلم وکتاب به کار می رود

action-packed: فیلم کاملا اکشن

addictive: اعتیاد آور

Creepy: وحشت زده

Dreary: مایه افسردگی

Entertaining: سرگرم کننده

Futuristic: مربوط به آینده

Heartbreaking: اندوه آور، مایه ی دلشستگی

Inspirational:الهام بخش

Intense:مشتاقانه

tear-jerking: گریه آور

thought-provoking تحریک فکر

لغات پیشرفته

action movie: فیلم های بزن بزن

bedtime reading:: کتابی که قبل از اینکه بخواهید بخوابید می خوانید

box office hit: کلی از آن بلیط فروخته شده

e-reader: کسی که کتاب های الکترونیکی می خواند

from cover to cover: ازاول تاآخر

hardcover:جلد کتاب ضخیم و صفت است معمولا با چرم، مقوا و یا پارچه

page turner: کتاب جذاب کهنمی توانید تا تمامش نکنید کنار بگذاریدش

plot:: موضوع اصلیکتاب یا فیلم

intricate plot:موضوع پیچیده – طرح پیچیده

subordinate plot (subplot): قسمت های زیرین داستان – تابع

اصطلاحات مفید

don't judge a book by its cover: از روی ظاهر قضاوت نکن

to catch the latest movie: جدیدترین فیلم ها را ببینیم

to flick through: نگاه سریع انداختن

to know like a book: یک چیزی را خیلی خوب دانستن

to read between the lines: معنای نهفته ی یک چیز را فهمیدن

ممتحن: Do you enjoy reading?

داوطلب: Yes, absolutely! A great way to relax to learn something new is to peruse a book... I'm so addicted to reading that sometimes I can't even fall asleep without an hour of bedtime reading.

Do you like watching movies?

No, not really... If I have some free time, I'd rather read an interesting book... Books leave us a lot of space for imagination, while in movies everything is spelled out for us... That's why I find films boring.

What is the last book you read? And did you like it?

The last book I've read is "Theatre" written by William Somerset Maugham ... and I absolutely enjoyed it! Maugham is my favourite writer of all time and I've read his novel from cover to cover in 2 days... I was truly captivated by the characters and the unravelling of the plot.

How often do you go to the cinema with your friends?

Quite often, to be honest... I like catching the latest movies with my friends, so we go to the cinema almost every week. I especially like action movies and sci-fi films.

در آخر اینکه امیدواریم این مقاله از مرکز تدریس خصوصی زبان های خارجی زبان آموزان پیشرو برای شما مفید بوده باشد.همچنین شما عزیزان می توانید جهت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس تضمینی ما،با ما تماس حاصل فرمایید

منتشرشده در آموزش زبان

مدل سوالات آیلتس در بخش درک مطلب و خواندن (ریدینگ آیلتس)

مدل سوالات آیلتس در بخش درک مطلب و خواندن (ریدینگ آیلتس)

اطلاعات و نکات

در بخش ریدینگ (خواندن و درک مطلب) آیلتس ، 14 نوع سوال مختلف وجود دارد که به شما داده خواهد شد . در ریدینگ آیلتس ، شما کلا 1 ساعت زمان دارید تا 3 تا مقاله را بخوانید و به 40 سوال آن پاسخ بدهید . این سوالات اغلب به چند نوع مختلف تقسیم بندی میشود که شما باید آن ها را پاسخ دهید . هر مقاله اغلب 3 تا 4 نوع مختلف سوال دارد که باید به آن ها پاسخ بدهید .

برای اینکه برای امتحان خوب آماده بشوید ، باید هر نوع از این سوالات را از قبل تمرین کرده باشید . در زیر لیستی از نوع سوالات که در ریدینگ آیلتس به شما داده می شود به همراه اطلاعات و نکاتی که در پاسخ دادن باید رعایت کنید آورده شده است.

1-سوالاتی که باید با عناوین تطبیق دهید

کاری که باید انجام بدهید: از لیست یک عنوان را انتخاب کنید که با آن بخش و آن پاراگراف مربوطه در ارتباط است .

مهارت ها:

فهم هدف در هر بخش

تشخیص تفاوت بین ایده و موضوع اصلی با نکاتی که موضوع اصلی را کامل میکند

فهم هدف هر پاراگراف

فهم کلی راجع به محتویات هر پاراگراف

نکات:

قبل از اینکه بخواهید کل مقاله را بخوانید عناوین را بخوانید

قبل از اینکه بخواهید هر عنوان را به یک پاراگراف یا بخش نسبت بدهید عناوینت را آنالیز کنید

جواب ها به ترتیب دادهنمی شود

2-جواب های درست / غلط/ داده نشده یا بله خیر /داده نشده

کاری که باید انجام بدهید: باید ببینید اطلاعاتی که داده شده یا نظر نویسنده در جملات سوال شده در مقاله آمده یا خیر.

مهارت ها:

تشخیص اطلاعات خاص در متن

فهم اطلاعات

فهم نظر نویسنده

نکات:

باید معنای هر پاسخ داده شده را بدانید

بله/درست: یعنی همین اطلاعات در مقاله نوشته شده

خیر/نادرست: اطلاعاتی بر خلاف این در متن نوشته شده

داده نشده: اصلا در مقاله چنین اطلاعاتی نیست

قبل از اینکه بخواهید جواب را بنویسید خودتان به نوع دیگر آن را تعبیر کنید (پارافریز)

جواب ها در این نوع سوالات به ترتیب داده می شود .

3-تطبیق اطلاعات سوالات به پاراگراف مربوطه

کاری که باید انجام بدهید: اطلاعات داده شده در سوال را با اطلاعات نوشته شده در متن تطبیق بدهید و بگویید به کدام پاراگراف بر می گردد .

مهارت ها :

تشخیص اطلاعات خاص

بررسی اطلاعات

نکات: پارافریز (بهگونه ای دیگر بیان کردن) اطلاعات سوال

یافتن اطلاعات در مقاله

جواب ها به ترتیب داده نمی شود .

جواب ها اغلب به صورت حرف A-B-C-D.. داده می شود

و ممکن است در پاسخ ها تمام پاراگراف های متن نیاید.

4-سوالات تکمیلی خلاصه نوییسی

کاری که باید انجام بدهید:باید جای خالی درجملات خلاصه را با کلمات بیان شده در مقاله یا کلماتداده شده پر کنید

مهارت ها :

باید دنبال آن اطلاعات خاص در متن بگردید

لغت مناسب را انتخاب کنید .

نکات:

باید نوع کلمه مناسب برای جای خالی را تشخیص بدهید ( اسم، فعل، صفت)

به خوبی بدانید که کلمه مناسب در کدام قسمت مقاله قرار دارد ، اطلاعات مقاله را متوجه بشوید .

اگر شما کلمه ای را از مقاله انتخاب کردید ، ببینید که چند تا کلمه برای هر جواب می تواند به کار برود .

جواب ها معمولا به ترتیب داخل مقاله پیدا می شود

این خلاصه نویسی که انجام می شود باید از لحاظ گرامری درست باشد .

5-سوالات تکمیلی جمله

کاری که باید انجام بدهید: کامل کردن جمله با پرکردن جای خالی با استفاده از کلمات ذکر شده در مقاله

مهارت ها :

دنبال یک اطلاعات خاص بگردید

لغت مناسب را انتخاب کنید

اطلاعات داده شده در مقاله را بفهمید

نکات:

نوع کلمه ای که برای جای خالی باید بهکار برود اعم از اسم ، صفت ، فعل را بدانید

جمله باید از لحاظ گرامری درست باشد

ببینید که برای هر پاسخ چند کلمه باید به کار برود

6-سوالات چند گزینه ای

کاری که باید انجام بدهید:جواب مناسب برای سوال یا جمله تکمیل کننده ی سواال را انتخاب کنید که معمولا 3 4 گزینه وجود دارد

مهارت ها :

دنبال یک نوع اطلاعات خاص باشید

اطلاعات مقاله را متوجه بشوید

نکات:

اطلاعات سوال وگزینه هارا به نوعی دیگر بیانکنید .

جواب ها به ترتیب در مقاله ذکر شده

7-انتخاب از لیست

کاری که باید انجام بدهید: گزینه درست را از لیست کلمات ، نام ها، اطلاعات انتخاب کنید . این با سوالات چند گزینه ای فرق دارد چرا که سوال مربوط به یک لیست بلند بالا از جواب های محتمل است.

مهارت ها :

بررسی اطلاعات

فهم اطلاعات مقاله

نکات :

لیست را بخواانید به سوالات برگردید و کلمه کلیدی را تشخیص بدهید

جواب ها به ترتیب مقاله آمده است .

جواب ها به صورت حروف از A تا G آورده شده

8- انتخاب عنوان

کاری که باید انجام بدهید: بهترین عنوان را از لیست انتخاب کنید

مهارت ها :

فهم هدف مقاله

تمییز قائل شدن بین جزئیات و ایده ی اصلی

نکات: به فرق بین عناوین داده شده دقت کنید

به ابتدای پاراگراف ها توجه کنید تا متوجه بشوید نزدیک ترین پاراگراف به آن در مقاله کدام است .

خیلی روی این سوالات وقت نگذارید چون فقط 1 امتیاز دارد .

9-سوالات گروه بندی شده

کاری که باید انجام بدهید: ببینید به کدام گروه اطلاعات مربوط به لیست بر میگردد

مهارت ها:

یافتن اطلاعات بیان شده در مقاله

دسته بندی اطلاعات

نکات:

یافتن اطلاعات در مقاله

ببینید به کدام گروه اطلاعات داده شده مربوط می شود

جواب ها به ترتیب آمده اند

10-سوالات تطبیقی برای تکمیل پایان جملات

کاری که باید انجام بدهید: قسمت انتهایی جمله را با جواب مناسب داده شده در لیست تکمیل کنید

مهارت ها :

اطلاعات را باید از داخل مقاله پیدا کنید و بفهمید

نکات :»

ابتدا جمله نوشته شده را بخوانید و دنبال جواب مربوط به آن بگردید .

به نوع دیگر سوال را بیان کنید

اطلاعات را در مقاله پیدا کنید

بهترین جمله تکمیلی را با توجه به اطلاعات بیان شده در مقاله بیابید .

جمله تکمیل شده باید از لحاظ گرامری درست باشد

آغاز جملات طبق ترتیب اطلاعات داده شده در مقاله است

جواب ها به صورت حرفند اغلب

11-کامل کردن جدول

کاری که باید انجام بدهید:جدول را با لغت مناسب از مقاله پر کنید

نکت:

عنوان جدول را بخوانید

نوع کلمه ای که لازم است در جدول بگذارید را تشخیص بدهید

جوابها معمولا در یک بخش خاص مقاله قرار دارند

ببینید چند تا کلمه برای پاسخ می توانید استفاده کنید

12-تکمیل سوالات نمودار پله ای

کاری که باید انجام بدهید:با استفاده از کلمه صحیح از مقاله جدول را تکمیل نمایید

نکات:

مقاله را بخوانید و ببینید چه نوع کلمه ای برای تکمیل جدول لازم است

جواب ها به ترتیب نیستند معمولا

برای اینکه ترتیب اطلاعات نمودار را متوجه بشوید به نوک فلش ها توجه نمایید

لغت مناسب را از مقاله در بیاورید

ببینید تا چند کلمه می توانید بنویسید

13-تکمیل سوالات دیاگرام

کاری که باید انجام بدهید: برچسب زدن به دیاگرام

نکات: نوع کلمه لازم برای پاسخ را تشخیص بدهید

اطلاعات را از مقاله استخراج کنید

اطلاعات معمولا در یک یا دو پاراگراف مقاله بیان شده اند

جواب ها معمولا به ترتیب نیستند

14-سوالات جواب کوتاه

کاری که باید انجام بدهید: سوالات را با توجه به جزئیات مقاله پاسخ بدهید .

نکات :

نوع کلمه ی لازم برای هر جواب را انتخاب کنید

لغات سوال را بهنوع دیگری بیان کنید. پاراتفریز

جواب ها به ترتیب در متن بیان شده

در آخر اینکه امیدواریم این مقاله از مرکز تدریس خصوصی زبان های خارجی زبان آموزان پیشرو برای شما مفید بوده باشد.همچنین شما عزیزان می توانید جهت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس تضمینی ما،با ما تماس حاصل فرمایید

منبع: http://ieltsliz.com/ielts-reading-question-types/

منتشرشده در آموزش زبان

تمرین بخش مکالمه آیلتس:درمورد تحصیلات

اینجا یک نمونه کامل از مکالمه آیلتس با موضوع تحصیلات را برایتان حاضر کرده ایم .

تمرین بخش مکالمه آیلتس:درمورد تحصیلات

لغات آیلتسی که در مورد تحصیلات به کار میرود:

Humanities: رشته های علوم انسانی از قبیل فرهنگ، ادبیات ، زبان،فلسفه، تاریخ

Sciences: علوم:مطالعاتی راجع به جهان ،فیزیک،بیولوژی ، شیمی ، ریاضیات

A for effort: بهترین نمره به خاطر تلاش یک شخص

bachelor's degree: مقطع کارشناسی که معمولا بین 3 تا 4 سال طول میکشد

bookworm: یک اصطلاحی مربوط به اینکه یک نفر بیشتر وقتش را به درسخواندن اختصاص می دهد- خرخون

distance learning (e-learning): آموزش از راه دور از طریق اینترنت- آموزشمجازی

eager beaver: بیش از حد مشتاق و سخت کوش

face-to-face classes: کلاسهایحضوری به همان شکل آموزش سنتی با یکاستاد

higher education: تحصیلات عالیبعد از دبیرستان

hit the books: شروع به سخت خواندن

individual tuition (private tuition): آموزش خصوصی

intensive course: دوره های فشرده

internship:کارآموزی

master's degree: کارشناسی ارشد

not the sharpest tool in the shed: یک روش مودبانه برای اینکه بگوییم شخصی باهوش نیست

public schools:مدارس دولتی

single-sex schools: مدارس برای یک جنسیت خاص – دخترانه یا پسرانه

small fraction: سهمکوچکی

state school: مدارس دولتی

subject specialist:متخصصیک رشته خاص

teacher's pet: دانش آموزیک همعلمدوستش دارد

to attend classes: شرکت درکلاس

to fall behind with studies: از درس ها عقب ماندن

to meet a deadline: برای انجامکاری قبل از موعد مقرر

to pass with flying colours: برای پاسکردنچیزی با بهترین نتیجه

to play truant:مدرسه را پیچاندن

to sit an exam: امتحان دادن

tuition fees:شهریه

شاید شما معنای واژه هایی مثل مقطع کارشناسی را بدانید . ولی ، این کافی نیست ، در تست مکالمه آیلتس روانی و وابستگی حرف زدن شما مورد ارزیابی قرار میگیرد ،و اگر چه که باید از لغات سطح بالا برای صحبت کردنتان استفادهنمایید . در این نمونه مکالمه آیتتس ما سوالات مختلف و جواب هایی را راجع به موضوع تحصیلات جمع آوری کرده ایم که ممکن است در تست آیلتس با آن رو به رو شوید .

Do you work or are you a student?

At the moment I'm studying. I’m doing a graduate degree in molecular biology in the Vanderbilt University.

Why did you choose that subject?

I've always loved life sciences, particularly biology... And when I received my bachelor's degree I took a research internship in a laboratory where I studied interactions between proteins... And then I understood that I want to pursue my career inTo) continue career path in.( biochemistry or molecular biology.

Can you describe yourself as a good student?

Well, overall I think I am a good student. ... I am not an eager beaver, nor the teacher's pet... but I'm good at scientific subjects and, most importantly, I like studying.

Do you study English now?

Yes, of course. I've taken an intensive course this year, where I've attend classes three times a week... And I plan on pursuing my studies in the future, too...

Did you enjoy/Do you enjoy studying at school?

I've never really liked school... I'm not a bookworm and a lot of humanities subjects seemed too boring to me. However, the workload was not too big... The other good thing about school is being able to see your friends. And fortunately, I had wonderful classmates.

What are some essential qualities every teacher should have?

As for me, every teacher should be able to catch student's attention. It is very important to make your subject interesting to the others... Also, teacher should be a subject specialist and a kind, helpful person..

Does everybody get equal opportunities to study?

Definitely not. I think it really depends on a country you live in... Moreover, it depends on your financial capabilities... Some schools and universities are just too expensive... Only a small fraction of people can afford to study there.

جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی آیلتس موسسه زبان آموزان پیشرو می توانید با ما تماس حاصل فرمایید

منبع: http://ielts-up.com/speaking/ielts-speaking-sample-6.html

منتشرشده در آموزش زبان
سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 12:26

سیستم نمره دهی در آیلتس

سیستم نمره دهی در آیلتس

آیلتس یک آزمون چند سطحی است . شما بین 1 تا 9 در هرقسمت امتیاز میگیرید. نمرات ممیزی مثل 6.5 هم امکان پذیر است. دانشگاه ها معمولا نمره ی آیلتس 6 یا 7 از شما می خواهند . و ممکن است آنها در هر بخش یک حداقل نمره برای شما تعیین کنند.

سیستم نمره دهی در آیلتس

نمایی از نمره بخش شنیداری

برای امتحان شنیداری، که شامل 40 سوال است ، حدود نمره دهی با توجه به جدول زیر قابل محاسبه است .

نمرهی آیلتس

9

8.5

8

7.5

7

6.5

6

5.5

5

4.5

4

3.5

3

2.5

نمره از 40

39-40

37-38

35-36

32-34

30-31

26-29

23-25

18-22

16-17

13-15

10-12

8-10

6-7

4-5

نمایی از نمره دهی درک مطلب و خواندن در آیلتس عمومی

برای تست خواندن ، 40 سوال درج شده که حدود نمرات آن در جدول پایین لیست شده.

Band Score

9

8.5

8

7.5

7

6.5

6

5.5

5

4.5

4

3.5

3

2.5

Score / 40

40

39

37-38

36

34-35

32-33

30-31

27-29

23-26

19-22

15-18

12-14

9-11

6-8

نمایی از نمره دهی آیلتس تحصیلی در بخش خواندن و درک مطلب

برای آیلتس آکادمیک ، 40 سوال تعبیه شده ، ولی سخت تر است و نمرات طبق جدول زیر محاسبه می شود:

Band Score

9

8.5

8

7.5

7

6.5

6

5.5

5

4.5

4

3.5

3

2.5

Score / 40

39-40

37-38

35-36

33-34

30-32

27-29

23-26

19-22

15-18

13-14

10-12

8-9

6-7

4-5

نمایی از نمره دهی آیلتس در بخش نوشتاری

دو سوال نوشتاری طبق شرایط زیر از 9 نمره دهی می شوند :

تعدد واژه ها

گرامرهای مختلف و درستی کاربرد آن

روانی و همبستگی مطالب به هم

نمایی از نمره دهی در بخش مکالمه آیلتس

با توجه به موارد زیر مکالمه از 9 نمره دهی میشود .

روانی و همبستگی

تعداد لغت های به کار برده شده

تنوع گرامرهای به کار برده شده و درستی استفاده از گرامرها

تلفظ

نکات مورد استفاده در آزمون آیلتس

شنیداری

قبل از اینکه بخواهید گوش کنید سوالات را یکبار بخوانید

تا بتوانید به یک درکی از موقعیت برسید. که چه کسانی صحبت می کنند ؟ کجا هستند ؟ چرا با هم صحبت میس کنند

به خاطر داشته باشید شما فقط یکبار صداها رامی شنوید . لازم است که بخوانید وهمزمان بنویسید وگوش کنید .

لغت هایی مثل اگرچه ، در آخر ، نهایتا و..را مورد توجه قرار بدهید .

بخش درک مطلب و خواندن

با یک نگاه سریع به متن یک فهم کلی درمورد موضوع برسید . که راجع به چه چیزی نوشته شده .

خیلی با دقت عناوین را بخوانید

هدف هر پاراگراف چیست؟ هر پاراگراف یک ایده ای را را بیان می کند . و سوالات با این ایده های اصلی در ارتباط خواهد بود .

به خاطر داشته باشید سوالات به همان ترتیب پاسخها در متن آورده شده است.

همچنین شما عزیزان علاقه مند به شرکت در آزمون می توانید جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی آیلتس موسسه زبان آموزان پیشرو با ما در ارتباط باشید

منبع: https://www.examenglish.com/IELTS/IELTS_Band_Scores.html

https://www.examenglish.com/IELTS/IELTS_exam-tips.html

منتشرشده در آموزش زبان
یکشنبه, 05 شهریور 1396 ساعت 11:48

مکالمه آیلتس قسمت دوم

مکالمه آیلتس قسمت دوم

آیا اگر من کمتر از دو دقیقه مکالمه یا صحبت کنم نمره از دست می دهم ؟

در مکالمه آیلتس اینکه جواب درست باشد یا غلط نمره دهی بر اساس آن انجام نمی شود. بلکه بر اساس روان بودن –دامنه لغات-گرامر-تلفظ نمره داده می شود .

در مکالمه بخش دو، به شما یک موضوع داده می شود ، 1 دقیقه هم فرصت دارید تا برای آن آماده بشوید و بعد باید بین 1 تا 2 دقیقه در موردش صحبت کنید . ممتحن به بخش سوم نمی رود تا 1 دقیقه صحبت شما تمام بشود ، و دقیقا سر دو دقیقه ممتحن صحبت شما را قطع میکند. پس به این معناست که شما باید بین 1 تا دو دقیقه صحبت کنید .

در بخش دوم مکامله ، تنها بخشی است که شما به ممتحن نشان می دهید می تواند در طولانی مدت صحبت کنید . پس اگر دوست دارید نمره ی بالاتری بگیرید ، این یک فرصت فوق العاده ای است که می توانید ممتحن را تحت تاثیر قرار بدهید با روان صحبت کردنتان .

مکالمه آیلتس قسمت دوم

در اینجا چند نکته را باید در نظر بگیرید :

بهتر است که 1 تا 1.5 دقیقه قوی و روان صحبت کنید ، تا اینکه بخواهید دو دقیقه تپق بزنید و حرف بزنید

شما می توانید نمره بالا هم بگیرید اگر 1.5دقیقه ولی خوب حرف بزنید .

روان صحبت کردن شما 25% معیار نمره دهی است و از تمام قسمت های مکالمه کسب می شود نه فقط بخش دوم مکالمه .

اگر تصمیم دارید که زمان صحبت کردنتان را بیشتر کنید ، پس اطلاعات بیشتری را اضافه کنید . نمره های روی کارت ها فقط راهنما است – شما می توانید نمره ی خوب بگیرید.

آیا ممتحن آیلتس باید با نظر من موافق باشد ؟

آیلتس یک آزمون دیدگاهی و دانشی نیست .ممکن است ممتحن با شما 100 در صد مخالف باشد ولی نمره 9 بگیرید .

آیا مرکز آزمون آیلتسی وجود دارد که راحت تر امتحان بگیرد؟

همه ی مراکز آزمون آیلتس در یکسرس شرایط خاص آزمون را برگزار می کنند و نمره می دهند . پس در هر مرکز آزمونی که امتحان بدهید نمره ای که مستحق هستید را می گیرید .

آیامی توانم در بخش مکالمه آیلتس از ممتحن بخواهم که سول را تکرار کند ؟

امتحان مکالمه ، امتحان شنیداری نیست ، و می توانید از ممتحن بخواهید که سول را تکرار کند . حتی کسانی که زبان مادریشان انگلیسی است می توانند بخواهند که یک سوال را تکرار کنند . یا می توانید از ممتحن بخواهید معنی کلمه در سوالش را توضیح بدهد فقط یک کلمه

آیا من فقط باید آیلتس بخوانم تا نمره بالا بگیرم ؟ این اشتباه بزرگی است. درست است که باید در مورد نحوه آزمون آیلتیس و تمرین کردنش بخوانید ولی باید توانایی و مهارت عمومی زبانتان خوب باشد .پس برای اینکه نمره ای که می خواهید را به دست بیاورید باید اول مهارت عمومی زبانتان را بالا ببرید .

همچنین شما عزیزان علاقه مند به شرکت در آزمون می توانید جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی آیلتس موسسه زبان آموزان پیشرو با ما در ارتباط باشید

منبع: http://ieltsliz.com/ielts-speaking-part-2-will-i-get-a-low-score-if-i-speak-for-less-than-2-mins/

منتشرشده در آموزش زبان

اطلاعات مورد نیاز برای داوطلبان آزمون آیلتس

همه ی ما می دانیم که برای اینکه بتوان در پایان انجام یک کار، نتیجه ی مورد انتظار و قابل قبولی را به دست آورد، باید از اطلاعات کافی برای انجام آن کار برخوردار بود. از آنجایی که یکی از اصول مطالعه برنامه ریزی دقیق می باشد؛ کسانی که می خواهند برای دستیابی به مدرک آیلتس زبان انگلیسی را مطالعه نمایند، باید به میزان کافی در مورد این آزمون، نحوه ی شرکت در آن، منابع مفید و همچنین بخش های مختلف این امتحان آگاهی داشته باشند. آزمون IELTS یک سیستم ارزشیابی معتبر در سراسر دنیا می باشد که میزان توانایی افراد در به کارگیری زبان انگلیسی را ارزیابی خواهد کرد. این مدرک در تمام نقاط جهان مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، نهادهای دولتی و خصوصی، موسسات و ... می باشد؛ بنابراین واقعا ارزشش را دارد که تلاش کنید و برای مطالعه ی زبان انگلیسی وقت بگذارید تا بتوانید در آزمون آیلتس نمرات بالا را به دست آورید.

در این مطلب به عنوان یکی از سری مقالات سایت موسسه زبان آموزان پیشرو اطلاعاتی در این خصوص ارائه شده است. لازم به ذکر است که این موسسه که به عنوان یکی از مراکز فعال و معتبر که به صورت حرفه ای در زمینه ی تدریس خصوصی زبان برای آزمون آیلتس فعالیت دارد، آماده ی ارائه کلیه خدمات آموزشی به متقاضیان خواهد بود. در هر زمان که بخواهید می توانید با برقراری تماس تلفنی و یا مراجعه ی حضوری در مورد دوره های آموزشی کسب آمادگی برای شرکت در آزمون IELTS از اطلاعات لازم برخوردار شوید. رمز موفقیت زبان آموزان ما برنامه ریزی دقیق، آگاهی کافی و تلاش مستمر می باشد.

اطلاعات مورد نیاز داوطلبان آزمون آیلتس

چگونه برای آیلتس مطالعه کنیم؟

برای فراگیری زبان انگلیسی به جهت شرکت در آزمون های رسمی، همانطور که گفتیم باید مطابق با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی پیش بروید و موسسات آموزشی معمولا چنین امکانی را در اختیار شما قرار می دهند تا با استفاده از آن پس از سپری شدن مدت زمان لازم بتوانید به مهارت مناسب برای شرکت در امتحان آیلتس یا تافل دست پیدا کنید. معمولا بهترین روش پیش روی فرد علاقمند گزینه زیر می باشدد:

-         استفاده از جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی

به عنوان یک آموزشگاه معتبر زبان باید بگوییم که بهترین روش تدریس،تدریس خصوصی می باشد. هر روش دارای ویژگی ها و شرایط مخصوص به خود می باشد و شما باید بتوانید پس از تحقیق و بررسی و افزایش آگاهی خود و حتی مشورت با اساتید و افراد مطلع در این زمینه، روشی را که با نحوه ی یادگیری، علایق و شرایط روزمره ی شما هماهنگ تر است، شناسایی نمایید.که باز هم ما تدریس خصوصی زبان رو به شما پیشنهاد می کنیم.

در انتخاب شیوه ی مطالعه ی خود برای شرکت در ازمون آیلتس حتما به این موضوع دقت داشته باشید که زمان را در نظر بگیرید؛ برای مثال اگر طبق برنامه ریزی ای که برای آینده ی خود دارید، مهاجرت، ادامه تحصیل در خارج کشور، مسافرت های کاری و .... مدتی را مد نظر قرار داده اید تا بتوانید در این مدت به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید؛ سعی کنید تخمین بزنید که آیا میزان تسلطی که از خود انتظار دارید در این مدت فراهم می گردد یا خیر؟ معمولا در چنین شرایطی بسیاری از افراد روش تدریس خصوصی آیلتس را ترجیح می دهند؛ زیرا بسیار متمرکز تر روش استفاده از کلاس های عمومی است، به دلیل اینکه به میزان زیادی در وقت شما صرفه جویی خواهد شد و کلاس ها را می توان در منزل یا محل کارتان برگزار نمود.

بخش های مختلف آزمون آیلتس چیست؟

*بخش مکالمه ( Speaking )

مدت زمان : 11 تا 14 دقیقه

در این مرحله از آزمون IELTS سوالاتی در مورد موضوعاتی مثل محل ‌زندگی‌، وضعيت خانوادگی، شغلی و علایق فردی از شما پرسیده می شود و پس از اینکه جواب دادید، یک موضوع اعلام خواهد شد و مدت دو دقیقه زمان دارید تا در مورد این موضوع صحبت کنید و نظرتان را بگویید. سپس سوالاتی در همین مورد از شما می پرسند و در نهایت فرد مصاحبه کننده در مورد همین موضوع با شما صحبت خواهد کرد. لازم به ذکر است که در ازمون آیلتس هر بخش دارای نمره ای بین 0 تا 9 بوده و در نهایت میانگین نمرات تمام بخش ها، نمره ای را که در ازمون کسب می نمایید مشخص خواهد کرد.

*بخش شنیداری ( Listening )

مدت زمان: حدودا ۳۰ دقيقه

در ابتدا سوالات در اختیارتان قرار داده می شود و می توانید نگاهی به آنها بیندازید. سپس جملات و مکالمه های مربوط به این بخش با لهجه های مختلف، یک بار پخش می گردد (مربوط به موضوعات اجتماعی، تحصیلی و ... ) و شما باید بر اساس آن چه شنیده اید، به چهل ‌سوال مطرح شده در این بخش از آزمون IELTS پاسخ دهید.

*بخش خواندن ( Reading )

مدت زمان : 60 دقیقه

تعداد سوالات : 40 سوال

این بخش در آزمون آیلتس جنرال سخت تر و پیچیده تر از آکادمیک است؛ زیرا علاوه بر استفاده از متون گزینش شده از مجله‌ها، جزوات، کتاب‌ها، و روزنامه‌ها با محوریت اجتماعی، از متن‌ های طولانی تر و تخصصی تر با تعداد واژگان سخت تر وپیچیده تری استفاده خواهد شد؛ برای مثال نثر‌های بلند.

*بخش نوشتاری ( Writing )

مدت زمان: یک ساعت

در این مرحله به شما دو موضوع متفاوت داده می شود، تا تحلیل و برداشت یا عقیده و نظر خودتان را در مورد آن در قالب متونی تا حدود 250 کلمه بنویسید. در آزمون آیلتس جنرال از شما خواسته می شود تا نامه‌ای به مخاطبی فرضی نوشته و در نامه‌ مسئله‌ای را توضيح دهید؛ بنابراین تا حدودی می توان گفت که این بخش نیز نسبت به آزمون IELTS آکادمیک سخت تر خواهد بود.

منتشرشده در آموزش زبان
چهارشنبه, 17 آذر 1395 ساعت 08:38

کلاس آیلتس و تافل

شرکت در کلاس آیلتس و تافل

تلاش برای به دست آوردن مدرک آیلتس یا تافل از جمله اهداف اصلی کسانی است که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند. همه ی شما دوستان عزیز می دانید که برای دستیابی به این مدارک مهم، باید طبق یک روال مشخصی پیش بروید که این روال شامل شرکت در کلاس ها و جلسات با کیفیت، استفاده از آموزش و تجربیات مدرسان مجرب به ویژه اساتید نیتیو، مطالعه ی روزمره به جهت تکرار و تمرین مطالب آموخته شده و پشتکار و صبر می باشد. از اهمیت داشتن چنین مدارکی می توان به کاربرد گسترده ی آن ها در زمینه ی مهاجرت و ادامه ی تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان اشاره کرد؛ بنابراین سرمایه گذاری بلند مدت چه از لحاظ هزینه و چه از لحاظ وقت و زمان بسیار ارزشمند بوده و فواید آن برای زبان آموزان، با گذشت زمان مشخص تر و پر رنگ تر خواهد شد .

حتما شما هم در جستجوی کلاس آیلتس و تافل هستید، کلاسی که از کیفیت آموزشی کافی برخوردار باشد و بتوانید روی آن حساب کنید تا پس از سپری شدن مدت زمان لازم و یادگیری آنچه به آن نیاز دارید؛ در آزمون های مربوطه شرکت کرده و نمره ی قابل قبولی را کسب نمایید. فرقی نمی کند که هدف شما از به دست آوردن این مدرک چیست، مهم این است که از ابتدا طبق برنامه ای پیش بروید که با هزینه ای معقول در مدت زمانی مشخص شما را به این هدف برساند. برنامه ای که در کلاس آیلتس یا تافل برای شما در نظر گرفته می شود، تا آنجایی اهمیت دارد که می تواند تضمینی برای وقتی که صرف می کنید باشد؛ در واقع اگر این برنامه از کیفیت لازم برخوردار نباشد، مطالب به صورت عمیق و کامل آموخته نمی شوند و نمی توان به میزان لازم بر روی مهارت هایی که در خصوص بخش های مختلف این آزمون ها ( گفتاری، شنیداری، نوشتاری و درک مطلب ) مورد نیاز می باشد، مسلط شد.

یکی از مهم ترین سوالات زبان آموزان این است که چگونه تشخیص دهیم کدام کلاس آیلتس یا تافل از کیفیت آموزشی لازم برخوردار است؟ البته که کار سختی است اما با توجه به برخی از نکات ساده می توان خیلی راحت تر آگاهی لازم را به دست آورد.

-         اول از همه مشخص نمایید که می خواهید از دوره های عمومی آموزشگاهی استفاده کنید و یا از جلسات تدریس خصوصی آیلتس و یا تدریس خصوصی تافل؟

-         اگر برخی از دوستان شما توانسته اند با نمرات خوبی در این آزمون ها قبول بشوند، از آن ها راهنمایی بگیرید.

-         با تحقیق و بررسی از طریق دوستان و آشنایان و یا اینترنت، برخی از معتبرترین آموزشگاه های شهر محل زندگی خود را شناسایی کرده و سعی کنید یک جلسه به عنوان مهمان در کلاس ها حضور یابید.

ویژگی های کلاس آیلتس و تافل موسسه زبان آموزان پیشرو

ما با تکیه بر تجربه ی چندین ساله ی خود در خصوص آموزش زبان توانسته ایم بسیاری از معیارهای اصلی افراد برای انتخاب دوره های آموزشی را شناسایی کرده و خدمات مجموعه ی خود بر این اساس تکمیل نماییم و کیفیت آموزش را افزایش دهیم. هر موسسه ای هر چقدر هم که معروف باشد و یا تبلیغات داشته باشد، تنها زمانی در حوزه ی کاری خود موفق است که توانسته باشد رضایت مخاطبان را فراهم کند. مفتخریم که حاصل تلاش مجموعه ی خود را در زمینه ی تدریس زبان شاهد بوده ایم و توانسته ایم راهنمای بسیاری از زبان آموزان عزیز در راه کسب مدارک عالی آزمون های IELTS و TOFEL باشیم. تمرکز موسسه ی زبان آموزان پیشرو بر ارائه ی کلاس های تدریس خصوصی زبان می باشد که در این راستا با برجسته ترین اساتید که دارای تحصیلات دانشگاهی و تجارب لازم هستند، همکاری خواهیم داشت. هم چنین یکی دیگر از ویژگی های دوره هایی که توسط مجموعه ی ما برگزار می شود، امکان برگزاری کلاس آیلتس و تافل با تدریس اساتید نیتیو خانم و آقا می باشد.

از طریق شماره های موجود در این سایت با ما تماس بگیرید اگر :

به دنبال روشی آسان و کاملا کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید.

اگر شاغل و دانشجو هستید و تمایل دارید که به جای اتلاف وقت خود در ترافیک خیابان ها برای رسیدن به آموزشگاه، کلاس در منزل یا محل کار شما برگزار شود.

اگر قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارید و می خواهید با یک برنامه ی مشخص برای تدریس خصوصی آیلتس یا تافل در کوتاه ترین زمان ممکن، به تسلط لازم دست یابید.

در صورتی که به دنبال کلاسی هستید که با آموزش تکنیک های لازم بتواند مهارت شما را در پاسخگویی به سوالات (Writing 

Reading، Listening ، Speaking  ) این آزمون ها افزایش دهد.

اگر از فشردگی زمان دوره های عمومی آموزش زبان در آموزشگاه ها نا راضی می باشید و به دنبال کلاسی هستید که در آن مدرس بتواند با تمرکز کامل نقاط ضعف و قوت شما را شناسایی و بهبود ببخشد.

منتشرشده در آموزش زبان
صفحه1 از2

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی موسسه :

خیابان ولیعصر نبش خیابان فاطمی - پلاک 1948 - ساختمان شماره یک - طبقه 6 - واحد 69

تلفن تماس :

شمال تهران     22640510 - 22640484

غرب تهران     88020281 - 44464532

شرق تهران     77603050

مرکز تهران     66477143

تمام نقاط تهران     88001027 - 88330526 - 88633847 -  88330693 - 88338286 - 88973758 - 88973759

پاسخگویی از 8 صبح تا 11 شب و روزهای تعطیل     09192392665 - 09124202428

مدیر موسسه : فروغ سادات فاطمیان